FANDOMFontanna Młodości ........ jak szybko możesz wypłynąć?

—Król Ferdynand do Hiszpana.


Król Ferdynand VI – pomniejszy antagonista w filmie Piraci z Karaibów: Na nieznanych wodach. Jest królem Hiszpanii.

Został zagrany przez Sebastiana Armesto.

Biografia Edytuj

Po raz pierwszy pojawił się w swoim pałacu. Przybył do niego stary żeglarz, który przyprowadził starszego człowieka, który mówił o Fontannie Młodości. Najpierw Ferdynand uważa to za coś niepoważnego, ale zmienia zdanie, gdy starszy człowiek wręcza mu dziennik pokładowy statku Ponce de Leóna (zwanego Santiago). To daje mu dowód, że fontanna istnieje.

Zdając sobie sprawę z istnienia Fontanny i, że legenda o niej mówiąca jest prawdziwa, postanawia wysłać na jej poszukiwania Hiszpana, aby odnalazł fontannę za wszelką cenę. Król Anglii, Król Jerzy II dowiaduje się o planach Ferdynanda oraz o tym, że Czarnobrody również wyruszył na poszukiwania fontanny, mając nadzieję na uzyskanie wiecznej młodości. Król Jerzy organizuje ekspedycję brytyjskiej Royal Navy pod dowództwem Hektora Barbossy, która ma za zadanie znaleźć źródło wiecznej młodości przed Hiszpanami.

Jakiś czas później okazuje się, że Król Ferdynand nie ma zamiaru używać fontanny, aby osiągnąć życie nieśmiertelne. Chce ją zniszczyć, gdyż uważa, że jest to zniewaga dla Boskiej Mocy. Ostatecznie Hiszpan i jego załoganci odnajdują fontannę oraz pokonują nieliczne siły Barbossy i Czarnobrodego. Hiszpan i jego podwładni powrócili do Hiszpanii, aby przekazać Ferdynandowi o swoim sukcesie. Jego dalsze losy pozostają nieznane.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.