Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Disambig.svg Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Król Ghidorah


Król Ghidorah jest głównym antagonistą crossovera Godzilla vs. Evangelion z 2019 roku w Universal Studios Japan, dokładniej przejażdżki Godzilla vs. Evangelion: The Real 4-D.

Podobnie jak większość wersji postaci, ten Król Ghidorah jest trójgłowym smokiem pochodzenia pozaziemskiego, który unicestwia życie oraz planety.

Historia[]

Tajemnicze burze z piorunami pojawiły się w regionie Kansai, przypuszczalnie pochodzące z promieni kosmicznych. Tymczasem sonda asteroidalna Mahoroba została zniszczona podczas jej powrotu na Ziemię, a ostatnie zdjęcie zrobione przed utratą łączności pokazało ogromny cień. Podczas prezentacji nowych pojazdów transportowych GLAUX, Godzilla nagle pojawia się w Osace-III, uważany za kolejnego anioła i potencjalnego podejrzanego stojącego za burzami. NERV wysyła jednostki Evangelion, aby go powstrzymały. Pomimo ich wysiłków, Godzilla z łatwością pokonuje ich przed załadowaniem swojego atomowego oddechu. Zamiast celować w jednostki, Godzilla wystrzeliwuje swój promień w niebo i następuje duża eksplozja. Kula ognia przybiera kształt trójgłowego smoka, ujawniając prawdziwego sprawcę ataków, Króla Ghidorah. Ponieważ NERV nie jest w stanie wykryć mocy Ghidorah, nakazują jednostkom Evangelion cofnąć się, gdy Godzilla walczy z Ghidorą. Godzilla wystrzeliwuje promień w kosmitę, tylko po to, by odbił się od jego łusek. Ghidorah wykorzystuje swoje zdolności grawitacyjne do lewitowania budynków z ziemi i rzucania nimi w Godzillę. Widząc, że Godzilla przegrywa bitwę, jednostki Evangelion próbują odwrócić uwagę Ghidory, ale zostają odrzucone na bok przez jego promienie elektryczne. Kiedy Godzilla wstaje, Ghidorah atakuje go i próbuje go zabić, uciskając go, tylko po to, by zostać odrzuconym, gdy Godzilla trafia go z zaskoczenia laserami z jego grzbietu, chociaż powoduje to tymczasowe wyczerpanie jego energii. Na szczęście atak Godzilli na Ghidorę powoduje ranę na jego klatce piersiowej, a NERV stwierdza, że to klucz do pokonania go. Wchodząc na duży budynek, gdy leci obok niego, Unit-02 i Unit-00 odwracają uwagę Ghidory, chwytając go za nogę, blokując jego wysiłki, aby je zdmuchnąć. Wyposażony w duży czerwony miecz z NERV, Unit-01 skacze z ogona Godzilli i lewitowanych budynków, wbijając go prosto w ranę Ghidory. Następnie Ghidorah rozbija się o budynki poniżej. Gdy piloci jednostek wypytują się nawzajem, czy udało im się pokonać Ghidorę, z gruzów wynurza się nikczemny smok, całkowicie wyleczony z obrażeń. Zwraca swój gniew na nieruchomego Godzillę i strzela w niego go promieniami elektrycznymi. Godzilla budzi się w samą porę i przepycha promień swoim atomowym oddechem. Ostatecznie promień Godzilli okazuje się silniejszy od promieni Ghidory i niszczy go w potężnej eksplozji. Po pokonaniu kosmity Godzilla triumfalnie wraca do oceanu.

Osobowość[]

Shin Ghidorah dzieli typowe dla Ghidory cechy osobowości: jest niezwykle sadystyczny, niszczycielski, metodyczny i całkowicie świadomy swoich działań. Chociaż nie pokazano tego w filmie, jest on prawdopodobnie odpowiedzialny za unicestwienie wielu światów. Nie atakuje jednak swoich wrogów bezpośrednio, preferuje walkę z dystansu i używanie otoczenia na swoją korzyść. Traci tą cechę osobowości jedynie w epilogu filmu.

Wygląd[]

Shin Ghidorah zachowuje podstawowy kształt ciała swoich poprzedników. Ma trzy głowy, osadzone na trzech długich i masywnych szyjach. Jego ramiona zostały zredukowane do silnie wydłużonych palców, połączonych brązową błoną skórną, chociaż nie tworzą nietoperzych skrzydeł jego poprzedników. Jego ciało pokrywają zrogowaciałe złote łuski, podobne do krokodylich. Kończyny dolne są mocno zredukowane, podobnie jak u wersji z anime. Podbrzusze kosmity jest jaśniejsze od grzbietu, podobnie jak w przypadku wersji z MonsterVerse. W przeciwieństwie do innych złowrogich wersji Ghidory, Shin Ghidorah nie wydaje się górować nad Godzillą, prawdopodobnie z powodu zgarbionej postawy. Każda z twarzy smoka jest pokryta licznymi kolcami, zwłaszcza na żuchwie. Zęby Ghidory są długie, liczne i znajdują się na zewnątrz paszczy. Podobnie jak Ghidory z serii Showa i trylogii Mothry, Shin Ghidorah posiada róg w kształcie księżyca na czubku głowy.

Zdolności[]

 • Forma asteroidy: Król Ghidorah wykorzystuje specjalną, skalną powłokę, która umożliwia mu przemieszczanie się pomiędzy planetami. Jeżeli zostanie zestrzelona, gazowa substancja wypełniająca ją uformuje się w Króla Ghidorah.
 • Generacja burz: Jak wiele poprzednich wersji Ghidory, sama obecność Shin Ghidory w atmosferze ziemskiej wytwarza zlokalizowane systemy burz z piorunami wystarczająco potężnymi, aby wysadzić mały budynek.
 • Grawitacyjne snopy: Shin Ghidorah zachowuje tradycyjną zdolność postaci do wystrzeliwania trzech złotych promieni o wyglądzie błyskawicy. Jednak w odróżnieniu od poprzednich Ghidor, snopy grawitacyjne Shin Ghidory mają właściwości telekinetyczne; wszystko, w co trafią, zacznie się unosić i może być wystrzelone jak pocisk przez Ghidorę. Zazwyczaj poprzedza je pojawienie się pomarańczowej wiązki światła w pysku smoka. Grawitacyjne snopy Ghidory okazały się także wystarczająco potężne, aby zniszczyć pole siłowe Evangelionów jednym strzałem, chociaż są one słabsze od wiązki fotonowej Shin Godzilli.
 • Lot: Shin Ghidorah może latać z dużą prędkością w powietrzu. Ta wersja postaci robi to jednak w dosyć nietypowy sposób; zamiast machać parą skrzydeł, Shin Ghidorah "pływa" w powietrzu, wijąc się niczym wąż.
 • Ponadnaturalna siła: Król Ghidorah dysponuje nadludzką siłą. Jest znacznie silniejszy fizycznie niż oddziały Evangelion czy Godzilla.
 • Ponadnaturalna wytrzymałość: Łuski Króla Ghidorah są niezwykle wytrzymałe i potrafią odbijać wystrzelone w nie promienie. Mogą bez trudu wytrzymywać intensywny żar wiązki fotonowej Shin Godzilli i odbijać ją w wielu kierunkach, nawet kiedy została ona wystrzelona z płyt grzbietowych. Ciało Ghidory może także wytrzymać ataki fizyczne z dużą siłą. Zostanie rzuconym w blok miejski nie wyrządziło Ghidorzę żadnych obrażeń.
 • Przetrwanie w próżni: Będąc pozaziemskim organizmem, Shin Ghidorah nie wymaga tlenu ani wody do przeżycia. Jest również odporny na kosmiczne promieniowanie i ekstremalne temperatury przestrzeni kosmicznej.
 • Regeneracja: Ta wersja Ghidory posiada także przyspieszony czynnik regeneracyjny, co pozwala smokowi sprawnie leczyć się z obrażeń fizycznych. Nawet po dźgnięciu w klatkę piersiową przez oddział Evangelion 01, Ghidorah natychmiast wyleczył ranę.
 • Telekineza: Podobnie jak Kosmogodzilla, Shin Ghidorah może manipulować grawitacją obiektów trafionych przez jego snop. Skrzydła Niszczyciela Światów emitują wtedy jasnoniebieski blask, po czym zostają ułożone w kierunku, w którym Ghidorah chce wystrzelić lewitujące obiekty.

Słabości[]

 • Wnętrzności: Podczas gdy zrogowaciałe łuski Shin Ghidory mogą bez trudu odbijać wiązkę fotonową Shin Godzilli, wnętrzności smoka są łatwopalne i niezwykle wrażliwe na ataki. Jeżeli zostaną trafione wiązką fotonową, kosmita wybuchnie.

Ciekawostki[]

 • Ten Ghidorah otrzymał przydomek "Shin Król Ghidorah".
 • Jest to druga wersja Ghidory, która posiada negujące grawitacje snopy grawitacyjne. Pierwszą jest Kaiser Ghidorah.
 • Jest to trzecia wersja Króla Ghidorah w całości wygenerowana komputerowo. Pierwszą była wersja z anime, a drugą wersja z MonsterVerse.
Advertisement