Jerzy II Hanowerski lub Król Jerzy ll – główny antagonista z serii Piraci z Karaibów. Jest królem Wielkiej Brytanii oraz liderem Kompanii Wschodnioindyjskiej. Zostaje wspomniany we wszystkich częściach serii, a osobiście pojawia się w filmie "Na nieznanych wodach".

Grany jest przez Richarda Griffiths'a, który także grał Vernona Dursleya.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Klątwa Czarnej Perły[edytuj | edytuj kod]

Król Jerzy po raz pierwszy został wspomniany w pierwszym filmie, gdzie nakazał eksterminację wszystkich piratów na wyspie Isla de Muerta po śmierci Hectora Barbossy i aresztowaniu załogi Barbossy.

Skrzynia umarlaka[edytuj | edytuj kod]

Został wspomniany ponownie w drugim filmie, gdzie przekazał listy z nakazem aresztowania Elizabeth Swann i Willa Turnera Lordowi Cutler Beckettowi. Na jego polecenie Beckett rozpoczął szukanie serca Davy'ego Jones'a. Jak się okazało, Król zamierzał wykorzystać Jones'a i jego załogę, aby pozbyć się Rady Piratów (znanej również jako Trybunał Braci). Chciał również użyć Jones'a do przejęcia kontroli nad Siedmioma Morzami, gdyż chciał osiągnąć tym korzyści biegnące z handlu.

Na krańcu Świata[edytuj | edytuj kod]

Król mianuje Becketta głównym dowódcą Royal Navy, gdyż chce za wszelką cenę wyeliminować Trybunał Braci. Jednak jego plany się nie powiodły, gdyż Jack Sparrow, jego załoga oraz odrodzony Barbossa zdołali zabić Jones'a oraz Becketta. To powoduje, że królewskie planu podboju muszą zostać odłożone.

Na nieznanych wodach[edytuj | edytuj kod]

W tym filmie król pojawia się osobiście. Do Pałacu Świętego Jakuba zostaje przyprowadzony złapany wcześniej Jack Sparrow. Mówi Jackowi o swoim planie odnalezienia Fontanny Wiecznej Młodości przed królem Ferdynandem VI. Opowiada również o przeszłości Czarnobrodego. Jednakże Sparrow ucieka, zostawiając zirytowanego Króla, który wyznacza Barbossę na przywódcę ekspedycji. Ostatecznie żołnierze Króla z wyjątkiem Barbossy polegli w walce z Hiszpanami, a Barbossa powrócił do życia pirata po śmierci Czarnobrodego.

Zemsta Salazara[edytuj | edytuj kod]

Król nie pojawia się osobiście w filmie, ale zostaje wspomniany przez Scarfielda, gdyż ten planuje zdobyć mityczny Trójząb Posejdona. Chce on przekazać go królowi, aby Imperium Brytyjskie mogło przejąć kontrolę nad Siedmioma Morzami. Jednakże planuje Scarfielda zostają pokrzyżowane przez Salazara, który zabija Scarfielda i jego załogę.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.