Król Zły – główny antagonista serialu Pora na przygodę.

Jest to potężna nieumarła istota dążąca do zniszczenia wszelkiego życia na świecie.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Dokładne pochodzenie Króla Złego nie jest określone. Wiadomo jednak, że jego celem było wyeliminowanie życia na świecie. Próbował już zrobić to w czasach bohatera Billego, lecz ten pokonał go i uwięził w żywicy drzewa w Słodkim Królestwie.

Pewnego dnia w Słodkim Królestwie Finn i Jake złożyli mu wizytę po strasznej wizji Królewny Balonowej. Założyli specjalne kolczyki na głowę, aby Zły nie mógł opanować ich umysłu. Jednak z plecaka Finna wyszedł ślimak, który nie był zabezpieczony i został opętany przez Króla. Pozwolił mu wydostać się z więzienia.

Wkrótce Zły opętał Królewnę Balonową. Został jednak powstrzymany i ponownie opętał ślimaka – tym razem na znacznie dłuższy czas.

W Naśladowca kazał niedźwiadkowi zdobyć Księgowidło. Dzięki niej Król Zły zdołał zabić i przejąć ciało Billego (swojego dawnego nemezis). Oszukał Finna i Jake'a, aby zebrali Klejnoty Władzy, które były niezbędne do otworzenia portalu międzywymiarowego. Królewna Balonowa uświadomiła sobie, że Billy to tak naprawdę Król Zły. Portal do wymiaru Prismo został utworzony.

Jak się okazuje w Człowiek Finn, Król Zły zażądał od Prismo (istoty spełniającej wszystkie życzenia) zagłady wszystkich istnień. Finn, który wraz z Jakiem przeniósł się również do wymiaru Prismo chciał, aby Zły nigdy nie istniał i przeniósł się do innej rzeczywistości.

W alternatywnej rzeczywistości Finn znalazł Magiczną Koronę i po założeniu oszalał. Odpalił Wielką Bombę, jednocześnie zamieniając Jake'a w Króla Złego i skazując świat na zagładę. Prawdziwy Jake (znajdujący się w kostce Prismo) postanowił wszystko odkręcić prosząc Prismo o zmianie życzenia Króla Złego (zagłada wszelkich istnień) na życzenie, aby Finn i Jake wrócili bezpiecznie do domu. Wszyscy trzej cofnęli się w czasie a Finn i Jake widzieli, jak Król Zły prosi o powrót Jake'a i Finna do domu. Uświadamiając sobie, co powiedział Król Zły chciał cofnąć, lecz było za późno i bohaterowie wrócili do Ooo, a Zły utknął w kostce Prismo.

Tam został aż do Wake Up, gdzie próbował zawładnąć umysłami więźniów z kosmicznego więzienia, aby zaatakowali inne światy.

Został jednak przemieniony w nieszkodliwe dziecko przez krew strażnika cytadeli. Adoptowali go Słoniczka oraz Pan Świnia. Zdawało się, że Słodziak (dziecko) był wolny od Króla Złego i nie pamięta swojej dawnej postaci, lecz miewał koszmary o Złym.

Słodziak zwierzył się Finnowi i Fernowi o jego koszmarach. Okazało się, że nęka go Dłoń Alternatywnego Króla Złego. Wkrótce Król Zły opanował go. Kiedy Finn zmierzył się z Dłonią, został zepchnięty do Studni Mocy. Jednak ostatecznie uratował go Słodziak, który zdołał zniszczyć Dłoń.

W chłopcu dalej jednak istnieje Król Zły. Jest to nieodłączna część życia dziecka.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Początkowo to Lodowy Król był głównym antagonistą w serialu, lecz później był to Król Zły, który miał od niego większe plany i był bardziej zły. Zwłaszcza, że Lodowy Król został protagonistą w kolejnych sezonach serialu.
  • Jest jednym z największych lęków Finna.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.