FANDOMPowiedz zwierciadło, wyjaw mi przecie – kto jest najpiękniejszy na świecie?

—Królowa do Magicznego Lustra


Królowa Grimhilda (lub po prostu Zła Królowa) – główny złoczyńca pierwszego pełnometrażowego filmu Disney'a z 1937 roku p.t. Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, zainspirowanego dziewiętnastowieczną opowieścią Królewna Śnieżka autorstwa Braci Grimm.

W oryginalnej wersji głos podkładała jej Lucille La Verne, w polskiej Leokadia Pancewiczowa a w odnowionej wersji Danuta Stenka.

Postać Edytuj

Królowa Grimhilda jest niezwykle zimną i pozbawioną empatii władczynią mającą obsesję na punkcie swojej urody. Dysponuje Magicznym Lustrem, które stwierdza, że piękniejszą od niej jest jedynie jej pasierbica, Śnieżka. Wprawia to Królową w taką zazdrość, że postanawia zabić córkę swego zmarłego męża.

Rola w filmie Edytuj

Po dowiedzeniu się, że Śnieżka jako jedyna na świecie jest piękniejsza od niej, Królowa nasyła na nią myśliwego, by ją zabił. Ten jednak oczarowany wyglądem Śnieżki powstrzymuje się od popełnienia zbrodni i daje Królowej serce dzika jako fałszywy dowód wykonania rozkazu. Po jakimś czasie władczyni dowiaduje się o oszustwie i postanawia na własnoręcznie pozbyć się pasierbicy, która teraz mieszka w leśnej chatce z siedmioma krasnoludkami z dala od jej zamku. Przy pomocy magii zmienia się w starą wiedźmę i wyrusza do lasu, by zabić Śnieżkę przy pomocy zatrutego jabłka. Gdy jej ofiara umiera Królowa próbuje uciec przed krasnoludkami, lecz ci zaganiają ją na szczyt klifu, w który uderza piorun zrzucając złoczyńcę w przepaść, a za nią wielki głaz.

Choć wydawać się może, że Królowa przed śmiercią osiągnęła swój cel zgładzenia Śnieżki, to po jakimś czasie zjawia się Książę, który miłosnym pocałunkiem przywraca życie królewnie i zabiera ją do swojego zamku, czyniąc tym samym wszystkie starania Grimhildy bezowocnymi.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.