FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Królowa Midlandu jest pomniejszą antagonistką w mandze i anime Berserk. Była żoną króla Midlandu, macochą Charlotte i kochanką hrabiego Juliusa.

Biografia

Wiele lat temu królowa przybyła do króla z innego kraju i poślubiła go, mając nadzieję, że złagodzi jego ból po śmierci pierwszej żony. Kiedy król był pochłonięty swoja pracą, nie mogąc wystarczająco kochać swojej żony, zamiast tego zaczęła mieć romans ze swoim bratem Juliusem.

Kiedy Julius zostaje zamordowany przez Gutsa, królowa planuje go pomścić, zabijając Griffitha, człowieka, który zorganizował zabójstwo. Podsłuchuje plany ministra Fossa, aby otruć Griffitha toksycznym winem, kiedy zostanie awansowany.

W nocy na balu plan zatrucia Griffitha wydaje się być zakończony sukcesem. Później Foss zaczyna się denerwować i kieruje frustrację w kierunku królowej. Choć pozornie triumfuje, królowa widzi dym zbliżający się do pokoju konferencyjnego zawierającego ją i współspiskowców. Gdy próbują uciec, budynek, w którym się znajdują, płonie.

Przerażona królowa zauważa przez okno Griffitha żywego i zdrowego. Mówi jej, że oszukał spiskowców narkotykiem, który symulował śmierć. Gniewna królowa karci Griffitha za próbę spalenie jej, ale Griffith mówi jej, że to zwycięstwo lub śmierć decydują o losie na polu bitwy. Po tym, królowa zostaje spalona żywcem.

Charakterystyka

Wygląd

Królowa Midlandu była kobietą w średnim wieku, ubierającą się w stroje typowe dla średniowiecznej europejskiej rodziny królewskiej. Zwykle miała zimne, dezaprobujące spojrzenie na twarzy. Jej suknia była ładna i ozdobiona haftowanymi wzorami, a korona i biżuteria dobrze oddawały jej ogromne bogactwo i status. Często w dłoni trzymała wachlarz, a kiedy opłakiwała zamordowanego kochanka, jej ubranie było typowo żałobne.

Osobowość

Królowa Midlandu była manipulacyjną, oschłą kobietą, która zdradzała męża ze swoim bratem, czując się niekochana przez tego pierwszego. Ceniła sobie czystość swojej pozycji społecznej i spiskowała, by zabić Griffitha po tym, jak osiągnął on status szlachecki pomimo swojego pochodzenia jako „pospolitego”. Jednak jej głównym motywem chęci zabicia go była śmierć jej kochanka Juliusa, który został zabity przez Gutsa na polecenie Griffitha. Królowa okazywała miłość i głęboką troskę o Juliusa, wpadając w furię po jego śmierci, co zaskoczyło nawet ją, gdy uważała go za małżonka.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.