Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Złoczyńcy Wiki


Kraven Łowca, czy też Kraven Myśliwy – bohater/antagonista w serialu Spider-Man: The Animated Series.

Jego prawdziwe imię to Sergei Kravinoff. Jest to rosyjski myśliwy, który na skutek spożycia pewnego serum stał się Kravenem.

Biografia

Spider-Man: The Animated Series

Początek

Spotkanie z Punisherem

Kiedy Spider-Man zmienił się w pajęczego potwora, Mariah Crawford zwróciła się o pomoc do Sergei'a, który przybył do Nowego Jorku.

Na lotnisku Mariah wyjaśniła, że opracowała lek na jego mutację, a jego zadaniem było odnalezienie i schwytanie Spider-Mana, umożliwiając zaaplikowanie mu lekarstwa. Pomimo, iż nie miał już takiej siły, jak po spożyciu serum Reevesa, wciąż był znakomitym myśliwym.

Tej samej nocy Punisher odnalazł Man-Spidera i próbował go zabić. Powstrzymał go Kraven, który musiał utrzymać go przy życiu. Odbył się pojedynek obu łowców, którego rezultatem było uwięzienie Kravena w siatce. W czasie walki, Pająk uciekł, choć pozbywszy się sieci Kravinoff zdołał go zlokalizować.

Tymczasem Punisher został pokonany przez Pająka i zabrany do jego legowiska. Kraven znalazł jaskinię Man-Spidera, w której zobaczył swego przeciwnika, oplątanego siecią. Kravinoff postanowił pomagać mu w walce z Pająkiem, więc go uwolnił.

Man-Spider zobaczył i zaatakował ich. Punisher uwięził go, używając jednej ze swych broni. Kiedy chciał go zabić, przybyła Dr. Crawford i powiedziała mu prawdę o Spider-Manie, przekonując Castle'a do oszczędzenia kreatury. Po tym Mariah podała mu antidotum, które sprawiło, że Spider-Man powrócił do ludzkiej postaci.

Po wykonaniu zadania, Kravinoff powrócił do Afryki.

Powrót do Nowego Jorku

Podczas badań nad śmiercionośnym wirusem w Afryce, Dr. Crawford sama na niego zachorowała. Zdesperowany Kravinoff nie miał innego wyjścia, jak tylko podać jej serum, które niegdyś przemieniło go w Kravena. Wydawało się, że serum pomogło Mariah, jednak wkrótce, po powrocie do Nowego Jorku, zamieniła się w lwio-podobną kreaturę.

Kraven, nie mając wyboru musiał ponownie przyjąć serum, aby Crawford nie wyrządziła nikomu krzywdy. Spider-Man dowiedział się o powrocie Kravena Myśliwego, więc natychmiast ruszył go pokonać, tym razem z pomocą Czarnego Kota.

Niedługo po tym, Spider-Man usłyszał w telewizji o dzikim prześladowcy, terroryzującego mieszkańców Nowego Jorku. Był niemal pewny, że owym zwierzęciem jest Kraven. Zlokalizował go w Zoo, gdzie związał go siecią. Kraven powiedział mu, że jest nim Mariah, po czym opowiedział mu całą historię.

Po usłyszeniu historii Kravena, Spider-Man i Czarny Kot zdecydowali się mu pomóc. Dr. Connors sporządził lekarstwo, które podali Crawford. Jednak nie odzyskała ona w pełni ludzkiej postaci, wciąż przypominając zwierzę. Powiedziała, że nie ma zamiaru wracać do ludzkiej formy, po czym uciekła z Kravenem.

Po tym zaginął o nim słuch.

Wystąpienia

  • Kraven Łowca (sezon 1)
  • Pojedynek myśliwych (sezon 2)
  • Powrót Kravena (sezon 4)

Galeria

Ciekawostki

  • Głosu użyczył mu Gregg Berger, a w polskiej wersji zrobił to Andzej Blumefend (zmarł 2017).
  • W komiksach, bratem Kravena był Kameleon. W tym serialu, złoczyńcy nie mają żadnego powiązania.
Advertisement