Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Kree – zaawansowana naukowo i technologicznie militarystyczna rasą niebiesko-skórnych humanoidów z planety Hala. Jest jedną z najbardziej wydajnych technologicznie ras w galaktyce, Kree kładą szczególny nacisk na ich umiejętności w inżynierii genetycznej i są znani mieszkańcom Ziemi jako przodkowie Nieludzi. Są potężną siłą w galaktyce, która kontroluje ogromne imperium, charakteryzujące się militarnym stylem życia, zaawansowaną technologią i arogancją.

Historia[]

Kree to humanoidalna rasa, która prowadzi surowy, militarystyczny styl życia. Są władcami Imperium Kree, dużej, międzygwiezdnej grupy imperialnej, która obejmuje różne planety i często zatrudniają Sakaaran. Są jedną z wielu ras napotkanych przez Asgardczyków w Dziewięciu Światach i krainach poza Yggdrasil. Ich relacje z Asgardczykami są w najlepszym razie chłodne, ponieważ Asgardczycy postrzegają Kree jako kłamliwych i dzikich. Imperium Nova, kolejna galaktyczna grupa żyjąca na tym samym obszarze co Imperium Kree, również ma napięte stosunki z Kree, o czym świadczy wielka wojna, która toczyła się między dwiema cywilizacjami przez setki lat. Wojna między Kree i innymi rasami jest powszechnie znana i przyniosła negatywne spojrzenie na ich kulturę przez inne cywilizacje. Podczas jednej z takich wojen, Kree ponieśli wysokie straty i podzielili się wiedzą na temat równych szans. Jedna szczególna grupa Kree, znana jako Żniwiarze, wysyłała zespoły naukowe do różnych światów, eksperymentując na różnych rasach obcych, w celu produkowania broni biologicznej. Jedną z odwiedzonych planet była przedhistoryczna Ziemia; ludzie byli najbardziej udanymi gatunkami, które poddano eksperymentom Kree, używając ich krwi. Dało to początek rasie zwanej Nieludźmi. Wśród nich był łowca, który w końcu został przemieniony w Hive'a przez Żniwiarzy. Nieludzie mieli potencjał, by uzyskać nadprzyrodzone moce i cechy, gdyby byli wystawieni na działanie Mgły Terrigenu, mutagenu powstającego z Kryształów Terrigenu. Kree stworzyli specjalne urządzenia, aby przechowywały kryształ i aby rozpoznawały tylko unikalne wzorce genetyczne w Nieludziach, aby można je było przenieść do pejzażu miejskiego, który Kree zbudował głęboko pod powierzchnią planety; kiedyś połączeny ze świątynią zbudowaną w mieście, urządzenie miało odsłonić kryształ i poddać Nieludzi dalszej transmutacji

Imperium Kree wkrótce odkryło te nielegalne praktyki i zakończyło operację. Hive miał poprowadzić Nieludzi do Kree, ale zamiast tego zbuntował się przeciwko nim, poprowadził Nieludzi przeciwko ich twórcom i wypędził ich z Ziemi, pozostawiając za sobą urządzenia, Nieludzi i członka ich rasy, który albo nie żył lub zmarł później. Jednakże Kree postanowili, że Nieludzie muszą zostać zniszczeni. Aby to zrobić, Kree zrobili Monolit, podobny do kamienia przedmiot, który po przekształceniu w formę płynną służyłby jako portal do odległej pustynnej planety, Maveth.

Wieki później, przedstawiciel Kree, który został pozostawiony na Ziemi podczas eksperymentów na Nieludziach został odnaleziony przez mieszkańców wioski z Hunan. Jego szczątki ostatecznie wpadły w ręce Hydry, a ostatecznie w ręce T.A.R.C.Z.Y..

Kapitan Marvel[]

Do uzupełnienia!

Strażnicy Galaktyki[]

W ostatnim czasie wojna między Kree i Imperium Novy dobiegła końca, dzięki w dużej mierze temu, że Premier Novy Irani Rael mogła zmusić Kree do podpisania traktatu pokojowego. Szukając zemsty na Imperium Nova i odmawiając przestrzegania traktatu, Ronan Oskarżyciel sprzymierzył się z Thanosem, obiecując dać mu Glob w zamian za siły niezbędne do unicestwienia Xandaru, stolicy Imperium Nova.

Traktat nie był popularny wśród obywateli Kree, ponieważ masowe zamieszki wybuchły w ich ojczystym świecie, gdy wiadomość o tym dotarła do wiadomości publicznej. Ostatecznie Ronan jednak zdradził Thanosa i sam postanowił zniszczyć Xandar przy pomocy Globu. Armia Ronana zaatakowała Xandar, a on sam był bliski zniszczenia planety. Jednak, Strażnicy Galaktyki pokonali Ronana i zabili go przy pomocy Kamienia Nieskończoności.

Strażnicy Galaktyki 2[]

Efekt mocy Ego dotknął również Halę, ponieważ rasa Kree została prawie wyeliminowana przez Ego. Jednak Kree zostali ocaleni przez Strażników Galaktyki po tym, jak zabili Ego.

Advertisement