Krekka jest antagonistą z serii Lego Bionicle. Był potężnym, ale niezbyt inteligentnym Steltianinem niższej klasy oraz członkiem Mrocznych Łowców.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Wczesne życie[edytuj | edytuj kod]

Krekka pierwotnie pracował na Stelcie jako strażnik, bowiem jego gatunek został uznany za najniższą klasę krainy. Jego zadaniem było przekonanie intruzów, by odeszli ze strzeżonego przez niego miejsca, często przy użyciu bolesnych metod.

Swoją pracę kontynuował do czasu, gdy chciał przepędzić Makutę Gorast, rzucając nią przez ścianę i rozpoczynając walkę pomiędzy nimi. W jej wyniku stracił prawe oko, a następnie pracę. Ostatecznie opuścił wyspę.

Podróżował od wyspy do wyspy, często wpadając w tarapaty przez swoją głupotę, lecz potrafił się z nich wydostać dzięki swojej niezwykłej sile. To ostatecznie przyciągnęło uwagę Mrocznych Łowców, którzy wkrótce go zwerbowali.

Mroczny Łowca[edytuj | edytuj kod]

Podczas swojej kariery Łowcy Krekka był częścią drużyny trenowanej przez Nidhikiego, Toa, który niedawno dołączył do organizacji. Nidhiki zamierzał zaliczyć trening im wszystkim z wyjątkiem Krekki, którego uznał za zbyt głupiego. Jednakże The Shadowed One nie ufał Nidhikiemu ze względu na jego historię zdrajcy i wyznaczył Krekkę na jego partnera, co nie podobało się byłemu Toa.

Krekka, Nidhiki i Lariska zostali wysłani na Nynrah, gdzie mieli znaleźć i przynieść The Shadowed One tajemniczy prototyp miotacza. Udało im się to, jednak Nidhiki chciał zachować dwa z nich dla siebie i zaoferował jeden Krekce w ramach łapówki. Krekka upierał się, by oddać wszystkie trzy The Shadowed One, a swoim głośnym zachowaniem zwrócił uwagę lokalnych mieszkańców, przez co dwaj Mroczni Łowcy musieli prędko uciec.

Jakiś czas później Krekka i Nidhiki zostali wynajęci do strzeżenia Kanohi Avohkii na Destralu, jednakże maska została skradziona przez Toa Hagah. Gdy Norik i Iruini wrócili po swoich czterech towarzyszy, którzy zostali pojmani, Krekka próbował powstrzymać tego drugiego, ale został pokonany przez Toa.

Legendy Metru Nui[edytuj | edytuj kod]

Krekka, Nidhiki oraz Eliminator zostali zatrudnieni przez Teridaxa, by zabili Toa Mangai, dawną drużynę Nidhikiego. Ostatecznie udało im się zabić niemalże wszystkich Toa poza Lhikanem, dlatego udali się do Metru Nui, by dokończyć dzieła. Pojmali go na krótko po tym, jak stworzył i podarował kamienie Toa dla Toa Metru, i uwięzili go w Po-Metru. Później wrócili do Koloseum i gonili za Vakamą, Nokamą i Matau, gdzy ci uciekali. Następnie udali się do Le-Metru, gdzie znaleźli troje Toa Metru na pokładzie Sterowca, walczących z oddziałem Vahki Nuurakhów, i dołączyli do starcia. Krekka zamroził Vakamę przy użyciu Kanoka, ale został niedługo później trafiony Kanoka teleportacji i przeniesiony poza sterowiec.

Gdy Nidhiki go znalazł, razem odkryli, że troje Toa podróżowali przy użyciu Szybów, i udali się do stacji Szybów na krańcu Le-Metru, aby zastraszyć pracownika obsługi, Kongu, by ten obrócił przepływ Szybów. Powiodło im się, jednakże Toa udało się uciec.

Krekka i Nidhiki znaleźli troje Toa w opuszczonej wiosce montażystów i rozpoczęli z nimi walkę. Starcie zostało przerwane przez szarżę Kikanalo, podczas której Krekka próbował wspiąć się na opuszczony pomnik, by zapewnić sobie bezpieczeństwo. Jedna z podpór została jednak trafiona przez szarżujące Kikanalo, przez co Krekka wraz z podporą spadł na Nidhikiego, co ogłuszyło Mrocznych Łowców i pozwoliło Toa ponownie uciec.

Duet ponownie zmierzył się z Toa w Dolinie Długich Szeptów, gdzie Matau użył swojej Mahiki, by podstępem nakłonić Krekkę do zaatakowania Nidhikiego. Gdy Toa znaleźli wejście do więzienia Lhikana, Kikanalo zablokowali wejście, by Mroczni Łowcy nie mogli za nimi podążyć.

Podczas Wielkiego Kataklizmu dwaj Mroczni Łowcy znaleźli sześciu Toa Metru, uciekających z Koloseum na pokładzie transportowca Vahki wraz sześcioma sferami Matoran. Mroczni Łowcy ruszyli w pogoń przy użyciu statku - Krekka przeszkadzał Matau w prowadzeniu pojazdu, podczas gdy Nidhiki próbował zaatakować Lhikana. Onewa użył swej maski, by przejąć kontrolę nad Krekką i zmusić go do złapania Nidhikiego i wyskoczenia z pojazdu. Teridax, który pochłaniał energię, by dokończyć swoją przemianę, pochwycił dwóch Mrocznych Łowców Mroczną Dłonią i zabił, wchłaniając ich esencje, co spowodowało, że nie mogli odrodzić się na Czerwonej Gwieździe.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Krekka znany był ze swojej mocy i brutalnej siły, która siała strach w sercach jego wrogów, jednakże ze względu na swoją masywność brakowało mu szybkości i zręczności. Charakteryzował się również niezwykłą głupotą, którą próbowały opanować bardziej inteligentne istoty, takie jak Nidhiki. To właśnie ta głupota jednak powodowała jego głęboko zakorzenioną lojalność wobec The Shadowed One. Mimo swojej nikłej inteligencji stoczył on wiele bitew i wiedział jak wykorzystywać swoje moce na własną korzyść.

Umiejętności[edytuj | edytuj kod]

Krekka dzierżył miotacz Kanoka, który pozwalał mu strzelać dyskami. Ponadto nosił ze sobą urządzenie, które pozwalało mu miotać sieciami energetycznymi, unieruchamiającymi wybrany cel.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.