FANDOMTak, byli bohaterami, ale walczyli z nami, a więc twoi rodzice to zdrajcy!

—Krux o rodzicach Kai'a


Krux znany również jako Dr. Saunders - władca czasu i starszy brat bliźniak Acronixa. Jeden z dwóch głównych antagonistów siódmego sezonu serialu Ninjago: Mistrzowie Spinjitzu.

Jego brat utknął w czasowej próżni i myślano, że Krux także przepadł na te czterdzieści lat. Wydostał się jednak i zmusił Raya, by mu wykuł broń i zbroję dla stworzonych przez siebie Oślizgłych Wojowników.

Cechy

Jako Saunders był bardzo sympatyczny i niegroźny. Kochał swoje muzeum co widać w odcinku specjalnym Święto Zmarłych, gdy krzyczy po tym jak Wojownicy z kamienia zniszczyli ścianę. Lubił oprowadzać i opowiadać o eksponatach.

Krux, podobnie jak brat, jest niezwykle pewny siebie i arogancki. Można również uznać, że jest cierpliwy; planował przecież ponad czterdzieści lat i musiał patrzeć jak cały świat się wokół niego zmienia. Wyjątkowo wybuchowy i okrutny, nawet wobec własnych wojowników. Nienawidzi nowej technologii i gadżetów w przeciwieństwie do swego brata i najbardziej chce wrócić do starych dobrych czasów. Widać również, że nie przebiera w środkach i posuwa się nawet do oszukania Kai'a, by go osłabić, a nawet planował zabić Wu.

Wygląd

W przeszłości miał czarne włosy, tak jak Acronix, tylko że krótsze, a teraz są one siwe. Jedyną rzeczą która się w nim nie zmieniła przez lata to charakterystyczny makijaż z tym że wcześniej miał czerwone brwi, które także posiwiały. Od brata odróżnia go także to, że ma wąsy.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.