Stub.svg Ta strona to zalążek artykułu. Możesz pomóc Złoczyńcy Wiki, rozbudowując ją!


Kucharka jest główną antagonistką 33-ego pełnometrażowego pełnometrażowego filmu animowanego DreamWorks, Trolle. Jest szefem kuchni zamku Bergenów.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Kucharka nigdy nie była taka sama po tym, jak Trolle uciekły z miasta Bergenów. Miała wszystko: szanowaną reputację, tłumy wielbicieli i upragnione miejsce w Królewskiej Kuchni. W pewnym sensie była szczęśliwa. Ale wszystko, co zbudowała, rozpadło się w chwili, gdy Trolle uciekły w tunelach pod Drzewem Trolli. Ostatecznie wyrzucono Kucharkę z miasta Bergenów, zmuszając ją do znalezienia trolli i "wepchnięcie w ich niewdzięczne gardła". Po 20 latach na wygnaniu, jej osobowość zmieniła się na najgorszą, teraz jest żądną władzy, bezwzględną, zarozumiałą, szaloną, samolubną, arogancką, wytrwałą i agresywną Bergenką, która planuje nakarmić każdego Bergena trollem i zostać władczynią całego miasta Bergenów.

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Kucharka to wysoka i brzydka Bergenka z fioletową skórą i paznokciami, żółtymi oczami z czerwonymi tęczówkami, różowym nosem, spiczastymi uszami i jasnoniebieskimi włosami, również z ogromnym podbródkiem. Nosi kapelusz szefa kuchni, biały płaszcz kucharski, brązowe spodnie i złote kolczyki.

Rola w filmie[edytuj | edytuj kod]

Kiedy Bergowie umieszczają trolle i ich drzewo w klatce i organizują doroczny festiwal, w którym każdy Bergen odczuwa radość, jedząc trolla, Kucharka była tym, która była odpowiedzialna za przygotowanie Trolla do Trolariów (ten dzień, w którym Bergen czuje się szczęśliwy, jedząc trolla). W dniu Trolariów, Kucharka przygotowuje się do przekazania księżniczki Trolli Poppy do Księcia Bergenów Gryzka jako jego pierwszego trolla.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.