FANDOMKiedy jesteś przed wrogiem, nawet jeśli drżą ci ręce, walcz. To oznacza bycie "profesjonalistą".

—Kureo Mado


Kureo Mado (真戸 呉緒, Mado Kureo) – jeden z głównych antagonistów w mandze Tokyo Ghoul oraz jej adaptacji anime. Jest on członkiem CCG, który szuka zemsty na Jedookim Ghulu, który zabił jego żonę. Jest jednym z głównych antagonistów serii i pojawia się jako jeden z głównych antagonistów pierwszej połowy sezonu 1 anime.

W anime głosu użyczył mu w wersji japońskiej Tōru Ōkawa, natomiast Kenny Green w wersji angielskiej.

Charakterystyka Edytuj

Wygląd Edytuj

Kureo był mężczyzną w średnim wieku z zapadniętymi policzkami. Miał długie, żylaste, białe włosy i często był widywany z wielkim uśmiechem na twarzy. Miał szczupłe ciało i pochyłe ramiona, powodując, że pojawił się w zgarbionej pozie. Miał w zwyczaju otwierać jedno oko szeroko, natomiast drugie przymrużać.

Miał na sobie białą koszulę, lekkie spodnie oraz czarne buty. Miał na sobie ciemnoczerwony krawat i szary płaszcz, ozdobiony lśniącymi, srebrnymi akcentami. U boku zawsze nosił teczkę, natomiast na rękach nosił białe rękawiczki.

W młodości, wyraz twarzy Kureo był normalny, a włosy krótsze.

Osobowość Edytuj

Mado był znany z obsesji na punkcie Ghuli i ich kagune w celu robienia quinque. Często też zabierał kagune pokonanym wrogom. Jego niecodzienny entuzjazm do polowań na ghule wynikał z tego, że jego żona, Kasuka, została zmuszona do zatrzymania Jednookiej Sowy i zmarła około dziesięciu lat wcześniej podczas śledztwa w 24 Dzielnicy. To tragiczne wydarzenie spowodowało, że on i jego córka, Akira, zostali osamotnieni.

Przez lata służby jak Inspektor, Mado zdobył doświadczenie, który pogłębiły jego intuicję. dzięki czemu z bardzo dużą dokładnością mógł wyczuć, czy dana osoba jest Ghulem. Jego dedukcje skłoniły Amona do podziwiania i uczenia się od niego jako mentora. Podczas gdy Kureo był brutalny i okrutny wobec Ghuli, dla swoich kolegów z pracy był zwykłym starym człowiekiem z dobrą etyką pracy, chociaż wielu ludzi uważało go za dziwaka. Był zdolny do kochania i troski, jak wskazano, że był żonaty i działał jako bardzo oddany nauczyciel dla swoich uczniów.

Dziesięć lat temu był partnerem Yukinori Shinohary i Fujishige Iby podczas sprawy Jednookiej Sowy. Mado wydawał się ekscentryczny i odstraszający od wyglądu zewnętrznego, ale był jednym z najlepszych Inspektorów jako ekspert w walce i pionierem w inżynierii quinque. Według Akiry, nigdy nie chciał ani nie próbował osiągnąć wyższej rangi niż Inspektor pierwszej klasy, mówiąc, że to wszystko, czego potrzebował, by ścigać Sowę.

Jednak żal po śmierci jego żony wywołał zamieszanie wywołane wściekłością skierowane przeciwko wszystkim Ghulom, co sprawiło, że był raczej sadystyczny wobec Ghuli. Zostało to zaprezentowane, kiedy śmiał się i dręczył Hinami z powodu śmierci jej rodziców i powiedział jej, że niedługo do nich dołączy, mimo że była tylko dzieckiem, które miało emocje podobne do ludzi. Gdy walczył z matką Hinami, mimo jej błagań, on nadal czerpał radość z obserwowania jej śmierci. To pokazało jego niezwykle gwałtowną, prawie psychopatyczną naturę wobec wszystkich Ghuli i jego niezdolność do empatii i zrozumienia dla innych.

Biografia Edytuj

Mado miał rodzinę składającą się z żony Kasuki Mado i córki Akiry Mado, oboje byli Inspektorami. Po tragicznej śmierci żony z rąk Jednookiej Sowy, Mado stał się bardziej surowy w kwestii eksterminacji Ghuli i chciał podnieść swoje umiejętności, zbierając różne kagune i robiąc różne quinque. Kureo wspomniał również, że jego jedynym powodem do życia było pomszczenie jego żony, przez zabicie jednookiego ghula lewą ręką, gdzie nosił obrączkę; w tym celu przykrył swoją dłoń rękawiczką. Jego oddział napotkał Sowę w Drugiej Dzielnicy. Sowa okazała się dla nich zbyt potężna, dopóki młody Kishou Arima nie zebrał quinque używanych przez Inspektorów Specjalnej Klasy i pokonał Sowę.

Jakiś czas później, Mado, w towarzystwie Yukinori Shinohary, badał ghula zwanego Kolekcjonerem Trupów, Aratą Kirishimę. Później pokonał Aratę i postanowił rozpocząć nowe śledztwo w sprawie poszukiwania i eksterminacji dzieci Araty: Touki i Ayato Kirishimy.

Pod nadzorem Kishou Arimy, Mado był partnerem Koutarou Amona, nowego rekruta, który właśnie dołączył do zespołu CCG po ukończeniu Akademii. Mado pierwszy raz odniósł się do Amona jako "ptaszka", ponieważ Amon, choć niedoświadczony, wciąż wątpił w intuicję Mado; ponieważ uznał proroctwa Mado za śmieszne i niewiarygodne. Zostali wysłani z misją zbadania Kie Muramatsu lub Applehead. Mado pokazał jej zaświadczenie lekarskie, w którym stwierdzono, że poziom komórek Kie Rc wynosił od 200 do 500; poziom zdrowego człowieka. Mado przeprosił za podejrzenie, że jest ghulem. Kiedy jednak uspokoił Amona, mówiąc że rzeczywiście jest ghulem, Amon zwątpił w niego i odszedł od śledztwa. Później, gdy Amon został oszukany i zaatakowany przez Kie, Kureo szybko interweniował i zabił kobietę. Wszystko poszło zgodnie z jego planem "przetestowania" Amona. Mado poradził Amonowi, aby był ostrożny i walczył, nawet gdy jego dłonie drżały podczas bitwy.

Galeria Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.