Kurona Yasuhisa (恭久 クロナ, Yasuhisa Kurona) – poboczna antagonistka w mandze Tokyo Ghoul oraz jej adaptacji anime. Pierwotnie była człowiekiem, ale została przemieniona w Sztucznego Jednookiego Ghula przez Akihiro Kanou i razem ze swoją siostrą bliźniaczką stały się jego osobistymi ochroniarzami.

Głosu użyczyła jej Michelle Lee.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Nashiro i Kurona byli identycznymi bliźniakami. Kiedy byli dziećmi, oboje miały jasne włosy i ciemne oczy. Jednak po tym, jak zostały zamienione w sztuczne ghule przez Kanou, oboje otrzymały kakugan. Kakugan Kurony był w lewym oku z małą ciemną plamką pod nią. Podczas gdy włosy Nashiro stały się białe, włosy Kurony stały się czarne po eksperymencie. Jej zwykłym strojem był długi czarny płaszcz z kapturem. Na wierzchu kaptura były dwa białe koła przypominające oko. Jej maska ghula była prostą czarno-białą maską w pionowe paski z dziurą w lewym oku.

W Tokyo Ghoul:re nosi długą, zakapturzoną szatę. Jej włosy wyrosły i zmieniły kolor na jaśniejszy od czasów młodości. Ona ma dwa kakugan zamiast jednego, a jej ręce i tors są teraz częściowo pokryte groteskowym, ciemno zabarwionym mięsem. Podobno posiada także zdeformowaną twarz na brzuchu, która potrafi mówić.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Jako dziecko Kurona była bardzo wesoła i optymistyczna, aż do momentu, gdy była świadkiem brutalnego morderstwa jej rodziców z rąk ghula. Uraz po ich śmierci spowodował, że Kurona stała się zimna, odległa i stosunkowo nihilistyczna. Postanowiła zostać ghulem, ponieważ uważała się życie człowieka i życie w obecnym "pokręconym świecie" jako swoją przyczynę nieszczęść. Jej mizantropia była wynikiem manipulacji Akihiro.

Jedyną rzeczą, którą Kurona kocha bardziej niż cokolwiek innego, jest jej siostra Nashiro, uczucie, które umocniło się od śmierci ich rodziców. Jest gotowa odłożyć wszelką misję lub cel, jeśli jej siostra jest w niebezpieczeństwie; nawet ignorować jej wendetę przeciwko światu i nie słuchać instrukcji Kanou, by ratować życie swojej siostry po tym, jak Nashiro została prawie śmiertelnie ranna w walce z Suzuyą. W przypływie żalu i szaleństwa po tym, jak Kanou porzucił ją i Nashiro, wykorzystała swoje kagune, by połączyć się ze swoją siostrą bliźniaczką, wchłaniając ją w siebie.

Jej działania na Rushimie pokazują, jak bardzo zmieniła ją śmierć jej siostry, która stała się mściwa przeciwko Kanou i Suzuyi za ich działania przeciwko niej i jej siostrze. Według Kanou jej zdrowie psychiczne uległo erozji do pewnego stopnia, ponieważ wierzy, że Nashiro wciąż żyje i komunikuje się z nią, podczas gdy w rzeczywistości całkowicie pochłonęła jej ukochane rodzeństwo.

Jednak pomimo jej niesprawiedliwego usposobienia, jest ostrożna, wycofując się od oddziału Suzuya, kiedy zaczęła przegrywać i współpracować z Nishiki Nishio, by zemścić się na Kanou. Jest także bardziej szczery w przeciwieństwie do tego, kiedy była dzieckiem. Widać to, gdy krytykuje Kanekiego i jego plany współpracy międzygatunkowej.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.