FANDOM


Lance Vance - tritagonista który staje się drugorzędnym antagonistą Grand Theft Auto: Vice City i deuteragonista w Grand Theft Auto : Vice City Stories.

W obu grach Lance został zagrany przez Philipa Michaela Thomasa, znany z roli Ricardo Tubbsa w telewizyjnym serialu z 1980 roku Policjanci z Miami.

Biografia Edytuj

Lance Vance urodził się na Florydzie w 1958 roku. W Grand Theft Auto: Vice City Stories, dziejącym się dwa lata przed wydarzeniami GTA Vice City, Lance zostaje pierwszy wspomniany przez Vic'a. Lance przyjeżdża do swego brata i powoli wprowadza Vic'a w handel narkotykami. Pracują z Bryanem Forbesem, zanim ujawnia, że ​​jest tajnym policjantem z VCPD, a bracia biorą go jako zakładnika.

Forbes często próbował uciec i oszukać braci, prowadząc ich nawet do gejowskiego baru o nazwie White Stallionz. Lance sugeruje następnie kradzież dużej przesyłki narkotyków od Jerry'ego Martineza.

Lance uzależnia się także od kokainy, podobnie jak dziewczyna Victora, Louise Cassidy-Williams. Vic dowiaduje się i najpierw oskarża ich o romans. Kiedy Louise zostaje porwana i ostatecznie zabita przez braci Mendezów, Lance okazuje jej niewiele uczuć i próbuje pocieszyć Vic, mówiąc, że rodzina jest ważniejsza.

Angażuje się tylko w wojnę w Mendezami po tym, jak jego samochód zostaje zniszczony. Pod koniec gry Lance przybywa do penthouse'u Mendez'a, by wesprzeć Victora w walce, ale przybywa tak późno, że strzelanina już się skończyła.

W 1986 r. Lance leci z Victorem sprzedać kokainę ludziom Sonny'ego, jednak wymiana okazała się zasadzką. Victor ginie a Lance ucieka.

Lance poznaje Tommy'ego Vercettiego, którego spotkał gdy zabił Leo Teal'a. Zgadzają się pomagać sobie nawzajem w zemście. Jego dążenie do zemsty przeciwko Ricardo Diazowi, szefowi, który zorganizował zasadzkę. Mężczyzna zostaje porwany porwany przez ludzi Diaz'a a Tommy go ratuje.

Lance i Tommy zabijają Ricarda. Podczas gdy obaj obalili Ricardo Diaza, Lance skarży się, że traktuje się go jak małego dzieciaka i denerwuje go postawa i dominacja Tommy'ego w gangu. Tommy często krytykuje Lance'a za jego błędy a także nigdy nie docenia wkładu Lance'a.

Krótko przed przybyciem Sonny'ego Forelliego, Lance zdradza Tommy'ego jemu staremu szefowi, Sonny'emu Forelliemu oraz obaj giną zabici przez Tommy'ego.

Ciekawostki Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.