Twój ojciec jest mordercą i złodziejem. Ukradł to, co było nasze, i zostawił nasz świat w ruinie. Mamy prawo do odzyskania szkatułki.

—Laufey do Thora


Laufey – drugorzędny antagonista w filmie Thor. Władca Lodowych olbrzymów oraz ojciec Lokiego.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Pojawia się po raz pierwszy w filmie, kiedy to wraz ze swoimi poddanymi atakuje Ziemię próbując sprowadzić na nią kolejną Epokę Lodowcową. Nie udaje mu się to, gdyż przybywa armia z Asgardu i dochodzi do wojny. Pod jej koniec zostaje pokonany przez Odyna, ale nie zabity. Wiele lat póżniej, gdy Thor wraz z towarzyszami broni przybywa do Jotunheimu, on nazywa Thora "księżniczką". Wywiązuje się walka, która zostaje zakończona przez Odyna. Laufey rozmawia z Odynem i mówi mu, że Thor dostanie to po co przyszedł: wojnę i śmierć. Później rozmawia z Lokim (prawdopodobnie nie wiedział, że to jego syn), który proponuje mu okazję do zabicia Odyna. Laufey przyjmuje propozycję.

Laufey wkroczył do Asgardu razem z kilkoma innymi Lodowymi Olbrzymami. Dwóch zostawił przy Bifroście, by pilnowali Heimidalla. Wkroczywszy do pałacu odepchnął Friggę i udał się do komnaty w której spał Odyn. Gdy już chciał go zabić, został trafiony przez Lokiego, a następnie przez niego dobity.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Laufey pojawia się również w filmie Thor Ragnarok na jednym z malowideł na ścianie.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.