Laureano Torres – jeden z głównych antagonistów gry Assassin's Creed IV: Black Flag.

Jest to hiszpański wielki mistrz zakonu templariuszy, a także gubernator Hawany. Jego celem było odnalezienie Obserwatorium, które umożliwiało obserwowanie wszystkich ludzi.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Wczesne życie[edytuj | edytuj kod]

Laureano urodził się w 1645 w Hawanie. Już jako dorosły człowiek Torres usłyszał o tajemniczym miejscu zwanym Obserwatorium, które umożliwiałoby obserwowanie ludzi z ich perspektywy, więc postanowił je odnaleźć. Aby to osiągnąć, wstąpił do templariuszy i z czasem został wielkim mistrzem zakonu.

Dzięki templariuszom, Torres otrzymał tytuł gubernatora Florydy, a w 1708 gubernatorem Kuby. Jego ochroniarzem był dziwaczny El Tiburón.

Assassin's Creed IV: Black Flag[edytuj | edytuj kod]

W 1715 Torres dalej działał jako wielki mistrz. Skontaktował się z nim asasyn Duncan Walpole, który wyraził chęć dołączenia do templariuszy. Wspomniał też o tym, że zamierza zamordować mentora Ah Tabai'a, więc Torres zaprosił go na spotkanie, na którym on, brytyjski kapitan Woodes Rogers, a także handlarz broni Julien du Casse mieliby oficjalnie stać się członkami zakonu.

Hiszpan nie wiedział jednak, że podczas podróży Walpole został zabity przez pirata Edwarda Kenway'a, który postanowił podszywać się pod niego i wniknąć w struktur templariuszy. Kenway spotkał się z Torresem i przekazał mu fiolkę swej krwi oraz mapy z położeniem asasynów w Indiach Zachodnich. Następnie wielki mistrz wyjaśnił wszystkim, czym jest Obserwatorium i dlaczego jest ono takie ważne dla templariuszy.

Zaraz po inicjacji wszyscy spotkali się w dokach, gdzie Torres pokazał im schwytanego Bartholomewa Robertsa, nazywanego Mędrcem. Powiedział, że krew Mędrca jest niezbędna do wejścia do Obserwatorium, a sama postać posiada dużą wiedzę na jego temat. Chwilę później templariuszy zaatakowali asasyni, przez co Roberts uwolnił się i czmychnął, lecz został on złapany i pobity przez "Walpole'a".

W nocy Kenway włamał się na plantację Torresa i do celi Robertsa, jednak okazało się, że Mędrzec zdołał uciec. Torres zobaczył go i kazał du Casse'owi oraz Tiburónowi dostarczyć go do Sewilli, po czym Kenway został ogłuszony przez El Tiburóna.

Po pozbyciu się uzurpatora, Torres kontynuował poszukiwania Mędrca, który zatrudnił się u plantatora imieniem Laurens Prins. Laureano próbował wykupić go od Holendra, jednak ten odmówił. Okazało się, że cały czas śledził ich Kenway wraz z Jamesem Kiddem, więc Prins nasłał na niego swych ludzi, a sam uciekł, podobnie jak Torres.

Po śmierci Prinsa Torres nie przestawał szukać Robertsa, jednak kosztem templariuszy, jak Julien du Casse, zabity przez Kenway'a. Dzięki Woodesowi Rogersowi, Hiszpan zyskał nowych rekrutów, jak Benjamin Hornigold, Josiah Burgess czy John Crockham.

W 1719 dowiedział się o pobycie Robertsa w Afryce. Niedługo później jednak Crockham i Burgess zginęli, a Mędrzec współpracuje z Edwardem, ale wkrótce go zdradził i skontaktował się z templariuszami, aby go uwięzić. Torres i Rogers spotkali go w więzieniu na Kingston, ale ten nie zamierzał wydać im Obserwatorium.

W 1722 Torres w końcu poznał miejsce Obserwatorium, lecz tymczasem Edward przeprowadził zamach na Rogersa. Laureano udał się do Long Bay, gdzie znajdowało się to miejsce, a sam posłał El Tiburóna, aby zabił Kenway'a.

Już na wyspie Long Bay, Torres wyrżnął tamtejszych tubylców, a sam udał się do pomieszczenia obserwacyjnego. Tam uruchomił się system obrony miejsca, więc żołnierze Torresa obrócili się w pył. Na miejsce przybył Kenway, który zabił Torresa ukrytym ostrzem. Mimo to, przed śmiercią wyznał, że jest zadowolony, ponieważ wszyscy przyjaciele Kenway'a zginęli.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Jeśli w misji Człowiek, którego zwą mędrcem Torres zginie, powie on "Strzeż mędrca".
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.