FANDOMLawrence Dimmick (lepiej znany jako Pan White) – jeden z głównych bohaterów filmu Wściekłe psy, a także grywalna postać w grze o tym samym tytule.

W jego rolę wcielił się Harvey Keitel.

Biografia Edytuj

White jest jednym z sześciu mężczyzn wynajętych przez Joe Cabota do kradzieży biżuterii.Po ustawieniu wydarzeń chronologicznie, White jest widziany po raz pierwszy podczas rekrutacji Pana Orange'a.

Gdy zorganizowana akcja poszła źle i w okradanym budynku pojawiło się wielu policjantów, White uciekł wraz z Orangem i Brownem. Drugi z jego towarzyszy został postrzelony w głowę podczas ucieczki i niedługo później rozbił samochód. White ostrzelał nadjeżdżający radiowóz, tym samym zabijając dwóch funkcjonariuszy. Wracając, zauważył martwego Browna. Wraz z Orangem musieli poszukać nowego transportu. Zatrzymali zbliżający się samochód, którego właścicielka postrzeliła jego towarzysza w brzuch, gdy tylko otworzył drzwi. W odwecie również wystrzelił, trafiając ją w serce. White zabrał rannego do magazynu służącego za kryjówkę. Chwilę później przybył Pan Pink, z którym doszło do ostrej kłótni na temat ostatnich wydarzeń. Obaj panowie byli przekonani, że ktoś doniósł policji o planowanym napadzie. Całej scenie przyglądał się Blonde. Powiedział, że udało mu się porwać policjanta. Wyciągnęli więźnia z samochodu i próbowali wydobyć od niego potrzebne informacje.

Eddie przybywa do kryjówki i mówi, że trzeba przestawić stojące na zewnątrz samochody, by uniknąć podejrzeń. White początkowo nie zgadza się, bo nie chce zostawiać uwięzionego policjanta sam na sam z Blondem. Ostatecznie zmienia zdanie i postanawia pomóc Eddiemu i Pinkowi.

Po powrocie do magazynu, mężczyźni znajdują martwego Blonde'a. Orange opowiada im o torturowaniu porwanego policjanta i stara się wmówić, że to planował przekręt. White wierzy mu na słowo, lecz Eddie nie jest przekonany z powodu wieloletniej przyjaźni z oskarżonym. Dochodzi do konfliktu, który przerywa przybyły nagle Joe. Twierdzi, że to Orange jest wtyką policji i zamierza go zabić. Widząc to, White wyciąga broń i celuje w niego. Cała trójka strzela jednocześnie. Jedynie Pinkowi udaje się ukryć pod schodami i po chwili uciec z torbą pełną diamentów. Joe i Eddie zginęli od strzałów White'a, natomiast on i Orange są ciężko ranni.

Gdy słychać syreny policyjne, White podczołguje się do Orange'a. Ten wyznaje mu, że naprawdę jest policjantem. Zdruzgotany gangster przykłada mu pistolet do głowy, podczas gdy do środka wchodzą funkcjonariusze. Mężczyzna pociąga za spust i w tym samym momencie zostaje zastrzelony.

Gra wideo Edytuj

White pojawia się w grze Reservoir Dogs, jednak głosu i wizerunku nie użyczył mu już Harvey Keitel. Jego atakiem specjalnym jest odcięcie palców zakładnika, co nawiązuje do sceny z filmu.

W trakcie gry ucieka przed funkcjonariuszami, odwozi Orange'a do kryjówki, zanim ten się wykrwawi i pozbywa się samochodu.

Ciekawostki Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.