Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Skull-32-xxl.png
Uwaga!
Ten złoczyńca został uznany za Czyste Zło. W związku z tym jest jednym z najgorszych złoczyńców, pozbawionym jakichkolwiek pozytywnych cech i bez żadnych szans na nawrócenie się. Nawet jeśli posiada jakieś pojedyncze pozytywne cechy to najczęściej są one całkowicie fałszywe, nieszczere i w ogóle nie usprawiedliwiają ohydnych zbrodni jakich złoczyńca się dopuścił, albo jeśli posiada jakieś humorystyczne lub komediowe momenty, to nijak one nie umniejszają dokonanych przez niego nikczemnych czynów. Dla tego rodzaju złoczyńcy robienie złych rzeczy jest tak naturalne, jak oddychanie.
Warning18+.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.

Leonardo „Leo” Kasper - główny antagonista i finałowy boss kontrowersyjnej gry wideo Manhunt 2. Pełni rolę fałszywego przyjaciela Daniela Lamba i próbuje przejąć kontrolę nad jego umysłem.

Głosu użyczył mu Holter Graham.

Biografia[]

Leo był byłym zabójcą, który pracował dla rządu. Został przeszkolony przez Project w zakresie umiejętności takich jak zabójstwo, walka, infiltracja i unikanie. Leo po raz pierwszy pojawił się, prowadząc Danny'ego do ucieczki z azylu, i poprowadził go do zabójstwa.

Mimo że pomaga Danny'emu, to prawie on zawsze wykonuje całą pracę. Później, Leo przesłuchuje Doktora Pickmana, by usunął Pickman Bridge (implant). Doktor mówi mu, że to zły pomysł, ponieważ to go zabije.

Kiedy Danny zostaje schwytany, dr Whyte ujawnia więcej informacji o Leo. Okazuje się, że Danny pracował jako naukowiec przy wszczepianiu drugiej osobowości dla człowieka. Ta osobowość była zabójcą bez sumienia i pamięci. Był nim Leo, a Whyte mówi, że są dwoma umysłami w jednym ciele, nieświadomymi sobie nawzajem. Niestety, implant działał nieprawidłowo, tłumacząc, jak Danny i Leo rozmawiali przez cały czas.

Mimo to Danny nie chce pozbyć się Leo, ponieważ uratował mu życie. Whyte pokazuje mu jego profil, aby zobaczyć, że jego dom spłonął na rozkaz Pickmana. Na szczęście jego dzieci mają się dobrze, ale kiedy Danny pyta o swoją żonę, Whyte się waha z odpowiedzią. Zamiast tego pokazuje mu taśmę wideo, która pomaga mu zrozumieć, dlaczego musi pozbyć się Leo. Ujawniono, że zabił panią Lamb, kiedy przejął kontrolę nad Dannym, powodując, że sam Danny wpadł w trans, aby uwolnić Leona.

Zakończenia[]

  • W zakończeniu Danny zabija Leo na cmentarzu w jego umyśle. Prowadzi to nie tylko do posiadania wolnego umysłu, ale także do utraty wspomnień.
  • W innym zakończeniu Leo wygrał bitwę z Dannym w bibliotece. Zabija go, doprowadzając do przejęcia jego ciała. Kiedy się obudził, kazał doktor Whyte poprosić zespół naukowców o usunięcie implantu Pickmana. Danny myje twarz, a w odbiciu stoi Leo. Jest to znak że ten przejął kontrolę nad jego ciałem i umysłem.
Advertisement