Jak myślisz, dlaczego Aizen uczynił cię numerem jeden?! Ponieważ wierzy w twoją moc, prawda!? Jeśli nie chcesz stracić żadnego z towarzyszy, jedyną rzeczą jaką musisz zrobić to walka!

—Lilynette Gingerbuck.


Lilynette Gingerbuck jest antagonistką w mandze i anime Bleach. Jest ona drugą połówką 1. Espady, Coyote'a Starrka.

W japońskiej wersji językowej głosu użyczyła jej Kiyomi Asai, a w wersji angielskiej Kate Higgins.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Lilynette to młody kobiecy Arrancar. Jej strój składa się z białych majtek z czarną linią umieszczoną pośrodku, ocieplaczy na ramiona, odsłaniającej kamizelki z wysokim kołnierzem i wysokich do uda butów z podszewką z futra. Dziura Pustego znajduje się pośrodku brzucha. Pozostała część maski Pustego ma kształt hełmu z dwoma rogami na czubku głowy. Lewy róg wygląda tak, jakby został odcięty, a lewa połowa maski zakrywa jej lewe oko. Jej prawe oko jest jasnoróżowe, lewe oko jest zasłonięte maską Pustego, a nad oczodołem ma płomienny wzór, a jej jasnozielone włosy są ułożone w bardzo prosty sposób.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Lilynette może być jednocześnie wesoła i psotna. Lubi budzić Coyote'a Starrka w niecodzienny sposób, na przykład wbijając mu pięść w gardło. Pomimo dziecięcego zachowania ma swoją poważniejszą stronę, ponieważ martwi się złowrogimi wydarzeniami w Hueco Mundo i wyraża żal z powodu śmierci Aaroniero Arruruerie'a. Jest raczej dumna, obrażając się, gdy jest niedoceniana ze względu na swój wygląd.

Jej relacje ze Starrkiem są również wyjątkowe wśród Espady i ich podwładnych, wyglądając bardziej komicznie i beztrosko. Nie zwraca się do niego zwykłym przyrostkiem „-sama” (japoński honorowy podobny do Pana lub Mistrza), jak to robią inni podwładni dla ich Espady i po prostu nazywa go po imieniu. W związku z tym bardziej przypomina młodszą siostrę niż sługę Starrka. Mimo tej znajomości Lilynette okazuje pewien stopień szacunku dla Starrka i wie o jego prawdziwej mocy, nawet gdy decyduje się na nią z pokorą (lub jest po prostu zbyt leniwy, aby to pokazać), do tego stopnia, że ​​jest oburzona, że pozwala Baragganowi Louisenbairnowi poprowadzić bitwę przeciwko Shinigami w mieście Karakura, wiedząc, że Starrk ma wyższą rangę i moc niż on. W swoich oddzielnych formach Lilynette zachowuje całą motywację i popęd, podczas gdy sam Starrk nie ma sobie równych.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Lilynette pojawia się w Bleach: Flame Bringer i Heat the Soul 7 jako postać wspierająca Starrka.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.