FANDOMRodzina to nie ludzie, wśród których przychodzi się na świat, ale ci, dla których się ginie.

—Lincoln Clay


Lincoln J. Clay - Protagonista gry Mafia III i jej DLC. Jest weteranem wojny w Wietnamie, który rozpoczął życie jako sierota i był wspierany przez rodzinę Robinson, którzy byli częścią Czarnej mafii. Po powrocie jest świadkiem śmierci swojej rodziny zastępczej przez Marcano i stara się zemścić się na nich.

Głosu podłożył mu Alex Hernandez, który grał także Davida Garcię i Eli'ego Knable.

Biografia

Przeszłość

Osierocony jako dziecko, Lincoln w końcu zostaje przygarnięty przez rodzinę czarnej mafii w mieście, znajdując zastępczego ojca - Sammy'ego Robinsona. Sammy stał się ojcem Lincolna, a jego syn Ellis był dla Lincolna jak rodzony brat.

Ostatecznie Lincoln dołączył do armii amerykańskiej i walczył w wojnie w Wietnamie. Podczas pobytu w Wietnamie Lincoln zaprzyjaźnił się z agentem CIA Johnem Donovanem.

Zdrada przez Marcano

Po powrocie z Wietnamu Lincoln zostaje odebrany przez swojego zastępczego brata Ellisa i zabrany do baru Sammy'ego, gdzie jego powrót jest świętowany przez jego rodzinę. Następnego dnia Lincoln słyszy dyskusję Ellisa i Sammy'ego i dowiaduje się, że Haitańska mafia sprzeciwia się organizacji Sammy'ego. Ponieważ Haitańczycy wtrącają się w jego sprawy, Sammy nie był w stanie zapłacić szefowi włoskiej mafii Sala Marcano. Aby pomóc swojej rodzinie, Lincoln atakuje Haitańczyków i zabija ich przywódcę, Bakę. Atakując Haitańczyków, Lincoln ratuje także Cassandrę, która twierdzi, że została porwana przez Baka.

Po udanym powrocie do baru, Sammy mówi mu, że Sal Marcano chce się z nim spotkać. Lincoln spotyka się z Marcano i jego synem, Giorgim, bliskim przyjacielem Lincolna. Obaj przedstawiają mu Vito Scalettę, ale po wyjściu Scaletty, Marcano wyjawia Lincolnowi, że tak naprawdę nim gardzi. Następnie wyjawia Lincolnowi, że ma na myśli obrabować Rezerwę Federalną w Luizjanie i chce, aby Lincoln wziął udział w kradzieży, twierdząc, że on i Sammy byłby czymś więcej niż nawet gdyby Lincoln zgodził się. Marcano, który pozytywnie myśli o Lincolnie, chce również, aby ten zastąpił Sammy'ego jako lidera Czarnej mafii. Lincoln jednak odmawia - twierdząc, że nie może zrobić tego Sammy'emu, który jest dla niego jak ojciec. Chociaż Marcano jest rozczarowany, nie nalega.

Lincoln, Giorgi, Ellis i Danny Burke obrabowują Rezerwę Federalną, zmuszeni do ucieczki motorówką i ostatecznie pieszo, korzystając z okazji imprezy Mardi Gras, aby uciec przed policją. Po powrocie do baru Sammy'ego świętują swoje zwycięstwo. Pojawia się także Marcano, aby odebrać swoją część i wydaje się być przyjazny dla wszystkich. Jednak gdy Marcano dał znak, „przyjaciel” Lincolna, Giorgi wyciąga broń i, twierdząc, że Lincoln powinien był zaakceptować ofertę Marcano, strzela mu w głowę. Lincoln upada na ziemię i ciężko ranny jest zmuszony obserwować, jak Sal oraz Giorgi i inny gangsterzy mordują odpowiednio Sammy'ego, Danny'ego i Ellisa. Następnie wylewają benzynę, planując spalić zarówno bar, jak i ciała, ale Lincoln na szczęście został uratowany przez ojca Jamesa, który akurat był w pobliżu. Przed utratą przytomności Lincoln mówi Jamesowi, by zadzwonił do swojego starego przyjaciela - Donovana. Dwie pielęgniarki sprawiły że Clay wrócił do ​​zdrowia aż do tego stopnia, że ​mógł w stanie znów normalnie żyć. Lincoln przysięga zemstę na Marcano, planując zabrać mu wszystkich współpracowników i całe miasto, zanim sam go zniszczy.

Ciekawostki

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.