FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Będą krzyczeć twoje imię, chłopcze. Zapamiętaj moje słowa.

—Lionel Starkweather do Casha.


Cash! Stworzyłem cię!

—Ostatnie słowa Lionela Starkweatha, na chwilę przed śmiercią z rąk Casha.


Lionel Starkweather, znany również jako „Reżyser" - główny antagonista kontrowersyjnej gry Manhunt.

Jest "reżyserem" oraz arcywrogiem Jamesa Earla Casha. Starkweather to mężczyzna po czterdziestce. Nosi duży jasnoniebieski ręcznik na szyi, a także złoty naszyjnik.

Głosu użyczył mu Brian Cox.

Biografia Edytuj

Przeszłość Edytuj

Lionel Starkweather był kiedyś odnoszącym sukcesy reżyserem filmowym w Vinewood, dopóki jego filmy nie zaczynały się stawać bardzo słabe, a kariera zakończyła się, zanim przeniósł się do Carcer City i oszalał. Zaczął kręcić podziemną pornografię i filmy o tematyce snuff, które sprzedawał niektórym japońskim biznesmenom.

Jego nowo znaleziony sukces uczynił go bardzo bogatym, pozwalając mu na otwarcie firmy o nazwie Valiant Video Enterprises i zaczął zatrudniać ludzi do pomocy. Znalazł nawet osoby odpowiedzialne za jego poprzednią porażkę i zemścił się, dodając ich do swoich filmów, w których wszyscy zostali zabici.

Starkweather zaczął spłacać CCPD, pozwalając mu kontrolować miasto, a wszystkie gangi uczestniczące w jego filmach przejęły ulice. Z całą tą mocą Starkweather pozostał wtedy odizolowany w swojej rezydencji, obserwując wszystko przez kamery bezpieczeństwa i płacąc ludziom za całą pracę.

Manhunt Edytuj

W pewnym momencie pewna dziennikarka odkrył zajęcia Starkweathera i zaczął zbierać przeciwko niemu dowody. W międzyczasie Starkweather dowiedział się o Jamesie Earlu Cashu i postanowił nakręcić z nim film, więc przekupił policję i funkcjonariuszy więzienia, aby uratować go przed śmiercią.

Cash dostaje słuchawkę, aby Starkweather mógł z nim porozmawiać, a on instruuje go, aby zabił wielu członków gangu, podczas gdy Starkweather to ogląda i nagrywa za pomocą kamer bezpieczeństwa. Ma także wiele części miasta zablokowanych przez elektryczne ogrodzenia, które może otworzyć, gdy Cash wykona zadanie. Kazał grupie Cerberus zabrać Jamesa do każdej lokalizacji, a Ramirez organizuje atak Łowców.

Wkrótce porywa rodzinę Casha, aby Cash uratował tylko jednego. Kiedy to robi, Starkweather i tak zabija resztę członków rodziny i pokazuje nagranie Cashowi. Pod koniec filmu Cash ma umrzeć, ale walczy i ucieka. Starkweather informuje Ramireza, aby go powstrzymał, ale zawodzi i zostaje zabity. Następnie Gary Schaffer wysyła policję po Casha i porwaną dziennikarkę. Wkrótce Cash włamuje się do posiadłości Starkweathera i zabija wszystkich jego strażników. Cash wchodzi następnie do biura Starkweather a ten próbuje się bronić rewolwerem, ale nie udaje mu się i zostaje zabity przez Casha piłą łańcuchową.

Osobowość Edytuj

Lionel Starkweather był kiedyś pracowitym i znanym reżyserem, który był chwalony za swój talent i podziwiany przez wszystkich krytyków. Jednak w głębi duszy Starkweather miał cechy socjopatyczne, które pogarszały się, gdy oszalał.

Starkweather przedstawia się obecnie jako wyjątkowo wrogi, zdeprawowany, okrutny, sadystyczny, nieludzki, niedojrzały, niegrzeczny, obrzydliwy, nieprzyjemny i wypaczony. Szczególnie lubi cierpienia innych, co czyni go niezwykle sadystycznym i mizantropijnym. Wszystkich, w tym swoich żołnierzy, traktuje jak pionki z tej strasznej gry.

Starkweather wydaje się być bardzo niecierpliwy i temperamentny, i nie przejawia szacunku wobec czyjejś śmierci. Jest bardzo podekscytowany, gdy Cash zabija, i zirytowany, gdy Cash zwleka zbyt długo.

Dialog w niektórych momentach wskazuje, że być może onanizuje się podczas szał morderstwa Casha (w ten sposób dodając odrobinę komicznej ulgi do skądinąd poważnej gry), jednak wraz z postępem gry ukradkowe egzekucje zaczynają tracić skuteczność pod tym względem dla reżysera, i zamiast tego tę skuteczność zapewniają walki z ogniem.

Ciekawostki Edytuj

  • Pomimo tego, że był głównym antagonistą i był słyszany przez całą grę, można go zobaczyć tylko osobiście podczas ostatniej misji.
  • Rockstar prawdopodobnie nazwał Lionela Starkweather po Charlesie Starkweather.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.