FANDOM


Disambig Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Lockdown


Lockdown – główny antagonista w filmie Transformers: Wiek zagłady. Jest on galaktycznym łowcą nagród, który na polecenie Twórców wyruszył na poszukiwania Optimusa Prime'a, w celu jego pojmania go i dostarczenia go swoim zleceniodawcom.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Lockdown był Exformerem stworzonym przez Twórców. W czasie swoich podróży po galaktyce pojmał Dinoboty, które uwięził w swoim statku.

Zlecenie i przybycie na Ziemię Edytuj

Twórcy chcieli sprowadzić do siebie Optimusa Prime'a. W tym celu wynajęli Lockdowna, który natychmiast wyruszył na poszukiwania przywódcy Autobotów. Po dotarciu na Ziemię, Lockdown zawiązał sojusz z Haroldem Attingerem, który przewodził tajnej organizacji CIA znanej jako Cmentarny Wiatr. Lockdown pomagał im ścigać i zabijać Decepticony oraz Autoboty, w zamian za pomoc w odnalezieniu Optimusa.

Zabicie Ratcheta Edytuj

Podczas jednej z misji, Lockdown obserwował żołnierzy Cmentarnego Wiatru przeszukujących stary wrak statku, gdzie ukrywał się Ratchet. Jakiś czas później poważnie ranił Ratcheta, po czym rozpoczął przesłuchiwanie go. Autobot jednak odmówił wyjawienia mu miejsca pobytu Optimusa Prime'a. Lockdown wiedząc, że Ratchet mu już nic więcej nie powie, zabił go, wyrywając jego iskrę. Następnie odjechał.

Spotkanie z Attingerem Edytuj

Jakiś czas później Lockdown spotyka się z Haroldem Attingerem, aby omówić ich partnerstwo. Jednak Lockdown nie jest pod wrażeniem Attingera i jego ludzi. Wypomina człowiekowi porażki jego podwładnych. Następnie Attinger pyta się go, w jakim celu przybył na ziemię. Lockdown odpowiada na to tym, że ludzie nie są jedynymi istotami we wszechświecie.

Pościg za Optimusem Edytuj

Po odkryciu lokalizacji Optimusa Prime'a, Attinger wysyła swojego towarzysza Jamesa Savoya wraz ze swoimi najemnikami, by pojmali Autobota. Lockdown obserwuje to z daleka i strzela w kierunku domu Cade'a Yeagera, gdy widzi uciekającego Optimusa z nowymi ludzkimi sojusznikami. Lockdown ściga i łapie Optimusa, ale nie jest w stanie go zatrzymać, gdy Optimus ucieka. Lockdown następnie używa jednego ze swoich granatów, by zaatakować ludzkich sojuszników Optimusa, ale co kończy się śmiercią Lucasa, najlepszego przyjaciela Cade'a. Optimus i reszta uciekają.

Pojmanie Prime'a Edytuj

Po ponownym połączeniu się z innymi Autobotami, Optimus stopniowo zaczyna uczyć się obecności Lockdown i jego przyjaźni z Attingerem, którego Optimus przysięga osobiście zabić, z powodu jego polowań na Transformery. Jakiś czas później, podczas walki Optimusa z Galvatronem, Lockdown interweniuje i obezwładnia Autobota. Lockdown mówi mu o swoich zleceniodawcach, po czym zabiera go na swój statek. Lockdown udaje się na spotkanie z Savoyem i jego poplecznikami, aby uhonorować swoją umowę z Attingerem, dając im Ziarno, bombę, która zmieni miasto w Transformium, minerał, z którego zbudowane są wszystkie Transformatory. Następnie karze im opuścić swój statek, a sam zaczyna przygotowania do lotu w kosmos. Odkrywa jednak, że Cade i Autoboty przybyły, by uratować Optimusa. Lockdown wysłał swoją grupę łowców, by się ich pozbyli, ale to nie przyniosło skutku. Autobotom po raz kolejny udało się uciec Lockdownowi.

Ostatnia walka Edytuj

Po odkryciu tego, a także odkryciu, że Optimus uwolnił również Dinoboty, Lockdown wściekle wraca na Ziemię z zamiarem wytropienia Optimusa i odzyskania swoich Dinobotów w dowolny sposób. Dostaje wiadomość od Attingera o aktualnej pozycji Optimusa w Hong Kongu i kontynuuje aktywowanie swojej broni magnetycznej pod swoim statkiem, aby odzyskać Optimusa i Dinoboty. Niemal osiąga sukcesy po zniszczeniu Hong Kongu i prawie zabiciu Autobotów, ale Optimusowi udaje się zniszczyć broń i odchodzi, aby stawić czoła Lockdown, który wyszedł się ze swojego statku i angażuje Optimusa w walkę "jeden na jeden". Podczas bitwy Optimus zyskuje przewagę, dopóki nie zauważa, że Cade jest trzymany na muszce przez Attingera. Optimus jest zmuszony uratować Cade'a, zabijając Attingera, zanim wznowi walkę z Lockdownem, który wykorzystuje to rozproszenie, by pokonać Optimusa i popchnąć go na ścianę, przebijając go jego mieczem. Po zhańbieniu Optimusa za zdradę ludzkości, Lockdown zostaje zaatakowany przez Cade'a zanim zostanie pokonany przez Bumblebee. Bez trudu pokonuje Bumblebee przed walką z Cade'em i jego rodziną, kontynuując zbieranie resztek zdrowego rozsądku, kiedy deklaruje zamiar zabicia wszystkich. Podczas gdy córka Cade'a, Tessa i jej chłopak Shane, zajmują się Optimusem, Lockdown rzuca się na Cade'a i przygotowuje się, by go wykończyć. Zanim jednak zdąży zabić Cade'a, Optimus odzyskuje swój miecz i zaskakuje Lockdowna, przebijając jego iskrę, po czym rozcina go na pół, zabijając łowcę nagród i mszcząc wszystkie Autoboty, które zabił.

Cytaty Edytuj

W każdej galaktyce po której podróżowałem, wszystkie gatunki są takie same. Wszyscy myślicie, że jesteście w centrum Wszechświata. Nie macie pojęcia.

—Lockdown do Harolda Attingera.


Jest jeden sposób na przetrwanie. Powiedz mi, gdzie się ukrywa? Gdzie jest Optimus Prime?

—Lockdown do Ratcheta tuż przed jego zabiciem.


Żal mi ciebie, Prime. Twoja wierność tym ludziom. Problem z lojalnością w sprawie ... jest taki, że sprawa zawsze cię zdradzi!

—Lockdown do Optimusa.


To moja walka i wszyscy zginiecie!

—Lockdown podczas finałowej walki.


Uratowałeś człowieka zamiast ratować siebie! Przynosisz wstyd nam wszystkim!

—Lockdown na temat uratowania przez Optimusa Cade'a.


Widzisz moją twarz, twoje życie jest skończone!

—Lockdown próbujący zabić Cade'a.


Teraz jest mój.

—Lockdown do James'a Savoya.


Jak myślisz, skąd pochodzisz? Myślisz, że się urodziłeś?! Nie. Zostałeś zbudowany. A twoi Twórcy chcą Cię z powrotem. Wszyscy pracujemy dla kogoś.

—Lockdown do Optimusa po pojmaniu go.


Kto wystrzelił kotwice? Kto jest na moim statku?! Mamy zbiegłego więźnia!

—Lockdown po ucieczce Optimusa.


Nigdy właśnie nadeszło!

—Lockdown po zabiciu Ratcheta.


Mam też powiedzenie: Nie obchodzi mnie to.

—Lockdown do Attingera.


Optimusie, chodź do mnie!

—Lockdown aktywuje magnes na swoim statku..


Obiecałeś mi ludzką inteligencję ... czy jest coś takiego?

—Lockdown do Attingera.


Ciekawostki Edytuj

  • Jest jedynym Transformersem z zielonymi oczami, co oznacza, że nie jest Autobotem ani Decepticonem. Chociaż Devastator ma zielone oczy i jest Decepticonem.
  • Jest pierwszym złoczyńcą, któremu nie zależny na podbiciu Ziemi.

Galeria Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.