FANDOMLodowy Król jest byłym antagonistą w kreskówce Pora na przygodę. Jest on królem lodu, a jego celem jest zdobyć żonę. Mimo, iż był wrogiem Finn'a i Jake'a był wobec nich przyjacielski. W niektórych odcinkach nawet z nimi współpracował. Kiedyś był normalnym człowiekiem, o oliwkowej skórze, brązowych włosach. Nazywał się Szymon Petrikov, miał narzeczoną Betty i studiował archeologię. Niestety, po założeniu korony stracił zmysły.

Biografia Edytuj

Dawniej był normalnym człowiekiem, nazywał się Szymon Petrikov. Posiadał średniej długości ciemne brązowe włosy i okulary. Miał narzeczoną o imieniu Betty, którą nazywał swoją "królewną" i to dlatego teraz porywa królewny. Nie wiemy, co stało się z jego narzeczoną. Po zakupie korony w Północnej Skandynawii ciało Szymona zmieniło kolor na niebieski, a oczy i włosy na biały. Jego nos zrobił się długi i wraz z zębami spiczasty. Temperatura jego ciała spadła do nienaturalnej temperatury 30 stopni. Zaczeła u rosnąć długa broda. Póki był przy zdrowych zmysłach opiekował się małą Marceliną. Pingwiny, które przeżyły wojnę, stały się jego podwładnymi.

Umiejętności Edytuj

Posiada bardzo dużo umiejętności. Najważniejsza to moc, która daje mu korona. Dzięki niej potrafi zamrażać wszystko co zobaczy, bądź rzucać lodowymi błyskawicami. Potrafi również latać dzięki swojej brodzie, stanowiącej małe skrzydła. Umie też grać na wielu instrumentach, a najbardziej na perkusji i klawiaturze. W jednym z odcinków widać, że interesuje się sztuką ninja. Ma wiele broni stworzonych z lodu, którymi umie władać.

Ciekawostki Edytuj

  • Obecnie Lodowy Król przestał być czarnym charakterem. Zaczął kolegować się z Finn'em i Jake'em, Marceliną oraz przestał porywać królewny.
  • Lodowy Król jest podobny do Golluma. Kiedy, Simon zamienił się w króla lodu poprzez koronę, tak Gollum zamienił się bestię przez Jedyny Pierścień. Obydwoje byli, kiedyś normalnymi ludźmi.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.