Loisette Leffour znana też jako Lois Leffour to wspomagająca antagonistka oraz jedna ze złowrogich wiedźm będąca podwładną Jej Wysokości Wiedźmy w powieści dla dzieci The Witches z 1983 roku napisanej przez Roalda Dahla oraz jej filmowej z 1990 roku. Lois jest jedną z pierwszych wiedźm, które witają się z Jej Wysokością w Hotelu.

W rolę Lois w filmie z 1990 roku, wcieliła się Stella Tanner.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Lois po raz pierwszy pojawia się w Hotelu gdzie wita się z Jej Wysokością Wiedźmą ujawniając, że pochodzi z Southampton w Anglii. Tak jak w przypadku innych wiedźm, ulubionym zajęciem Lois jest mordowanie dzieci z tego powodu, że pachną dla niej jak "psia kupa". Lois uczestniczy w corocznym sabacie wiedźm. Kiedy Jej Wysokość Wiedźma, każe innym wiedźmom zdjąć buty i peruki, Lois ukazuje swoje prawdziwe oblicze. Kiedy jedna z wiedźm wyczuwa obecność Luke'a, Lois pomaga go szukać a następnie przytrzymuje go by Jej Wysokość wlała mu do ust Formułę 86 mającą zamienić go w mysz. Jego transformacja przynosi jej wielką radość i satysfakcję.

Pod koniec filmu, Lois uczestniczy na oficjalnej kolacji w hotelowej restauracji oczekując na specjalnie przygotowaną zupę. Jednak Luke wlał zawartość mikstury do zupy, a kucharka Jacqueline, będąca wiedźmą, skosztowała ją po czym zamieniła się w mysz, która natychmiast biegnie powiedzieć Jej Wysokości o przekręcie. Jednak zostaje zdeptana przez inną wiedźmę. To pieczętuje los wiedźm, które nieświadome zjadają zupę z eliksirem. Po krótkim czasie, wiedźmy zamieniają się w myszy, a Lois jest jedną z pierwszych wiedźm podlegających transformacji. Po jej transformacji, ona jak i inne wiedźmy zostały zabite przez pracowników hotelowych.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Tak jak wszystkie wiedźmy, Lois nienawidzić dzieci i chce powodować u nich jak największy ból.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.