Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Złoczyńcy Wiki


Jestem Loki z Asgardu i jestem obarczony chwalebnym celem.

—Loki przedstawia się Nickowi Fury.

Na kolana przede mną. Powiedziałem... Na kolana! Czy to nie jest prostsze? Czy to nie jest wasz naturalny stan? To niewypowiedziana prawda ludzkości, że pragniecie ujarzmienia. Jasna pokusa wolności zmniejsza radość życia w szalonej walce o władzę. Dla tożsamości. Zostaliście stworzeni, by być rządzonymi. W końcu zawsze będziecie klękać.

—Loki do tłumu ludzi.


Loki Laufeyson – jest to bóg podstępu i adoptowany brat Thora, jeden z głównych antagonistów Marvel Cinematic Universe, główny antagonista w filmach takich jak: Avengers i Thor oraz anty-bohater w Thor: Mroczny Świat oraz Thor: Ragnarok. Pojawił się również w filmie Avengers: Wojna bez Granic jako mniejsza postać.

Gra go aktor Tom Hiddleston.

Opis

Wygląd

Loki ma długie, czarne włosy i zielone oczy. Jest dość szczupły. Ubiera się zazwyczaj w czarno-zielony strój ze złotymi ozdobieniami. Gdy przebywa na Ziemi, by wmieszać się w tłum, ubiera się w białą koszulę, czarny krawat, marynarkę, spodnie oraz złoto-zielony szal. Jego strojem bitewnym jest złota zbroja, zielona peleryna, czarne spodnie i złoty hełm z rogami, który obecnie jest jego cechą charakterystyczną.

Osobowość

Loki jest bogiem psot i doskonałym kłamcą. Choć próbuje przejąć władzę w Asgardzie i na Ziemi, tak naprawdę wszystko, czego chce to zatwierdzenie go przez ojca i brata. Loki jest mądry i inteligentny. Nie zatrzyma się przed niczym, by spełnić swoje zadanie. Choć może być miły, Loki wierzy w to, że jest przeznaczony do " chwalebnego celu ", czyli do władania Asgardem lub Ziemią. Loki jest uważany za kłamcę i oszusta, ale to tylko dlatego, że chciał być równy z Thorem. Dlatego, Loki posiada emocje i komunikuje się nimi z niektórymi ludźmi, mimo swoich mocy i arogancji.

Broń i zdolności

Loki mistrzowsko włada magią, używając swojego Berła Chitauri. Potrafi się teleportować, zmieniać wygląd, tworzyć swoje hologramy i ciskać ładunkami energii.

Biografia

Thor

Prawdą jest, że był zazdrosny o swojego przyrodniego brata i niepokoił się o królestwo rządzone przez głośnego i gwałtownego boga piorunów, więc pozwolił kilku Jotunów wejść do Asgardu, które następnie próbowały ukraść Szkatułę wiecznej zimy podczas koronacji Thora. Później Loki przyznał, że "tylko trochę zabawy" oznaczało zrujnowanie wyjątkowego dnia jego brata i zachowanie Asgardu od jego panowania na trochę dłużej. W związku z tym włamaniem, Gromowładny był chętny, aby rozpocząć kontratak, a bóg kłamstw wydał się próbować odwieść go od tego, natomiast prawdopodobnie prowokował go do działania. W momencie opuszczania Asgardu Loki postanowił posłać strażnika, aby poinformował Odyna o wyruszeniu do Jotunheimu, prawdopodobnie to przez troskę o ich bezpieczeństwo lub pragnie, aby Thor stracił przychylność Odyna.

W Jotunheimie Thor zapoczątkował konflikt i zaatakował Jotunów nawet po uzyskaniu bezpiecznego przejścia do domu. Podczas walki Loki wykorzystał swoje umiejętności, aby uratować swojego brata i przyjaciół, w kilku przypadkach, w tworzeniu iluzji siebie i rzucając magiczne sztylety w Olbrzymy. Wtedy został zaatakowany przez jednego z Jotunów, który złapał go za nadgarstek. Bóg był zaskoczony swoją odpornością na dotyk Gigantów i tym, że jego skóra zmieniła kolor na niebieski, a następnie powróciła do pierwotnego koloru. Odyn przybył na swoim rumaku i zabrał grupę z powrotem do Asgardu po obietnicy Laufey'ego, że będzie wojna i śmierć. Po powrocie Thor i Wszechojciec prowadzili ostrą wymianę zdań, aż król zasmucił się arogancją oraz brakiem mądrości syna i postanowił go ukarać. Loki próbował wstawić się za brata, ale otrzymał surową reprymendę od ojca, co skłoniło go do wycofania się i bycia cicho.

Loki i reszta wojowników poszli do specjalnego pokoju, aby wyleczyć swoje rany. Bóg kłamstw wciąż zastanawiał się o zmianie koloru swojej skóry w Jotunheimie i postanowił sprawdzić, czy może wywołać to za pomocą szkatuły. Podczas gdy podnosił szkatułę, wizualnie powtarzając sobie, że "to jest niemożliwe", jego skóra na całym ciele zmieniła kolor na niebieski, a oczy na czerwony. Przerwał to Odyn i konfrontował go w odniesieniu do tego incydentu. Dowiedział się, że bóg znalazł go jako niemowlę pozostawione na śmierć w świątyni Jotunów podczas ostatecznej bitwy starożytnej wojny. Na nalegania Lokiego, Wszechojciec wyznał również, że nie uratował go tylko dlatego, że mu współczuł, ale także w nadziei, że pokój będzie wprowadzony na stałe. Rozwścieczony tym, że został okłamywany i był obiektem drwin wraz z obietnicą możliwego dziedzictwa, Loki zaczął krzyczeć z nienawiścią na Odyna. Przytłoczony stresem związanym z rozpadem jego rodziny oraz nadchodzącą wojną z Jotunheimem, Wszechojciec zapadł w głęboki " Odinsleep ". Dzięki temu, że Thor został wygnany na Ziemię przez atak na Jotunheim, Loki został wyznaczony na stanowisko króla przez jego matkę i przyjął rolę regenta. Ze stanowiska władzy, bóg na chwilę poszedł do Midgardu okłamać Gromowładnego. Powiedział mu, że Odyn nie żyje, a matka zabroniła jego powrotu. Próbował również bezskutecznie podnieść Mjölnir. Następnie odwiedził Jotunheim pod przykrywką próby naprawy szkody, którą spowodował jego brat, ale zamiast tego, oferował Laufeyemu szansę zabicia Odyna, podczas gdy on spał i obiecał zwrócić im szkatułę. Jotun się zgodził.

Kiedy Sif i trzech wojów nie posłuchali polecenia Lokiego i wyruszyli do Midgardu, aby zabrać stamtąd Thora, zwolnił  i zamroził Heimdalla, który pozwolił im pójść. Następnie wysłał Destroyera, aby wyeliminował wszystko co stanie na jego drodze i zapewnił, że bóg piorónów nie wróci do domu. Ta akcja dowiodła jego zguby, kiedy konfrontacja Thora z maszyną udowodniła jego odwagę i odzyskał swój młot oraz swoje tytuły, co pozwoliło mu wrócić do domu. W tym czasie bóg kłamstw zdradził Laufeya i zabił go w komorze Odyna. Gromowładny przybył, by powstrzymać go. Powstała walka szybko przeniosła się do Obserwatorium Heimdalla, gdzie Loki uruchomił Bifrost ,który otworzył portal do Jotunheimu, grożąc jego zniszczeniem. Moc Thora ostatecznie obezwładniła Lokiego kosztem obserwatorium i Bifrostu.

Loki został złapany przez Thora, a on zaś został złapany przez dopiero co przebudzonego Odyna. Bóg psot przemówił do ojczyma, mówiąc, że unicestwiając Jotunheim, robił to co najlepsze dla Asgardu. Wszechojciec niestety zaprzeczył. Loki puścił włócznię i spadł w otchłań.

Jednak oszust przeżył, a jakiś czas później pojawił się na Ziemi, gdzie wpłynął na Erika Selviga, który został wezwany do T.A.R.C.Z.Y., aby włączyć swoją wiedzę naukową z zadaniem odkrycia tajemnicy błękitnego sześcianu, który rzekomo był kluczem do nieograniczonej zrównoważonej energii dla Ziemi. Objawienie Lokiego szeptało, by się zgodził.

Thor: Mroczny świat Prelude #1

Gdy Loki zawarł umowę z Thanosem i Innym, którzy uczestniczyć będą w podboju Ziemi, aby przejąć Tesseract, jego matka odkryła, że żyje i próbowała z nim porozmawiać, ale on powiedział jej, że nie jest to dobry czas na rozmowy.

Avengers

Po przejściu na drugą stronę tunelu Loki przebył część wszechświata nieznanego Asgardczykom oraz ludziom. Wszedł w kontakt  z Innym., sługą Thanosa, który zaproponował pakt, który pozwoli mu stać się władcą Ziemi, podczas gdy Thanos i Chitauri przejęliby Tesseract, kostkę kosmiczną badaną na Ziemi przez T.A.R.C.Z.Ę. Thanos dał mu starożytną wiedzę poprzez uprawnienia do Tesseractu, zapewniając mu Berło Chitauri, włócznię ze złotym ostrzem i niebieskim klejnotem, która była zasilana przez sam moduł. Działała jako potężna broń, a także jako urządzenie do kontroli umysłu.

Po zaakceptowaniu transakcji Loki skupił się na poszukiwaniu kogoś na Ziemi, kogoś bliskiego w jego otoczeniu, kim mógłby się posłużyć do zgłębiania tajemnic Tesseractu. Znalazł Erika Selviga, przyjaciela Thora, sławnego astrofizyka, który został wezwany przez T.A.R.C.Z.Ę z zadaniem odkrycia tajemnic sześcianu. Kiedy nadszedł właściwy czas, Loki aktywował Tesseract, tworząc tymczasowy portal, który teleportował go na Ziemię. Natychmiast został skonfrontowany z agentami T.A.R.C.Z.Y., którzy do niego strzelali, ale kule odbijały się od jego ciała. Nick Fury próbował go trzymać z daleka od Tesseractu, ale bóg użył berła, aby ujarzmić i kontrolować Hawkeye'a i doktora Selviga, a także innych ludzi. Wyjaśnił Nickowi, że chce Tesseract jako część "wspaniałego celu", który ma uwolnić Ziemię i ludzkość od " wolności... życiowego kłamstwa ".

Fury próbował uciec z Tesseractem, ale zdecydował się zostać i pozwolić na śmierć swoją z kostką, jeśli oznaczałoby to zatrzymane Lokiego. Selvig poinformował boga kłamstw i Bartona o intencjach szefa T.A.R.C.Z.Y., co skłoniło go do zabrania sześcianu. Po zabezpieczeniu obszaru w celu określenia następnego kierunku działania, Loki zauważył, że klejnot w berle zaczął bardziej świecić i wzywać go. Pozwolił sobie wejść w trans, gdzie czekał na niego lider Chitauri i jego armia w metafizycznej formie. Inny ostrzegł asgardczyka, że jeśli nie uda mu się, nie ukryje się nigdzie przed gniewem władcy. Teraz  niespokojny o potencjalną awarię i bardziej zdeterminowany, Loki udał się do Stuttgratu, Niemiec z Clintem w celu zabrania irydu, koniecznego do stabilizacji portalu.

Zakłócił galę w dużym muzeum podczas gdy Barton odbezpieczał instalację zabezpieczającą iryd. Loki wywołał strach w sercach klientów i gości przez przejęcie jednej rzeczy potrzebnej dla Hawkeye'a by naruszyć zamek: gałki ocznej kuratora. Bóg wyszedł na ulicę, gdzie wykonał kilka kopi samego siebie zatrzymując ludzi i wymagając, by uklękli przed nim. Asgardczyk powiedział, że to jest celem człowieka, ale jeden ze zgromadzonych wyzwał go i jego intencje. Kiedy Loki przygotował się by go zabić, Kapitan Ameryka pojawił się, uratował staruszka i również wyzwał boga psot. Kilka sekund później wyzwała go Czarna Wdowa siedząca za sterami Quinjeta. Po krótkiej walce z super-żołnierzem, w której bóg miał przewagę, przybył Iron Man i strzelił do niego z jednego z jego dział i zagroził, ,że jest gotów w każdej chwili otworzyć ogień. Poddał się, potajemnie spiskując, aby skorzystać z tej okazji na swoją korzyść. Gdy lecieli do Helicalierriera, przybył Thor i zabrał brata z odrzutowca.

Thor próbował dyskutować z Lokim, prosząc go, aby pamiętał, że są braćmi (nawet jeśli nie związanymi więzami krwi) i wrócić do domu, do Asgardu oraz by oddał Tesseract. Oszust, jednak wciąż był zły na brata i odmówił współpracy. Gromowładny został zaatakowany przez Iron Mana, zanim zdążył powiedzieć coś więcej, a Laufeyson przyglądał się ich walce, zanim zgodzili się zostać sprzymierzeńcami. Zabrali go do T.A.R.C.Z.Y, na pokład Helicarriera, gdzie został zamknięty w kapsule, która była przeznaczona dla Hulka. Loki drażnił Fury'ego mówiąc mu o jego próbach nad kontrolą kostki i zgromadzonej grupie odmieńców w celu obrony Ziemi. Sama obecność asgardczyka wystarczyła do zapewnienia uciążliwego elementu, którym był fragment jednego z bohaterów. Kiedy Czarna Wdowa przyszła porozmawiać z nim, miała do zaoferowania wiele w zamian za wolność Hawkeye'a. Grał z nią w grę na spryt gdzie wykrył jej głębsze obawy, ale był całkowicie zaskoczony, kiedy podstępem zmusiła go do ujawnienia, tego że potwór był wśród nich. Natasha stwierdziła, że potworem był Bruce i że planował użyć Hulka, aby zniszczyć ich.

Jednak użycie Hulka było tylko jednym z aspektów jego prawdziwych intencji. Berło dało sygnał Clintowi i reszcie zahipnotyzowanych agentów, gdzie się znajduje. Ranny Banner przekształcił się w Hulka, niszcząc Helicarrier, a jeden z podwładnych Lokiego uwolnił go z celi. Następnie bóg wykorzystał iluzje siebie, by oszukać Thora i zmusić go w ten sposób do wejścia do celi oraz odwrócić uwagę agenta Coulsona. Loki śmiertelnie zranił Phila i wyrzucił cele z Gromowładnym ze statku. Choć odzyskał swoje berło, Barton został uwolniony z kontroli umysłu, a Jotun udał się do Nowego Jorku, gdzie Selvig czekał na niego z Tesseractem na Avengers Tower.

Loki przygotował się na przybycie jego armii i rozpoczęcie dla niego chwalebnej, ale krótkiej wojny na Ziemi. Przyleciał Iron Man, który zdjął swoją zbroję i groził asgardczykowi. Kiedy znudziła go rozmowa ze Starkiem, próbował podporządkować go sobie berłem, ale nie udało mu się to przez jego reaktor łukowy na piersi. Zirytowany wyrzucił wynalazce przez okno i był zaskoczony, gdy jego zbroja sama się wbudowała w jego ciało. Portal otworzył się i armia wleciała na Manhattan. Od razu przyleciał jego brat, który domagał się wyłączenia Tesseractu. Loki odmówił twierdząc, że nic nie powstrzyma tej wojny.

Bracia walczyli po raz drugi, berło Lokiego pasowało do młota Thora. Wybuchy klejnotu zniszczyły prawie całe logo Stark Tower. Podczas konfrontacji, Gromowładny zachęcał Jotuna by spojrzał na zniszczenia, które spowodował i zapytał czy on naprawdę wierzył, że to wszystko zakończy się jego rządami. Podczas gdy bóg stracił trochę pewności siebie, jego oczy powróciły do normalnego stanu, miały tymczasowo kolor zielony, jak twierdził było już za późno, aby zatrzymać szaleństwo, ale krótko rozważył odwołanie Thora do współpracy, aby to wszystko zakończyć i odkupić się. Wola sześcianu była silniejsza niż jego winy, jednak i on zamiast tego dźgnął asgardczyka nożem do rzucania, przygotowując się do uderzenia go berłem. Ten zrobił trochę więcej niż rozgniewany bóg piorunów, który rozbroił przybranego brata i podniósł go rzucając nim mocno w balkon Stark Tower.

Loki po przegranej walce z bratem rzucił się do ucieczki i spadł na jeden z latających statków Chitauri. Stamtąd poprowadził atak na miasto. Po pierwsze ogromne lewiatany, dowodził Chitauri, z drugiej strony otwartym portalem do wysyłania reszty ich ogromnej armii, przytłaczając obronę miasta. Bóg psot udał się w pościg za Czarną Wdową, Hawkeye strzelił do niego, jednak on złapał strzałę, która w tej samej chwili wybuchła. Fala uderzeniowa sprawił, że znowu wylądował na wieży, gdzie miał do czynienia z Hulkiem. Sfrustrowany Loki sprowokował Olbrzyma do wielokrotnego uderzania nim o ziemię. Bóg był zbyt oszołomiony, by walczyć lub grozić. Odniósł więcej ran fizycznych niż kiedykolwiek wcześniej.

Kiedy ostatecznie przywołał siły do podniesienia się, znalazł się twarzą w twarz z szóstką najpotężniejszych obrońców Ziemi, którzy pokonali armię Chitauri i zamknęli portal, cicho zapytał się czy propozycja Starka jest wciąż aktualna. Loki został związany i miał założony metalowy kaganiec (który zapobiegał używaniu magii) i poszedł do Central Parku z bratem i resztą Avengersów. Stamtąd Thor użył mocy Tesseractu, aby teleportować ich obu do domu, Asgardu.

Thor: Mroczny świat Prelude #2

Loki był z powrotem w Asgardzie jako więzień. Odyn powiedział mu, że "Chłopak, którego znałem nie żyje, co po nim zostało to kreatura, której nie poznaję." Jedynym powodem, dzięki któremu bóg żył było to, że Frigga nadal myślała, że jest jej synem. Wszechojciec od teraz nazywał boga kłamstw, Lokim Laufeyson.

Thor: Mroczny Świat

Loki został sprowadzony do Asgardu w łańcuchach i przyprowadzony Odynowi, by odpowiedział za swoje zbrodnie. Kłamca nie wykazywał oznak wyrzutów sumienia, myśląc, że dopuścił się czynu jako życzliwy bóg. Król myślał inaczej i dodał, że gdyby nie współczucie Friggi, prawdopodobnie już by nie żył. Wszechojciec skazał go na wyrok, spędzenia reszty życia w lochach.

Po pewnym czasie Fandral i Volstagg, przyprowadzili nowych więźniów w tym Algrima. Frigga, w postaci iluzji, odwiedziła go i wyraziła swoje zaniepokojenie wobec niego.

Później, gdy Malekith i jego sługa, który zamienił się w Przeklętego, zaatakowali Asgard, zabijając matkę Thora, Friggę, nawet Loki wyraził swój żal i wściekłość w celi.

Następnie Gromowładny poprosił oszusta o pomoc, by pomógł mu pokonać lidera Mrocznych elfów, mimo że Odyn im zabronił. Bóg oszustw znał tajne przejście do miejsca pobytu Malekitha. Wiedział, że Thor jest zbyt zdesperowany, by szukać pomocy u kogoś innego. Zgodził się pomóc bogowi piorunów w użyciu taktyki dywersyjnej. Szyderczo przemienił Thora w Sif, a on sam zmienił się w Kapitana Amerykę. Kiedy spotkali się z Jane i Sif, ta pierwsza uderzyła go za atak na Nowy Jork. Wojowniczka obiecała zabić go, jeśli zdradzi Gromowładnego.

Thor, Loki i Jane weszli na rozbity statek Mrocznych Elfów. Początkowo książę Asgardu nie mógł go odpalić, ale w końcu udało mu się. Einherjar gonili ich, dopóki nie wskoczyli na mniejszą jednostkę, na której czekał na nich Fandral.

Laufeyson przeprowadził ich do Svartalfheimu. Przystanęli niedalego statku Malekitha. Loki  zdradził Thora ugadzając go sztyletem i odcinając mu rękę, a Jane oddając w ręce Mrocznego Elfa pod warunkiem, że zobaczy Asgard w ruinie.

Gdy Malekith wyciągnął z Jane Eter, Thor i Loki ujawnili swój podstęp, z którego wynikło, że krzywdy, które Jotun wyrządził asgardczykowi, były iluzją. Gdy Gromowładny wrócił do swojej postaci, wziął Mjölnir i wytworzył pioruny, które uderzyły w płynny artefakt, który rozsypał się na mnóstwo małych kawałków, jednak Malekith nadal był w stanie go wchłonąć. On i Mroczne Elfy udali się na swój statek, gdy Thor ich zaatakował. Algrim rzucił kostkę, która pochłaniała wszystko, co znajdowało się w jej zasięgu. Loki odepchnął Jane, a on sam został wciągany przez broń Elfów. Bóg piorunów uratował go i walczył później z Przeklętym, jednak bestia brutalnie go biła. Oszust przebił na wylot potwora od tyłu, lecz on również zrobił to samo z nim. Bóg kłamstw upadł na Ziemię mówiąc: "Do zobaczenia w piekle". Algrim zbyt późno się zorientował, że kostka została aktywowana i zaczęła go wciągać. Następnie zniknął, ale bóg umierał. Thor obiecał powiedzieć Odynowi o czynie, który bóg oszustw dokonał, ale jego przyrodni brat stwierdził: "Nie dla niego to zrobiłem". Zamyknął oczy, a jego skóra powracała do normalnego, niebieskiego koloru Lodowego olbrzyma.

Później okazało się, że Loki przeżył. Przemienił się w asgardzkiego wojownika i wrócił do Asgardu, aby powiedzieć Odynowi, że zostało znalezione ciało Laufeysona.

Gdy Thor pokonał Malekitha i powstrzymał jego plany, wrócił do Asgardu gdzie spotkał się z ojcem, który chciał, by jego syn objął tron. Gromowładny odmówił czcząc ofiarę Lokiego. Chciał oddać młot królowi, jednak on pozwolił mu go zatrzymać i kazał mu wrócić do ukochanej. Thor podziękował ojcu i odszedł. Za jego plecami Odyn zmienił się w Lokiego, który siedział na tak długo pożądanym tronie i spokojnie odpowiedział: "Nie, to ja dziękuję".

Thor: Ragnarok

W Thorze: Ragnaroku Loki zostaje wykryty przez swojego przyrodniego brata. Najprawdopodobniej przyczynił się do tego posąg z rogami, który wybudował i teatrzyk, które Odyn oglądał tylko ze względu na Friggę. Thor nakazuje Lokiemu by ten powiedział gdzie jest Odyn i wraz z Lokim przybywają na Ziemię, gdzie Loki zostaje zamknięty dziurze bez dna przez Strange'a. Później z Thorem słuchają umierającego Odyna, który opowiada im o Heli ich starszej siostrze, będącej boginią śmierci. Gdy Odyn wyzionął ducha Hela wyszła z więzienia, w którym była zamknięta. Podczas gdy wracali mostem Hela wypchnęła ich i trafili na inną planetę rządzoną przez Arcymistrza.

Kiedy Arcymistrz ogłasza mecz gladiatorów, Loki natychmiast rozpoznaje czempiona Arcymistrza jako Hulka. Po chwili Thor, Banner i Walkyria podchodzą do niego z powodu pokojowej oferty Walkirii. Loki zgadza się pomóc Thorowi zatrzymać Helę i natychmiast opuścić Sakaar. Następnie Korg podchodzi do Lokiego, by poszedł z nim i jego gladiatorami do Asgarda. Podczas ucieczki z Asgardu, Thor walczy z Berserkami, chroniąc przy tym uciekinierów. Gdy Thor wyjawia swój plan zatrzymania Heli, Loki wchodzi do Skarbca Skarbów i odzyskuje Koronę Surtura i umieszcza ją w Wiecznym Płomieniu (zgodnie z instrukcjami Thora). Loki następnie ucieka ze wszystkimi, ponieważ Surtur niszczy Asgard, zabijając siebie, Helę i pozostałych Berserkerów. Loki później nadrabia zaległości z Thorem, który natychmiast wybacza mu jego złe czyny z przeszłości. W scenie po napisach Loki pyta Thora, czy dobrym pomysłem jest powrót na Ziemię, po czym przed nimi pojawia się ogromny statek kosmiczny.

Avengers: Wojna bez Granic

Kiedy statek Lokiego i Thora został przechwycony przez Thanosa, tytan wszedł na ich pokład i przeprowadził masakrę, ale bracia przeżyli. Thanos rozpoznał go jako byłego sojusznika i poprosił o Tesseract, ponieważ w innym razie Thor zginie. Loki podał mu artefakt, rozczarowując brata. Kiedy Loki próbował zaatakować Thanosa, ten brutalnie go zabił na oczach Thora.

Avengers: Koniec gry

3 tygodnie po wydarzeniach z Wojny bez Granic, Thorowi i innym ocalałym Avengersom udało się wyśledzić Thanosa na zamieszkanej planecie, aby odzyskać Kamienie Nieskończoności i naprawić szkody. Niestety, wkrótce dowiedzieli się, że Thanos zniszczył już Kamienie przed ich przybyciem, aby nigdy nie mogli odwrócić jego działań, co ostatecznie sprowokowało wściekłego Thora do odcięcia głowy Thanosa w odwecie.

Chociaż Thor pomścił śmierć Lokiego, a także swoich ludzi, nie mógł czerpać radości z tego aktu, będąc całkowicie zdruzgotanym niepowodzeniem w powstrzymaniu Thanosa przed spowodowaniem masakry, kiedy miał szansę i wciąż obwiniał się za to, że nie uratował Asgardu przed Helą. Odtąd Thor spędził następne pięć lat, stając się otyłym, nieodpowiedzialnym, pijanym i przygnębionym władcą nowego Asgardu w Norwegii. Jednak Ant-Man powraca z Wymiaru Kwantowego i ujawnił, że ucieczka zajęła mu pięć godzin, co uświadomiło Thorowi i pozostałym Avengersom, że mogą wykorzystać Wymiar Kwantowy do zbudowania wehikułu czasu, aby mogli odzyskać Kamienie i cofnąć się do teraźniejszości, aby powstrzymać masakrę. Podczas gdy Thor i Rocket zostają wysłani, by odzyskać Eter w Asgardzie w 2013 roku, Iron Man i Ant-Man zostają wysłani do Nowego Jorku w 2012 roku, gdzie byli świadkami, jak Avengersi z tego aresztowała Lokiego i zabrała Tesserakt. Jednak ich szansa na zdobycie Tesseraktu została udaremniona, gdy Iron Man został powalony przez poprzedniego Hulka, w wyniku czego stracił Tesserakt i sprawił, że Loki użył go do teleportacji. Ostatecznie Iron Manowi i Kapitanowi Ameryce udało się zdobyć Tesserakt, podróżując z powrotem do S.H.I.E.L.D. HQ, aby odzyskać Tesserakt i kilka Cząstek Hanka Pyma.

Chociaż Avengersom w końcu udało się zdobyć Kamienie Nieskończoności i wrócić do teraźniejszości, aby cofnąć masakrę, Thanos z 2014 roku przybył ze swoimi siłami, dzięki Nebuli z 2014 roku udającą jej obecne wcielenie by reszta Avengersów nie poznała ich spisku. Rozwścieczony Thanos przysięga, że ​​zrekompensuje to, używając kamieni do zniszczenia całego wszechświata i odtworzenia go na swój obraz. Po długiej bitwie pomiędzy bohaterami i złoczyńcami, śmierć Lokiego, wraz z innymi ofiarami Thanosa, została ostatecznie pomszczona, gdy Iron Man poświęcił się, by użyć Kamieni do dezintegracji Thanosa i jego sił na dobre, ku uldze Thora.

Chociaż Loki pozostał martwy w oryginalnej linii czasu, jego alternatywna wersja z 2012 roku pozostaje przy życiu z Tesseraktem, powodując, że alternatywna linia czasu została utworzona bez wiedzy nikogo.

Ciekawostki

  • Loki jest oparty na nordyckim bóstwie. W mitach i legendach mówiących o Lokim, jest napisane, że nie został przygarnięty przez Odyna, a jego biologicznym ojcem był Farbauti, a matką Laufey. Pojęcia te zostały wymyślone przez Stana Lee.
  • W komiksach Loki nigdy nie spotykał się z biologicznym ojcem po przyjęciu go przez Odyna, natomiast w filmie są sojusznikami i ostatecznie Loki zdradził go.
  • Loki był głównym antagonistą w Thorze i Avengers.
  • Loki jest pierwszym złoczyńcą, który występował więcej niż w jednym filmie Marvel Cinematic Universe. Znalazł się w Thorze, Avengers i Thor: Mroczny świat.
  • Loki, Lodowy Olbrzym, okazał się odporny zarówno na kule, jak i na uderzenia Odinforce. Jednak widzimy, że Olbrzymy rozpadły się przez Odinforce i Asgardczyków. Prawdopodobnie jest bardziej wytrzymały niż Jotuny lub stosuje specjalne środki chroniące przed pociskami. Czy Loki ma ponadprzeciętną wytrzymałość, nawet dla swojej normy, jest dyskusyjna, ale może tak być ze względu na jego magię lub deformację związaną z jego wzrostem.
  • Filmy Thor, Avengers i Thor: Mroczny Świat są nazywane przez fanöw trylogią Lokiego.
  • Loki prawdopodobnie był torturowany przez Thanosa, aby podporządkował mu się.
  • Kostium Lokiego waży około 15 kg.
  • Loki bardzo nie lubił odgrywać podstępu "Na pomoc!" gdyż rzucenie nim było dla niego poniżające.

Galeria

Linki zewnętrzne

Advertisement