FANDOMPrzestań! Boże, nienawidzę cię... Jak mogłabym nie?

—Loly Aivirrne


Loly Aivirrne jest pomniejszą antagonistką w mandze i anime Bleach.

W japońskiej wersji językowej głosu użyczyła jej Hana Takeda, a w wersji angielskiej Colleen O'Shaughnessy.

Charakterystyka Edytuj

Wygląd Edytuj

Loly to młody, nastoletni kobiecy Arrancar. Ma długie, czarne włosy z dwoma warkoczami sięgającymi jej pleców, smukłą sylwetkę, a jej prawe oko jest różowe. Resztki jej maski zakrywają jej lewe oko, które jest ukształtowane wokół jej oczu, z zębami kropkowanymi wzdłuż dolnej części maski, mające przedłużenie do włosów, które przypomina gumkę do włosów.

Mundur Loly składa się z krótkiej spódniczki z falbanami, białych półrękawiczek noszonych od łokci do nadgarstków, a także coś, co wydaje się być sięgającymi do uda czarno-białymi konturowymi butami. Nosi białe bransoletki na ramionach, a także białą, czarną obwódkę, która wiąże się na szyi, odsłaniając sporą część jej brzucha, a także klatkę piersiową.

Osobowość Edytuj

Loly jest zauroczona Sōsuke Aizenem, jej przywódcą, do tego stopnia, że ​​jest gotowa krótko wypowiedzieć się przeciwko rozkazowi, zanim przypomni sobie swoje miejsce. Zainteresowanie Aizena wobec Orihime Inoue wprawia ją w tak dużą wściekłość i zazdrość, że aż przerodziło się to w nienawiść. Jest mściwa i okrutna wobec tych, do których ma pretensje, na przykład kiedy wchodzi do pokoju Orihime z Menoly Mallią, gdy jest sama i cierpi po tym, jak Ulquiorra Cifer zabił Ichigo Kurosakiego. Loly szybko się złości i jest wyjątkowo brutalna w swoim gniewie. Lubi też podnosić się ze swoich celów i staje się jeszcze bardziej wściekła, gdy Orihime patrzy się na nią po ciężkim pobiciu.

Loly ma bardzo impulsywny charakter, ponieważ krzyczy na Arrancarów nawet na poziomie Espady, co doprowadza ją do ciężkiego pobicia przez jej potężniejszych przeciwników. Szybko też osądza i obawia się rzeczy, których nie rozumie, takich jak jej nienawiść do Orihime, która wzmaga się, gdy widzi, jak potężna jest ludzka dziewczyna, i zaczyna nazywać ją „potworem”, ponieważ boi się jej mocy po tym, jak zobaczyła Menoly przywróconą do życia. Menoly jest najbliższą przyjaciółką Loly, ale ona nie podejmuje się zmuszona do atakowania innych lub fizycznych tortur, gdy nie zgadza się z planami Loly.

Ciekawostki Edytuj

  • Escolopendra jest hiszpańskim określeniem dla stonogi, a japońskim dla stu żądeł, Poisonous Harlot.
  • Istnieje pewna cenzura związana z Loly. Po tym, jak Grimmjow zabił Menoly, podszedł do rannej Loly. W anime Grimmjow straszy ją krzycząc: „Boo!” zanim ją nokautuje. Jednak w mandze Grimmjow chwyta jedną z nóg Loly i dosłownie rozrywa ją, po czym kopie ją w twarz i nokautuje.
  • Można ją uznać za jedną z bardziej znienawidzonych postaci w serii za jej okrucieństwo wobec Orihime, choć nie w takim stopniu jak Szayelaporro Granz i Sosuke Aizen.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.