FANDOM


Lucyfer Morningstar - upadły anioł, który pojawia się jako anty superbohater/anty superzłoczyńca z komiksów DC. Kilkakrotnie występował w roli Szatana, choć porzucił taką moc na rzecz bardziej neutralnej egzystencji - chociaż istoty takie jak Lucyfer nigdy nie mogą być naprawdę odkupione.

Historia

Dawno temu Lucyfer został wysłany do Chaoplazmy za buntowanie się przeciwko Niebu. Chaoplazma stała się potem Piekłem, zarówno więzieniem Lucyfera, jak i królestwem. Później został także zmuszony do podzielenia się częścią swojej mocy, gdy powróciła Wielka Ciemność.

W pewnym momencie Dream of the Endless poszedł do piekła, szukając skradzionego hełmu. Po znalezieniu hełmu i zobaczeniu Lucyfera zagroził mu, że go zabije.

Po dziesięciu miliardach lat rządzenia piekłem Lucyfer przestał nim rządzić. Nudził się także życiem i kłamstwami, które rozprzestrzeniały się wokół niego. Z tego powodu wyrzucił wszystkich z piekła, zamknął bramy i wręczył klucz Dream of the Endless, który później trafił w ręce Dumy i Reimela.

Kierując się na Ziemię, posiada teraz Lux, bar w Los Angeles z Mazikeen. Mówi się, że jest wyrafinowany i czarujący ze śmiercionośnym i dumnym podbrzuszem, ale jest również mądry, silny i przystojny. Ma także kodeks honorowy, nie kłamie, zawsze spłaca długi i zawsze robi to, co mówi.

Jego emeryturę przerwał później kilku jego byłych współpracowników. poszedł naprzód i stworzył wszechświat. To wydarzenie spowodowało, że wraz z kilkoma innymi bóstwami stworzył nową grupę aniołów.

Ciekawostki

  • Twórca Neil Gaiman wyjaśnił, że projekt Lucyfera opierał się na legendarnym piosenkarzu Davidzie Bowie.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.