FANDOM


Straciliśmy trzydzieści tysięcy galonów paliwa, dziewiętnaście kanistrów podtlenku, dwanaście motocykli napadowych, siedem wozów pościgowych... straty rosną, a do tego wjechaliśmy na grzęzawiska!

—Wściekły Ludożerca o nieudanym pościguLudożerca – jeden z głównych antagonistów w filmie Mad Max: Na drodze gniewu. Obok Wiecznego Joe i Farmera kul jest jednym z największych władców na Pustkowiach.

Opis

W przeciwieństwie do jego militarystycznych odpowiedników z Cytadeli i Farmy kul, Ludożerca jest stylizowany na barona naftowego. Nosi stary garnitur z okresu przedwojennego i jest groteskowo otyły, co ma symbolizować obraz bogactwa i władzy, gdyż nadające się do spożycia jedzenie jest drogie i trudne do zdobycia.

Cierpi na wiele dolegliwości, co można zaobserwować w trakcie filmu. Jego stopy są straszliwie opuchnięte, a nos został zakryty metalową protezą. Prawdopodobnie nie może chodzić lub ma spore problemy z poruszaniem się, dlatego nie opuszcza pojazdu nawet podczas postoju.

Jego pojazd również pokazuje wysoki status właściciela. Kabina została wymontowana z limuzyny Mercedesa i zamontowana na podwoziu samochodu ciężarowego. Ozdobiono ją zestawem masywnych, chromowanych błotników, dodatkowo ozdobionych wyszukanymi rzeźbieniami i inkrustowanymi czaszkami. Ozdobne okna zacieniają pluszowe wnętrze. Kierownicę zdobią plecione końskie włosy, które prawdopodobnie również są niezwykłym rarytasem, gdyż w filmie nie widać koni. Dźwignia zmiany biegów została zastąpiona perłową kolbą rewolweru, pedały obsadzono złotymi monetami, razem tworzącymi symbol dolara. Amortyzowane tylne fotele są zawalone księgami rachunkowymi, z pomocą których mężczyzna oblicza zyski i straty. Zawsze podróżuje z szoferem i strzelcem na dachu.

Historia

Pojawia się niedługo po przyłączeniu się Maxa do Furiosy i uciekających żon Joego. Jedna z nich twierdzi, że przyjechał podliczyć straty. Jest widziany na czele swojej armii z Oktanii. Później prowadzi dyskusję z Farmerem kul na temat tego, czy opłaca się ryzykować tak wiele dla małej grupki uciekinierów.

Gdy grupa pościgowa ugrzęzła w błocie, Ludożerca otwarcie kwestionuje polecenia swojego przełożonego. Jest wściekły z powodu marnotrawstwa cennej ropy i podtlenku.

Po spędzeniu dużej części kolejnego dnia na odpoczynku, mężczyzna pomaga w kolejnym pościgu za machiną wojenną, wracającą do pozbawionej ochrony Cytadeli.

Podczas kolejnego pościgu, pojazd Ludożercy zrównał się z Machiną wojenną. Oba pojazdy zmiażdżyły między sobą, zmodyfikowany Interceptor V8 (skradziony pojazd Maxa) ze Slitem i jednym z trepów na pokładzie. Ludożerca zauważył Maxa wiszącego do góry nogami przy kabinie Machiny. Zamierzał go również zmiażdżyć, lecz tego uratował Nux, przy okazji pomagając mu dostać się na wrogi pojazd. Max wyrzucił kierowcę i ogłuszył władcę Oktanii. Po chwili mężczyzna obudził się i próbował zabić swojego wroga z Lugera, ale natychmiast został rozbrojony. Wtedy chciał wydostać się przez otwór w dachu, ale Max wciągnął go z powrotem do kabiny. Cysterna zrównała się z pojazdem Wiecznego, który oddał kilka celnych strzałów i zabił Ludożercę, wykorzystanego jako żywa tarcza.

Płonąca cysterna była już bliska wybuchu. Max położył ciężką stopę Ludożercy na pedale gazu i wyskoczył z pojazdu, który po chwili eksplodował. W wybuchu spłonęły zwłoki właściciela, a część konwoju Wiecznego została zniszczona.

Osobowość

Jako księgowy Wiecznego Joe zarządza zasobami, wnikliwie analizuje wszelką nadwyżkę lub deficyt. Od czasu do czasu można zobaczyć go studiującego jedną z grubych ksiąg rachunkowych. Wścieka się przy odnotowywaniu niepotrzebnych wydatków.

Znany jest z ogromnej chciwości, gromadzenia bogactwa i mienia, podczas gdy tysiące mieszkańców Pustkowi głoduje i umiera na próżno. Krytykuje swojego przełożonego za stratę benzyny, podtlenku i pojazdów, lecz ani słowem nie wspomina o zabitych trepach. Nawet poszukiwane żony traktuje jak "majątek", który należy wykorzystać do granic możliwości i pozbyć się go gdy stanie się bezużyteczny.

Nie wiadomo czy rzeczywiście jest kanibalem, choć mogą to tłumaczyć jego obrzęknięte stopy. Należy jednak wspomnieć o jego sadystycznej naturze, co pokazuje scena, w której ze śmiechem rozjeżdża dwie kobiety. W ostatnich chwilach życia pokazuje również swoje tchórzostwo, gdy po nieudanej próbie zastrzelenia Maxa, stara się uciec przez dach.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.