Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Przebudźcie się, moi mistrzowie!

Wamuu


Mężczyźni Filaru są główną siłą antagonistyczną w JoJo's Bizarre Adventure: Battle Tendency. Są grupą wyewoluowanych pradawnych humanoidów. Dawniej występowali na terenach Ameryk tysiące lat temu, nie rozmnażali się w dużych ilościach, ponieważ nie mieli żadnych naturalnych drapieżników i z tego powodu rzadko umierali. Do XX. wieku, na Ziemi żyło tylko czterech żywych przedstawicieli tego gatunku.

Historia

Przeszłość

Tysiące lat temu, Mężczyźni Filaru władali Ziemią jako jej szczytowe istoty, których ludzi lękali się lub obdarzali czcią. Chociaż większości jej członków podobał się ich styl życia oraz umiejętności, Kars poszukiwał sposobu, aby przezwyciężyć jedyną słabość jego gatunku: światło słoneczne. W tym celu wynalazł Kamienne Maski, które miały uwolnić prawdziwy potencjał jego rasy. Niestety, Kamienne Maski były skuteczne tylko na ludziach, podczas gdy Kars zaczął cierpieć z powodu nieustającego głodu. Jego plemię poczęło obawiać się go, podejmując próbę wyeliminowania go. Początkowo Kars próbował negocjować ze swoim ludem, jednak ci nie podzielali jego idei. Z tego powodu, Kars zabił każdego członka swojego plemienia, pozostawiając przy życiu jedynego członka, który podzielał jego ideę: Esidisiego. Przygarnął również dwójkę niemowląt: Wamuu oraz Santanę.

Jakiś czas później, Kars odkrył, iż w celu stania się doskonałym stworzeniem potrzeba artefaktu zwanego "Super Ają". Z połączeniu z Kamienną Maską, Super Aja obdarzyłaby Karsa nieśmiertelnością i dostępem do zdolności wszystkich organizmów, jakie kiedykolwiek żyły na Ziemi. Czterech Mężczyzn Filaru przemierzyło długą drogę w poszukiwaniu owego artefaktu, zabijając po drodze użytkowników Hamonu, pradawnej sztuki pozwalającej na przewodzenie energii wydzielanej przez Słońce poprzez oddychanie, zdolnej do niszczenia ciała Mężczyzn Filaru. Santana został porzucony w Meksyku, stojąc na straży Kamiennych Masek. Kiedy trójka pozostałych Mężczyzn Filaru zabiła ostatnich wojowników Hamonu, weszła w stan uśpienia przez następne 5000 lat.

JoJo's Bizarre Adventure: Battle Tendency

W 1939 roku, Robert Speedwagon razem ze swoją ekspedycją archeologiczną odnalazł ruiny świątyni, w której spoczywał uśpiony Santana. Jeden z członków ekspedycji, Straizo, zdradził i wymordował resztę ekspedycji, a następnie ukradł Kamienną Maskę oraz zamienił się w wampira. Niedługo potem, naziści odkryli Santanę i zabrali go specjalnej bazy w Meksyku. Speedwagon, któremu udało się przeżyć zdradę Straizo, został później przywrócony do zdrowia pod opieką medyczną w celu wyciągnięcia informacji. Kiedy Santana wybudził się ze stanu uśpienia, zabił niemal wszystkich żołnierzy i naukowców, pozostawiając przy życiu jedynie Stroheima i Speedwagona. Z pomocą Josepha Joestara, Santana został uwięziony w Fundacji Speedwagon pod lampą ultrafioletową.

Kilka dni później, Wamuu został przebudzony i wkrótce także przebudził swoich kompanów. Wychodząc z miejsca ich spoczynku, trio natknęło się na Josepha Joestara, Caesara Zeppeliego oraz Speedwagona. W kilka chwil, Wamuu zdołał pokonać Caesara, a potem Josepha. Joestar wyszedł z konfrontacji wyłącznie dlatego, iż zawarł z Wamuu układ, że w przeciągu najbliższego miesiąca będzie zdolny go pokonać. Przed wyjściem, Wamuu umieścił w sercu Josepha pierścień, który uwolni truciznę po upływie miesiąca, jeżeli przegra rewanżową walkę lub spróbuje uciec.

Miesiąc później, Esidisi dowiedział się o dokładnym położeniu klejnotu Super Aja. Znajdował się on w posiadaniu Lisy Lisy, mistrzyni Hamonu, która szlifowała umiejętności Caesara oraz Josepha przez ostatni miesiąc. Zabijając instruktora Logginsa, Esidisi stanął do walki z Josephem Joestarem, którą przegrał. Podczas jednak gdy jego ciało zostało zniszczone, mózg Esidisiego zdołał przetrwać i później przejąć kontrolę nad Suzi Q, asystentką Lisy Lisy. Zanim został całkowicie zniszczony przez połączone wysiłki Caesara i Josepha, Esidisiemu udało się wysłać list do San Moritz.

Kars wybrał się do Szwajcarii, tylko po to, aby odkryć, iż list wysłany przez Esidisiego został przechwycony przez nazistów. Odnajdując ich kryjówkę, Kars wymordował wszystkich znajdujących się w niej żołnierzy nazistowskich. Wchodząc do środka, Kars spotkał Majora Stroheima, który został wskrzeszony przez technologię niemiecką, a także Josepha Joestara. Szybko go pokonując, Kars znalazł klejnot Super Aja w jednej z kieszeni jego munduru. Nie dając za wygraną, Stroheim używa lasera ukrytego w jego oku do postrzelenia Karsa w twarz, przez co ten upuszcza klejnot. Podczas gdy ten zaczyna ześlizgiwać się z klifu, Kars i Joseph ruszają w pościg. Z pomocą Caesara, Josephowi udaje się przechytrzyć Karsa, aby ten spadł z klifu.

Caesar wybrał się do kryjówki Mężczyzn Filaru, gdzie walczył z Wamuu. Walka zakończyła się triumfem Wamuu oraz śmiercią Caesara. Wamuu potem wycofał się do kryjówki Karsa i jego armii wampirów, gdzie zregenerował się z obrażeń odniesionych w walce z Caesarem. Kiedy Lisa Lisa i Joseph docierają na miejsce, Kars rozkazuje jego wampirom zabić ich natychmiastowo. Jednak dzięki blefowi Lisy Lisy, Kars zezwala na walkę Wamuu i Josepha.

Pojedynek odbywa się na Koloseum i polega na wyścigu na rydwanie. Wamuu ostatecznie zostaje zabity i pokonany przez Josepha. Sfrustrowany śmiercią swojego przybranego syna, Kars atakuje Lisę Lisę, kradnie jej klejnot, a następnie każe jego armii wampirów rozerwać Joestara na kawałki. Dzięki nagłym przybyciu niewielkiego oddziału nazistowskiego wyposażonego w lampy ultrafioletowe Fundacji Speedwagon, Joseph jest wstanie dostać się do Karsa oraz dotkliwie go zranić.

Wykorzystując okazję, naziści próbują wykończyć Karsa promieniami ultrafioletowymi. Ten jednak używa klejnotu Super Aja, który w połączeniu z Kamienną Maską zamienia go w Stworzenie Absolutne.

Korzystając ze swoich nowych umiejętności, Kars próbuje zabić Josepha, który ucieka samolotem nazistowskim w stronę wulkanu, mając nadzieję, że zdoła spalić Karsa na popiół w lawię. Nie tylko jego plan zawodzi, ale także traci przedramię z rąk Karsa, który wykształcił lawo-odporny pancerz i nauczył się używać Hamonu. Kiedy Kars przygotowuje się do wykończenia go, Joseph używa klejnotu Super Aja do wywołania erupcji wulkanu. Wybuch wysyła Karsa w kosmos, gdzie, będąc niezdolnym powrócić na Ziemię, staje się skamieliną i przestaje myśleć.

Advertisement