FANDOMMahiru Banba (番 場 真 昼, Banba Mahiru) to jedna z głównych postaci w mandze Akuma no Riddle oraz jej adaptacji anime. Jest raczej nieśmiałą i tajemniczo wyglądającą młodą kobietą, która była dawną zabójczynią, która rozwinęła drugą osobowość w pewnym momencie swojej przeszłości, Shin'ya Banba (番 場 真 夜, Banba Shin'ya), która jest dość nieuprzejmą i brutalną osobowością niż rzeczywista Mahiru. Obie są jak dwie dusze, które dzielą to samo ciało, więc obie nigdy nie pojawiają się w tym samym momencie całej fabuły, ale obie są w stanie komunikować się ze sobą w pewnym stopniu. Jest także uczennicą 10. klasy Czarnej Klasy w Akademii Myojo, która uczestniczyła w zawodach z innymi uczniami tej klasy, którzy próbowali zabić Haru Ichinose, gdzie nagroda jest czymś, czego mógłby chcieć udany skrytobójca. Jednak nie chciała/nie potrzebowała niczego w nagrodę, ponieważ Mahiru chciała zmienić pasek telefoniczny Haru w "relikt", co wymagało zabicia jej.

W ostatnim rozdziale mandze pokazano, że Sumireko Hanabusa, po powrocie do Czarnej Klasy, w swojej posiadłości, zatrudniła Mahiru Banbę jako swoją pokojówkę.

W ostatnim odcinku anime, doceniając widok ze wzgórza, Mahiru mówi Shin'yi, że nie będzie jej potrzebowała przez jakiś czas.

Charakterystyka Edytuj

Wygląd Edytuj

Ma długie, białe włosy związane w kucyk. Nosi mundurek szkolny składający się z białej koszuli z czerwonym kołnierzykiem i czerwonymi mankietami; ma również czarny krawat i czarną spódnicę. Nosi czarną pończochę na jednej nodze i białą skarpetkę na drugiej, symbolizując jej alternatywne osobowości. Ma bliznę na lewym oku, od kiedy zabiła swojego oprawcę.

Osobowość Edytuj

Ujawnia objawy dysocjacyjnego zaburzenia tożsamości, w którym ma dwie różne osobowości. Jako Mahiru jest nieśmiałą i wstydliwą dziewczyną, która często ma problemy z mówieniem dla siebie. Łatwo podlega przemocy i często jest bezbronna. Jednakże, gdy słońce zachodzi, pojawia się zastępcza osobowość Mahiru, Shin'ya Banba. Shin'ya jest całkowitym przeciwieństwem Mahiru. W przeciwieństwie do swojej osobowości, Shin'ya ma agresywny i graniczny, szalony wygląd, który ma chronić Mahiru.

Ciekawostki Edytuj

  • Ze względu na podwójną osobowość Banby, dwie osobowości są podzielone pomiędzy Antybohaterkę i Antyzłoczyńcę. Gdyby nie chęć zabicia Haru i wola Shinyi, by chronić Mahiru, Banba była najłagodniejszą, dobrą dziewczyną i o czystym sercu w Akuma w Riddle.
  • Mahiru otwarcie przyznaje, że jest lesbijką i że podkochuje się w Sumireko.
  • Według Shinyi, Mahiru zawsze chciała pływać w szkolnym stroju kąpielowym.
  • Była pierwszym zabójcą, który chciał zabić Haru, nie mając na uwadze celu/nagrody.
  • Mahiru była nieustannie zastraszana przez Otoyę Takechi.
    • Mahiru jest dobrym odpowiednikiem Otoyi: Otoya była okrutną morderczynią z nieludzkimi pragnieniami i ambicjami, która nie oddawała najmniejszego szacunku dla ludzkiego życia i robiła to wszystko z własnej woli bez żadnego zaangażowania w tragiczne życie, podczas gdy Mahiru była dziewczyną, która został zmuszona do życia jako morderca tylko po to, aby przeżyć.

Galeria Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.