Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Maiko Ōgure jest pomniejszą antagonistką w mandze i anime Kill la Kill. Jest bezgwiazdkową uczennicą, która była szefową Wydziału Pułapek Komisji Dyscyplinarnej. Po tym, jak Ira Gamagōri usłyszał o jej planie obalenia Satsuki Kiryūin, pozbawił ją rangi i wyrzucił ze szkoły.

W japońskiej wersji językowej głosu użyczyła jej Marina Inoue, a w wersji angielskiej Dorothy Elias-Fahn.

Charakterystyka

Wygląd

Maiko to szczupła dziewczyna o kudłatych czarnych włosach ze szpiczastą grzywką i czerwonymi oczami. Nosi również okulary z dużymi, prostokątnymi oprawkami. Nosi bezgwiazdkowy mundur Akademii Honnōji i po raz pierwszy pojawia się z gipsem i bandażami na lewym ramieniu. Wydaje się również, że Ryūko Matoi i Mako Mankanshoku są znacznie wyższe od niej.

Osobowość

Maiko jest bezwstydna, egocentryczna i nie jest ponad kłamstwem i zdradą, aby osiągnąć swoje cele. Jest bardzo dumna ze swojej chęci zrobienia wszystkiego, aby zdobyć władzę. Jest jednak bardzo tchórzliwa i w obliczu zagrożenia, którego nie może szybko i łatwo usunąć, jest równie skłonna do poniżenia się, aby uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Kiedy Ryūko i Mako po raz pierwszy spotykają ją, udaje kontuzjowaną uczennicę i pokazuje fałszywą odwagę i bezinteresowność, aby Ryūko i Mako czuły do niej zaufanie i współczucie. Następnie wykorzystuje to zaufanie, próbując sabotować duet, gdy próbują dotrzeć na czas do Akademii Honnōji. Podczas prowadzenia jednogwiazdkowego autobusu, który grupa z powodzeniem porwała, jej fasada zranionego ucznia szybko zaczyna się rozpadać pod ciężarem ognia mieszkańców poziomu 2. Po przejechaniu autobusem przez poziom 2 i wylądowaniu przed szkołą Maiko natychmiast zdradza Mako i Ryūko i kradnie Senketsu, z dumą ujawniając swoje plany wykorzystania go do obalenia Satsuki i przejęcia Akademii.

Ze względu na jej bezwstydną chęć zdobycia władzy, szybko opanowuje Senketsu i, zgodnie ze swoją tchórzliwą naturą, natychmiast atakuje Mako, ponieważ jest najsłabsza. Po niepowodzeniu jej planu z powodu oporu Senketsu, błaga o łaskę Ryūko, zanim ujawnia, że ​​rzeczywiście wylądowały w jej ostatniej pułapce. Po tym ujawnieniu okazuje nutę uczciwości, najwyraźniej będąc gotową poświęcić się, aby zapewnić zniszczenie Ryūko na cześć jej rangi, tylko po to, aby ujawnić, że to właściwie kolejne kłamstwo.

Ciekawostki

  • Imię Maiko oznacza „konopie, len” (麻) (ma), „odzież, ubranie” (衣) (i) i „dziecko” (子) (ko).
  • Nazwisko Maiko Ōgure oznacza „duży, wielki” (大) (o) i „żyjący” (暮) (kure/gure).
  • Pomimo tego, że jest prezesem klubu, Maiko nie jest widziana w dwugwiazdkowym mundurze Goku.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.