FANDOMMajhal jest postacią/antagonistą z anime Fullmetal Alchemist z 2003 roku. Jest alchemikiem, który nosi specjalną bransoletę wokół prawego ramienia z kręgiem transmutacyjnym, który pozwala mu wykonywać alchemię bez konieczności rysowania kręgów. Jednak Lust uważa go za drugorzędnego alchemika.

Biografia

W drodze do Centrali, aby wziąć udział w egzaminach na Państwowego Alchemika, Elricowie, po usłyszeniu o Majhalu od funkcjonariusza policji, postanawiają złożyć mu wizytę, ponieważ Edward przypomniał sobie, że Majhal był jednym z nazwisk wymienionych na listach ojca i że pisał o transmutacji człowieka.

Elricowie po raz pierwszy spotkali Majhala po tym, jak uratował ich przed gangiem Claus. Elricowie wkrótce odkrywają, że ​​Majhal jest odpowiedzialny za zombie będące w rzeczywistości manekinami, które stworzył, w momencie kiedy Ed zauważa, że ​​hałas z lalki jest tym samym dźwiękiem dochodzącym z części domu Majhala. Po wcześniejszej porażce z transmutacją człowieka, celem Majhala jest wykonanie przywiązania duchowego, podobnego do tego używanego na Alphonse'a, aby związać dusze wiejskich dziewcząt (w tym starszej siostry Claus), aby stworzyć żywe wersje lalki na podstawie Karin, byłej wiejskiej kobiety, która była miłością jego życia 20 lat temu. Jednak z powodu niepełnego procesu dusze odrzucały swoje nowe ciała, co spowodowało, że niektóre z tych lalek wędrowały do ​​wioski po ucieczce z domu. To wtedy, gdy Majhal niszczy jedną z „Karin zombie”, Lust, obserwując z cienia, decyduje, że Majhal nie jest wart jej czasu, ponieważ wciąż szuka alchemików zdolnych do stworzenia Kamienia Filozoficznego.

Majhal chciał spróbować nauczyć się perfekcyjnej techniki, z którą Ed z powodzeniem związał duszę, i próbuje zmusić go do nauczenia go tej techniki. Później jednak Claus przybyła do jego domu, aby podziękować mu za uratowanie jej przed tak zwanym zombie, a Majhal próbował wykorzystać ją jako swoją ostatnią ofiarę. Jednak Ed odkrył, że tajemnicza stara kobieta Lebi, która kręciła się wokół Majhala, była prawdziwą Karin. W swoim szaleństwie Majhal nie chciał uwierzyć w prawdę, ponieważ miał obsesję na punkcie dawnej młodości Karin i próbował zaatakować ich mieczem, ale Ed transmutował niebieską różę, którą Karin miała we włosach, aby wytrącić mu miecz z ręki. Miecz wystrzelił w powietrze, zanim spadł i przebił Majhalowi brzuch. Nawet gdy umierał, Majhal wciąż odmawiał przyjęcia prawdy i umarł, wierząc, że znów będzie z Karin.

Wiele lat później, podczas rozmowy z Winry Rockbell w południowych slumsach, Ed przyznaje, że chociaż śmierć Majhala była wypadkiem, to nadal obwinia się o to, że był odpowiedzialny za okoliczności, które doprowadziły do ​jego​śmierci, co jest po części przyczyną dlaczego nie chciał, żeby podróżowała już z nim i Alem z powodu rosnącej liczby zgonów w ich podróży.

Ciekawostki

  • Z nieznanych powodów alchemik, który pojawił się, gdy Edward wyjaśnił użycie kodów i znaków w pismach alchemicznych, bardzo przypomina Majhala o tej samej chudej twarzy i długich, ciemnych brwiach. To było w odcinku 7.
  • Być może z powodu przeoczenia animatorów, kiedy Majhal przekształcił nóż w miecz, naruszył pierwszą część zasady Równoważnej Wymiany, a mianowicie zachowanie masy.

Galeria

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.