Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Uśmiecha się do ciebie w postaci młodej dziewczyny lub szarpie za twoje serce w postaci zmęczonego weterana. Tak wiele twarzy ma potwór, wszystkie skradzione, wszystkie kłamstwa. Gardzę nim. Każda komórka mojego ciała domagała się jego unicestwienia. Więc zniszczyłem jego królestwo i obróciłem go w proch. A więc potrzeba było człowieka w pułapkach potwora, aby zabić potwora w pułapkach człowieka. Był ofiarą mojej woli. „Mój wróg nie jest człowiekiem. Mój wróg jest poniżej człowieka”. Od zarania ludzkości, to jest okrzyk bojowy... w moim przypadku był po prostu bardziej dosłowny. Ten okrzyk bojowy... te myśli krążą teraz przez twój umysł, prawda? Zasiałem ziarna tej wojny pół wieku temu... teraz pokaż mi, co z tego zakwitło.

—Przemowa Majora do Integry i Seras.

Panowie, wszystko o co proszę to wojna. Wojna tak wielka, by zadrżało samo piekło. Panowie, jako towarzysze broni pytam was, czego naprawdę chcecie? Czy chcecie dalszej wojny, tak jak ja? Pragniecie bezlitosnej, krwawej wojny? Wojny, której furia jest zbudowana z żelaza, błyskawicy i ognia? Czy prosicie o wojnę, która przetoczy się jak burza, nie pozostawiając nawet kruków, które mogą wygrzebać się z tej Ziemi!?

—Major

Kocham wojnę.

—Hasło majora


Major, zwany także "Montana Max", jest głównym antagonistą mangi Hellsing i jej adaptacji Hellsing Ultimate. Jest najwyższym dowódcą organizacji Millennium, która stara się pogrążyć świat w niekończącym się stanie wojny.

W japońskiej wersji językowej głosu użyczył mu Nobuo Tobita, a w wersji angielskiej Gildart Jackson. 

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Były pierwszy porucznik SS, Adolf Hitler wydał specjalny rozkaz (#666), związany ze ściśle tajnym projektem, którego głównym celem była udoskonalenie procesu sztucznej wampiryzacji. Sukces tego projektu pozwoliłby nazistom wykorzystać wampiry w bitwie i odwrócić losy wojny na ich korzyść. Operację przeszkodził i zakończył młody Walter Dorneaz i Alucard w Warszawie w Polsce w 1944 r. Jednak porażka okazała się jedynie niewielkim niepowodzeniem, ponieważ major i jego podwładni uciekli bez szwanku do Ameryki Południowej, gdzie wznowili badania.

Chociaż inni nazistowscy oficerowie z wyższych rang towarzyszyli Millennium w ich południowoamerykańskiej kryjówce i próbowali wywierać swój autorytet, oficerowie wampirów lojalni wobec majora szybko ich zabili. W zależności od zastosowanego tłumaczenia major jest albo pod-dowódcą, albo założycielem Millennium, a także dowódcą sił specjalnych wilkołaka.

Pierwotnym celem nazistowskich badań nad wampirami było zapewnienie zwycięstwa Niemiec w II wojnie światowej i stworzenie Rzeszy, która przetrwałaby tysiąc lat (stąd nazwa „Millennium”), ale Major twierdzi, że „nie ma celu”. Twierdzi, że po prostu chce rozpocząć niekończącą się wojnę. W swoim słynnym przemówieniu „Kocham wojnę” opowiada o swojej miłości do wszystkich aspektów wojny, niezależnie od tego, która strona wygrywa. Odpowiadając na pytanie Integry Hellsing dotyczące jego konkretnego celu, mówi, że nie ma żadnego. Wyjaśnia, że ​​podczas gdy inni nie osiągają żadnych celów w osiąganiu swoich, on nie osiąga żadnych celów w uzyskiwaniu swoich środków.

W ostatnim rozdziale dochodzi do walki na śmierć i życie pomiędzy majorem a Integrą. Gdy zaczyna się ostatnia bitwa, lewa strona ciała Majora zostaje zdmuchnięta przez atak Seras, odsłaniając jego cybernetyczne wnętrze. Po tym odkryciu Integra debatuje, czy był potworem, czy nie, ponieważ nie był dosłownie człowiekiem. Major odpowiada, mówiąc, że był człowiekiem tak długo, jak istniała jego wola, niezależnie od jego ciała. Powodem, dla którego gardzi Alucardem jest to, że chociaż Major jest człowiekiem, który wygląda jak potwór, wampir jest potworem, który wygląda jak człowiek, a tego nigdy mu nie wybaczy. Niedługo potem Integra raz na zawsze kończy okrutne życie Majora jednym pociskiem w głowę.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Major jest niski, otyły i nieatrakcyjny mężczyzna, ze względu na swoją sadystyczną osobowości; jego nieprzyjemny uśmiech to maska, którą kryje w sobie potwora. Przyjmuje dobroduszną postawą, która może szybko przekształcić się w dziki sadyzm lub imponujące uniesienie. W mandze, zakładając, że informacje podane przez skorumpowanego księdza, który został przesłuchany przez Enrico Maxwella, są poprawne, major miał około 26/27 lat w 1941 r. (Tuż po udziale w operacji Barbarossa). Biorąc pod uwagę te wartości, prawdopodobnie urodził się około 1913 lub 1914 r.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Major jest ocalałym przywódcą nazistów, potajemnie tworzącym armię nazistowskich wampirów.

Ma fanatyczną obsesję na punkcie wojny, kochając ją we wszystkich aspektach. Uwielbia patrzeć, jak Millennium sieje spustoszenie na świecie, i podchodzi kawalersko do śmierci, w tym do swojej własnej. Major nie dba o to, czy wygrywa, czy przegrywa wojnę i po prostu cieszy się z udziału w niej. Nawet gdy był nazistą w czasie II wojny światowej, major nie dbał o powody wojny i kierował projektem Millennium, aby mógł prowadzić wojnę aż po wieki.

Pomimo zamiłowania do wojny i rozlewu krwi, major jest bardzo spokojny i łagodny, mówi grzecznym i rozbawionym tonem oraz zawsze zachowuje się uprzejmie wobec innych. Jednak jego prawdziwa natura jest widoczna dla wszystkich, gdy otwarcie ogłasza swoje własne zło i stwierdza, że ​​Millennium nie ma żadnych celów poza spowodowaniem bezmyślnego zniszczenia i rzezi, jednocześnie kpiąc z prawych przekonań swoich wrogów. Jednak mimo przyznawania się do bycia potworem i szaleńcem, Major uważa się za prawdziwego człowieka i opiekuje się swoim człowieczeństwem, które określa jako silną wolę i „duszę”. Podczas upadku Berlina, kiedy został ranny i wykrwawił się, major odrzucił ofertę picia krwi, co zapewniłoby mu przetrwanie, stając się wampirem, mimo że wydawał się bliski śmierci. Oprócz tego, że jest dumny ze swojego człowieczeństwa, Major uważa potwory takie jak Alucard za z natury gorsze istoty, ze względu na poświęcenie swojego człowieczeństwa dla większej mocy - sentyment ironicznie podzielany przez samego Alucarda - i dlatego próbuje go zabić. Jednak jego człowieczeńśtwu zaprzecza Integra, która wskazuje na jego hipokryzję w byciu kimś, kto głosi własne człowieczeństwo, stając się cyborgiem, aby przedłużyć swoje życie, a także całkowicie pozbawiony jakiejkolwiek empatii lub moralności.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Jako prototyp innym z wcześniejszych dzieł Kohty Hirano o nazwie Coyote, został nazwany „Montana Max”.
    • Ma takie samo imię jak Montana Max z serialu Tiny Toons.
  • Uważa Alucarda za swojego prawdziwego wroga, ale tak naprawdę chce całkowitej anihilacji Anglii i świata, a także wojny, która będzie trwała wiecznie.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.