FANDOMMarishka jest jedną z trzech oblubienic hrabiego Drakuli i wspierającym antagonistą w filmie z 2004 roku, Van Helsing.

Była jednym z wrogów Gabriela Van Helsinga oraz pierwszym wampirem, którego zabił, gdy przybył do Transylwanii.

Biografia

Van Helsing

Podczas filmu Marishka po raz pierwszy pojawiła się wraz z pozostałymi dwiema oblubienicami Drakuli w swoich formach nietoperzy, lecąc w kierunku Anny Valarious i Van Helsinga.

Verona kazała jej wykończyć Van Helsinga, podczas gdy wampiry zaatakowały wioskę szukając Anny. Marishka ochoczo zgodziła się i poleciała, by zaatakować Van Helsinga, i została trafiona wieloma srebrnymi strzałami, które nie uderzyły jej w serce.

Marishka pojawiła się na dachu domu, jej rany goiły się, gdy syknęła w stronę Van Helsinga. Gdy Carl, bliski "pomocnik" Van Helsinga, zaalarmował go o małej fontannie Świętej Wody przy kościele w wiosce, Marishka uśmiechnęła się i syknęła, zanim wyskoczyła z dachu i poleciała w kierunku Van Helsinga, i wielokrotnie rzucała go o ścianę. Wkrótce zdając sobie sprawę, że dorzuciła go do jego kuszy, przeszła od pełnej uniesień pychy do intensywnej paniki i rzuciła się na niego.

Carl zaalarmował Van Helsinga, gdy poleciała w jego kierunku, a Van Helsing podbiegł do fontanny Świętej Wody, zanurzając koniec kuszy i zaczął strzelać do wampirzycy. Srebrne, zanurzone w wodzie święcące strzały podziurawiły Marishkę, gdy przeleciała nad Van Helsingiem i uderzyła w dach pobliskiego wiejskiego domu, unieruchomiona przez strzały. Pozostali oblubienice wyczuły jej śmiertelne rany i uciekły z powrotem do zamku Drakuli, pozostawiając Marishkę sapiącą i wrzeszczącą, podczas gdy ona rozpadała się w błoto i popiół, jej kości klekotały o ziemię, kończąc jej wielowiekowe życie.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.