Złoczyńcy Wiki
Advertisement
Złoczyńcy Wiki
Skull-32-xxl.png
Uwaga!
Ten złoczyńca został uznany za Czyste Zło. W związku z tym jest jednym z najgorszych złoczyńców, pozbawionym pozytywnych cech i bez żadnych szans na odkupienie. Nawet jeśli posiada jakieś pojedyncze, pozytywne cechy to najczęściej są one fałszywe, nieszczere i w ogóle nie usprawiedliwiają ohydnych zbrodni jakich złoczyńca się dopuścił. Dla tego rodzaju złoczyńcy robienie złych rzeczy jest tak naturalne, jak oddychanie.
Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.

Kiedy lis słyszy krzyk królika, biegnie...ale nie by pomóc.

—Mason Veger.


Mason Verger - główny antagonista powieści Thomasa Harrisa Hannibal z 1999 roku, a także jego filmowej adaptacji o tym samym tytule z 2001 roku, która posłużyła jako kontynuacja kultowego filmu Milczenie owiec z 1991 roku.

W filmie z 2001 roku wcielił się w niego Gary Oldman, który wcielił się także w Jean-Baptiste Emanuela Zorga, Drexla Spiveya, Egora Korshunova, Vladislava Dukhovicha, Normana Stansfielda, Lorda Shena, Dreyfusa, Rubera, Dr. Zachary'ego Smitha, Hrabiego Drakulę, Carnegie, Generała Grawl i Daniela Clarke'a.

Biografia

Verger jest jedną z trzech ocalałych ofiar Hannibala Lectera. Jest miliarderem i właścicielem firmy zajmującej się pakowaniem mięsa, którą odziedziczył po swoim ojcu, Molsonie. Jest także sadystycznym pedofilem, który lubi gwałcić i torturować dzieci.

Lubi też doprawiać martini łzami dzieci, torturować zwierzęta i dusić samego siebie. Jako samozwańczy, narodzony na nowo chrześcijanin wypacza swoją wiarę, dopuszczając się takich okrutnych czynów, jak odtworzenie ukrzyżowania Jezusa przez przybicie migrującego robotnika do krzyża i pozostawienie go na śmierć.

Zachowuje swoje największe okrucieństwo wobec swojej siostry bliźniaczki Margot. Kiedy byli nastolatkami, poddawał ją ekstremalnemu wykorzystywaniu seksualnemu, zwyczajowo ją molestując i gwałcąc, ale także narażając ją na inne groteskowe udręki, takie jak odgryzanie kawałków jej pośladków, zwichnięcie jej ręki i gwałtowne sodomizowanie jej batonikiem. Kiedy ich ojciec wydziedzicza ją po tym, jak ujawnia się jako lesbijka, Mason wykorzystuje sytuację, aby wyłudzić od niej przysługi seksualne, grożąc, że odetnie ją od finansów, jeśli będzie mu nieposłuszna.

W końcu zostaje aresztowany za wykorzystywanie dzieci w chrześcijańskim obozie, który założył jego ojciec, ale wykorzystuje polityczne powiązania swojej rodziny, aby upewnić się, że zamiast kary więzienia zostanie skazany na prace społeczne i poradnictwo. Lecter jest jego terapeutą wyznaczonym przez sąd. Przypadkowo Lecter wiele lat wcześniej leczył Margot z traumy z molestowania, jakiego doznała z rąk Masona, i powiedział jej, że zabicie jej brata będzie terapeutyczne.

Lecter zaprasza Masona na jego pierwszą sesję. Lecter podaje mu to, co Verger uważał za azotan amylu i prosi go o zademonstrowanie samoduszenia się. W rzeczywistości Lecter dał mu bardzo silny koktajl leków psychoaktywnych. Delirycznie naćpany, Mason wisi na pętli i rozbija się o lustro. Lecter podnosi odłamek potłuczonego szkła i każe Masonowi pociąć nim swoją twarz. Mason po raz kolejny się zgadza, a Lecter karmi swoje psy kawałkami twarzy Masona. Na rozkaz Lectera Mason również zjada własny nos. W końcu Lecter łamie Masonowi kark za pomocą pętli i zostawia go na śmierć. Mason przeżywa, ale zostaje okropnie oszpecony.

Po tym, jak Lecter zostaje aresztowany za popełnienie serii morderstw, Mason próbuje upewnić się, że ten otrzyma karę śmierci, ale zamiast tego Lecter zostaje uznany za szalonego i zinstytucjonalizowanego. Kiedy Lecter ucieka wiele lat później, Mason zaczyna planować nakarmić go żywcem jego paczce wszystkożernych dzików specjalnie hodowanych w tym celu. Staje się pustelnikiem, rzadko opuszcza swoją posiadłość, a do towarzystwa ma tylko swojego lekarza (i kolegę przestępcę seksualnego) Cordella Doemlinga i Margot, która pracuje jako jego ochroniarz. Margot nienawidzi Masona, ale pozostaje na jego miejscu z nadzieją, że przekaże spermę jej i jej partnerce Judy, aby mogli począć dziecko.

Kiedy Lecter zostaje zauważony we Włoszech, Mason próbuje zmusić go do przyjazdu, dyskredytując lekarkę Clarice Starling, z pomocą jej skorumpowanego szefa Paula Krendlera. Przekupuje również włoskiego detektywa Rinaldo Pazziego, by sprowadził Lectera. Lecter zabija jednak Pazziego i wybiera się do USA, ostatecznie ludzie Mansona porywają Lectera i Starling, i zabierają ich do jego domu. Jednak zanim Mason będzie mógł cieszyć się swoją długo oczekiwaną zemstą, Lecter ucieka z więzów i przekonuje Margot, by zabiła Masona. Margot sodomizuje Masona za pomocą elektrycznego pastucha do bydła, powodując jego wytrysk i dostarczając spermę do zrodzenia dziecka, a następnie zabija go, wpychając mu do gardła jego ulubionego węgorza mureny.

Różnice między powieścią a filmem

W filmowej adaptacji Hannibala postać Margot Verger zostaje pominięta, a śmierć Masona zostaje zmieniona. W filmie Lecter przekonuje Cordella, by rzucił swojego znienawidzonego szefa do zagrody dla dzików, gdzie początkowo to Lecter miał umrzeć, obiecując wziąć na siebie winę. Cordell zgadza się, a dziki zjadają Masona żywcem.

Serial

Główny artykuł: Mason Verger (Serial)

Osobowość

Mason Verger był obłąkanym i zboczonym człowiekiem, który pozwalał sobie na skrajnie dewiacyjne zachowanie. Jego zainteresowania seksualne były rozległe, od molestowania dzieci po torturowanie zwierząt. Szczególnie upodobał sobie seksualne wykorzystywanie i gwałcenie swojej siostry Margot, a także torturował i zabijał wiele zwierząt. Z powodu swojej przebiegłości i manipulacji, z powodzeniem zwabiał niezliczone liczby dzieci do siebie.

Verger był wyjątkowo nietolerancyjny dla niepowodzeń i często atakował swoich różnych sługusów, głównie Cordella, jeśli któreś z jego próśb lub zadań nie zostało wykonane poprawnie.

Chociaż był bezlitosnym sadystą, Mason był również wysoce masochistyczny i lubił robić sobie krzywdę. Pokazano, jak dusił samego siebie przed oszpeceniem. Po jego oszpeceniu, Mason miał obsesję na punkcie Lectera i włożył wszystko, co miał, w schwytanie seryjnego mordercy.

Wygląd

W retrospekcjach Mason pojawił się jako młody i szczupły mężczyzna. Jednak po tym, jak Lecter go zaatakował, Verger zostaje okropnie oszpecony i przykuty do łóżka na resztę życia. Brakuje mu lewego oka, nosa i ust, co pozostawiło go z poważną przeszkodą. Ma jakiś użytek z jednej ręki.

Advertisement