FANDOMDr Mason Wren – oficer medyczny na USM Auriga, głowa zespołu naukowców odpowiedzialnego za próbę wskrzeszenia obcej formy życia.

Charakterystyka

Doktor Wren był uzdolnionym genetykiem i biologiem, posiadał również wiedzę z zakresu anatomii i chirurgii. Był inicjatorem pomysłu sklonowania Ellen Ripley, do którego namówił władze wojskowe. Te zaś powierzyły mu zespół naukowców, fundusze, nowoczesny sprzęt oraz wolną rękę.

Swoim zachowaniem i metodami Wren przypominał odrobinę nazistowskiego doktora Mengele. Był wyprany ze współczucia i moralności, nie posiadał skrupułów ani sumienia. W imieniu nauki dokonał wielu potworności, wierzył, że cel uświęca środki. W przeciwieństwie do swojego zastępcy, Gedimana, Wren podchodził do całego przedsięwzięcia bardziej rzeczowo. Gediman był ślepo zafascynowany obcym gatunkiem, on zaś widział w nim bardziej źródło odkryć i dochodów.

W filmie

Praca nad przywróceniem do życia Ellen Ripley trwała wiele lat. W końcu po wielu wysiłkach przedsięwzięcie powiodło się i zespół wykroił ze sklonowanej kobiety królewski embrion. Wren i Gediman z ciekawością obserwowali zachowania „numeru 8”. Wren przeprowadzał z nią badania psychologiczne, w trakcie których obiekt badań usiłował go udusić.

Wren odkrył włamanie Call do jednego z tajnych pomieszczeń i w związku z tym wydał polecenie likwidacji przemytników. Żołnierze zatrzymali załogę Betty w mensie, jednak wybuchła strzelanina, którą prócz przemytników przetrwał tylko doktor i jeden z żołnierzy. Przemytnicy podjęli decyzję o zabrania naukowca ze sobą, jako że zna statek i drogę do doku.

W trakcie przeprawy przez szyb kuchenny załoga została zaatakowana przez ksenomorfa. Call nierozważnie dała doktorowi pistolet, w celu otwarcia zamka. Wren bez namysłu „zastrzelił” ją i uciekł, zamykając za sobą właz. Następnie usiłował dotrzeć do doku na własną rękę. Call, która jako robot przeżyła upadek i strzały, przeszkodziła mu w tym podłączając się do systemu i zamykając przejścia.

Wren zaskoczył załogę podczas przygotowań do odlotu. Wziął Call jako zakładniczkę i kazał jej towarzyszom złożyć broń i wypełniać jego polecenia. Wtedy Purvis zaczął się dziwnie zachowywać – embrion w jego ciele szykował się do opuszczenia gospodarza. Mężczyzna, nie zważając na ból i strzały Wrena, dopadł doktora i zaczął go bić. Czując, że zaraz umrze, przyłożył jego głowę do swojej klatki piersiowej, tak, że rodzący się ksenomorf przebił czaszkę naukowca. Przemytnicy zastrzelili nowonarodzonego potwora.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.