Minn-Erva – wspierająca antagonistka w filmie Kapitan Marvel z 2019 roku. Jest wojownikiem Kree oraz członkiem Starforce - drużyny, która służy Najwyższej Inteligencji.

Zagrała ją Gemma Chan, która wcieliła się także w rolę Quintessy w filmie Transformers: Ostatni rycerz.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Śledzenie Skrulli[edytuj | edytuj kod]

Z rozkazu Najwyższej Inteligencji Minn-Erva otrzymał zadanie pomocy Yon-Roggowi i pozostałym członkom Starforce w uratowaniu szpiega Kree Soh-Larra z rąk Skrulli (dowodzonych przez Talosa). Wkrótce jednak dowiedzieli się, że to pułapka mająca na celu zwabienie Vers w ręce Skrulli, ponieważ zamierzają uzyskać dostęp do jej wspomnień. Jednak Vers udaje się uwolnić z pułapki i rozpoczyna walkę ze Skrullami. Spowodowało to samozniszczenie statku Skrulli, zmuszając Vers, Talosa i wielu Skrulli do ewakuacji na Ziemię.

Po otrzymaniu połączenia od Vers o jej obecnej lokalizacji na Ziemi, Yon-Rogg zamierza ją uratować, co jest bardzo niewygodne dla Minn-Ervy. Jednak Vers szybko dowiedziała się, że była kiedyś pilotem Ziemi o imieniu Carol Danvers i że Skrulle stracili swoją ojczyznę przez Kree, ponieważ odmówili poddania się rządom Kree i po prostu chcą znaleźć nową planetę, aby żyć bezpiecznie przed Imperium Kree. Vers dowiedziała się również, że przed śmiercią Mar-Vell stworzyła olbrzymi statek kosmiczny (napędzany przez Tesseract), który może służyć do schronienia uchodźców Skrulli. Przypomniała sobie również, że była świadkiem zabicia Mar-Vell przez Yon-Rogga, zanim zniszczyła silnik, który wymazał jej wspomnienia. Przypomniała sobie również, że Minn-Erva była tam podczas tych wydarzeń i próbowała ją zabić, zanim Yon-Rogg przekonał ją, by ustąpił, gdy zdecydował się ją zabrać ze sobą.

Finałowa walka i śmierć[edytuj | edytuj kod]

Wściekła na to, że została użyta przez Imperium Kree, Vers przyłączyła się do Skrulli i pomagła im znaleźć kolejnych Skrulli, którzy schronili się w statku Mar-Vell unoszącym się wokół orbity Ziemi. Jednakże Yon-Rogg i Starforce udaje się wytropić statek i pojmać Vers oraz Skrulle.

Następnie Minn-Erva z satysfakcją obserwuje, jak Vers jest przesłuchiwana przez Najwyższą Inteligencję, która szydzi z jej porażki. Jednak Vers udaje się uwlnić się z implantu, który został użyty do stłumienia jej mocy, pozwalając uwolnić Fury'ego, Marię i Skrullów z niewoli i ewakuować z powrotem na Ziemię. Będąc świadkiem tego, Yon-Rogg nakazuje Minn-Ervie natychmiast zabić uchodźców.

W tym celu Minn-Erva pilotowała swój własny statek, ścigając statek Skrulli. Jednak Maria (która pilotowała statek Skrulli) zdoła zestrzelić statek Minn-Ervy pociskiem, zabijając ją w wielkim wybuchu.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Jest ona filmową adaptacją Doktor Minervy z komiksów o Kapitan Marvel.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.