FANDOM


Kadir... Czy naprawdę jesteś taki niewinny? Polityka to gra.

—Wielki Moff Trachta


Kadir był imperialnym moffem oraz głównym antagonistą komiksu z serii Gwiezdne Wojny - Zdrada. Był to członek anty-sithowskiej konspiracji, która jednak zakończyła się niepowodzeniem i śmiercią Kadira.

Biografia

Zdrada

Kadir był dowódcą Ochrony Corusant. Nie cierpiał on jednak Sithów. Nie rozumiał ich tajemniczej natury. Ponadto, posadę dostał po swoim ojcu zamordowanym przez Lorda Vadera. Miał on więc wiele powodów, aby nienawidzić przywódców Imperium.

W 1 BBY na Corusant obserwował, jak Vader testuje sprawność szturmowców przeznaczonych do straży miejskiej Kadira. Lord zadecydował jednak, że zostaną wysłani z Wielkim Moffem Tarkinem na prawie ukończoną Gwiazdę Śmierci, co spotkało się z niezadowoleniem Kadira. Vader przypomniał mu jednak

o jego poprzedniku oraz żeby zachował takie uwagi dla siebie. Ten incydent sprawił, że młody Kadir jeszcze bardziej znienawidził Sithów. Wściekły Moff odszedł, lecz tym zwrócił uwagę Trachty – Wielkiego Moffa Imperium oraz lidera anty-Sithowej konspiracji, którą stworzył wraz z kilkoma działaczami Imperium. Dodał go do grupy, lecz Kadir dowiedział się o niej później, zaprowadzony przez generała Skosefa do apartamentu Wielkiego Moffa Bartama na spotkanie grupowe. Tam okazało się, że przywódca spisku nie mówił nic o swoim nowym nabytku, co nie zadowoliło niektórych zgromadzonych. Chwilę później zaczęli omawiać plan obalenia Imperatora. Podczas nieobecności Dartha Vadera mieliby oni użyć podlegających Trachcie szturmowców, aby osłabić ochronę Palpatine'a.

Po spotkaniu Trachta nakazał Kadirowi mieć oko na Bartama, którego nie darzył ani zaufaniem, ani szczególną sympatią, i zamierzał się go pozbyć. Okazało się, że również sam Bartam myślał o zabójstwie przywódcy. Kadir, mający plan, który pozwoliłby mu prowadzić Imperium liczył tylko, że Bartam zlikwiduje Trachtę.

Betrayal Coup

Kiedy pierwsza faza operacji przejęcia Imperium powiodła się, Trachta nie czekał i zlecił zabójstwo Bartama. Kadir jedynie obserwował przebieg sytuacji, lecz kiedy dowiedział się, że Bartam wahał się co do zabicia rywala, sam postanowił "sprzątnąć" Trachtę, zlecając to Gauerowi – zabójcy na zlecenie oraz innemu spiskowcowi. Tak więc Bartam zginął z ręki Skosefa (działającego na zlecenie Trachty), a lider spisku został zabity przez Gauera. W obliczu tej sytuacji Kadir przejął dowodzenie nad konspiracją (co prawda nowym liderem mógłby również zostać oficer Dezsetes, lecz przebywał on poza Corusant).

Kadir Palpatine

Wraz z Gauerem oraz szturmowcami Kadir przejął kontrolę nad pałacem imperium. Na swojej drodze spotkali oficerów, którzy chcieli im przeszkodzić lecz zostali zamordowani. Pewny swego Kadir wkroczył do sali tronowej, gdzie miał zamiar ostatecznie dokonać zabójstwa na Imperatorze. Zaskoczyli go jednak strażnicy Imperatora, którzy wybijali jego żołnierzy. Gauer stojący za wejściem słyszał wszystko i uciekł, obawiając się śmierci. Wtedy Imperator pokazał swoją potężną moc i zabił wszystkich szturmowców.

Jedynie Kadir przeżył i próbował ocalić się, przekonując Imperatora, że może mu się przydać oraz starając się wmówić mu, że Vader nie przeżył zastawionej przez niego pułapki. Imperator za pomocą holokronu zobaczył jednak, że Vader dalej żyje, po czym zamordował Kadira. Spisek zakończył się porażką, jako, że Gauer uciekł, a Dezestes został w międzyczasie zabity przez Vadera.

Zobacz też

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.