FANDOM


Disambig Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Mr. Freeze


Albo sprowadzisz Norę, albo umrzesz!

—Mr. Freeze


Mr Freeze – bohater w grach z serii Batman: Arkham. Jest to były naukowiec, który w wyniku wypadku musi przebywać w specjalnym kriogenicznym kombinezonie.

Był głównym antagonistą w DLC do gry Batman: Arkham Origins, zatytułowanym Zimne, zimne serce. W grach Batman: Arkham City oraz Batman: Arkham Knight stał się jednak bohaterem i pomagał Batmanowi.

Głosu użyczył mu Maurice LeMarche.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Doktor Victor Fries był wybitnym naukowcem, który specjalizował się w kriogenice i pracował w GothCorp. Poślubił Norę Fries, która wkrótce jednak zachorowała na rzadką chorobę.

Fries chciał znaleźć na nią lek, lecz bezskutecznie. W końcu zwrócił się do niego Ferris Boyle, który zaroponował mu układ – naukowiec miał stworzyć kriogeniczny sprzęt dla GothCorp, a Boyle miałby poświęcić środki firmy, aby odnaleźć lek.

Jak się okazało, bogacz nie wywiązał się z umowy i Victor postanowił pracować sam. Wściekły Boyle zaatakował go w laboratorium wraz z dwoma ochroniarzami. Podczas walki jedna z broni wystrzeliła i zamroziła jednego ze strażników, oraz uderzyła w duży zbiornik z chemikaliami.

Boyle zdołał uciec. Co prawda Fries przeżył, lecz musiał przebywać cały czas w temperaturze poniżej 0 °C. Stworzył specjalny kombinezon, który utrzymywał go w takiej temperaturze i pozwalał przeżyć. Zawarł sojusz z Pingwinem.

Zimne, zimne serce Edytuj

Batman: Arkham City Edytuj

2013-12-05 00005

Po zatruciu przez Jokera Batman szukał Freeze'a, który mógłby sporządzić dla niego lekarstwo. Odkrył jednak, że Freeze został porwany przez Pingwina i jest uwięziony w Muzeum. Batman dostał się tam i chciał informacji jak pokonać Pingwina posiadającego Mroźną Broń oraz mówił o lekarstwie. Ten jednak odmówił, twierdząc, że nie są przyjaciółmi. Po tym Batman groził, że wyleje substancję utrzymującą go przy życiu. Szantażowany Freeze zgodził się na współpracę i przekierował go do Zbrojowni, gdzie był jego kombinezon. Batman uzyskał przez to Zakłócacz.

Po pokonaniu Pingwina Freeze odzyskał swój kombinezon i chciał zemsty na gangsterze. Przez to nadepnął na złamaną rękę Pingwina, sprawiając mu niewyobrażalny ból. Na życzenie Batmana puścił go i ten został zamknięty w szklanej sali.

Freeze stwierdził, że nie może na tą chwilę wykonać lekarstwa, ponieważ enzym potrzebny do tego jest nie do zdobycia. Po chwili z muzeum uciekła uwięziona wojowniczka Ra's al Ghula. Batman przypomniał sobie, że takiego enzymu używa Ra's al Ghul od ponad 100 lat. Pobiegł więc jej śladem.

Ku zaskoczeniu Freeze'a, Batman zdobył środek i przyniósł go jego laboratorium. Mr Freeze sporządził lekarstwo i schował je w bezpiecznym miejscu, lecz po chwili żądał od Batmana przyprowadzenia do niego Nory. Kiedy zaczął zachowywać się agresywnie, Batman ukrył się przed nim i co jakiś czas atakował go po cichu na różne sposoby. W końcu Freeze został pokonany, a obaj opanowali się. Okazało się jednak, że w trakcie ich walki Harley Quinn ukradła lekarstwo i zostawiła w skrytce dwie karty Jokera.

Po śmierci Jokera oraz wyleczeniu Batmana, Freeze poprosił go o pomoc w odnalezieniu Nory. Victor odkrył, że zamrożone ciało jego żony jest przetrzymywane w doku przez ludzi Jokera, więc Batman odnalazł to miejsce i pokonał strzegących ją zbirów. Poinformował Freeze'a, że jest bezpieczna i Fries może już tam spokojnie przybyć.

Batman: Arkham Knight Edytuj

Galeria Edytuj

Batman: Arkham Origins Edytuj

Batman: Arkham City Edytuj

Batman: Arkham Knight Edytuj

Ciekawostki Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.