Złoczyńcy Wiki
Advertisement


Mroczne Elfy – główni antagoniści w filmie Thor: Mroczny świat z 2013 roku.

Biografia[]

Początek[]

Mroczne Elfy były jedną z najstarszych ras we Wszechświecie. Podczas, gdy inne rasy się rozwijały, one chciały pogrążyć wszystkie świata w mroku. Ich przywódca Malekith stworzył Eter i z jego pomocą chciał osiągnąć swój cel. Mrocznym Elfom przeszkodzili Asgardczycy pod wodzą króla Bora, którzy przybyli do Svartalfheimu i pokonali Mroczne Elfy, odbierając im przy tym Eter. Malekith, Algrim i reszta ocalałych Elfów uciekła.

Thor: Mroczny świat[]

Pięć tysięcy lat później, gdy Koniunkcja znów się zbliżała, Malekith i jego podwładni przebudzili się z hibernacji. Malekith wyczuł, że Eter został wchłonięty przez Jane Foster, która przebywała w Asgardzie. Używając systemu maskującego, statek Malekitha oraz kilka mniejszych statków rozpoczęło atak na Asgard. Podczas batalii zostały zniszczone dwa statki Elfów. Jednak dzięki pomocy Przeklętego Elfom oraz Malekithowi udało się dotrzeć do Asgardzkiego Pałacu. Mroczne Elfy od razu ruszyły na żołnierzy Asgardu, a obie strony poniosły duże straty. Mroczne Elfy ostatecznie zostały pokonane i uciekły z Asgardu.

Kiedy Thor, Jane oraz Loki przybyli do Svartalfheimu, aby skłonić Malekitha do wyciągnięcia Eteru z Jane, doszło do walki. Mroczne Elfy z Przeklętym na czele walczyły z Thorem oraz z Lokim. Mroczne Elfy zostały pokonane, a ocalałe udały się na Ziemię. Tam Malekith próbował wykorzystać Eter. W finałowej walce z Thorem śmierć poniosły wszystkie Mroczne Elfy.

Strażnicy Galaktyki[]

Jak się okazało jeden z Mrocznych Elfów przeżył. Był on trzymany w muzeum Kolekcjonera jako eksponat.

Advertisement