FANDOMMugear jest antagonistą w serii Fullmetal Alchemist, który powstał w pierwszej light noveli FMA The Land of Sand, a później został zaadaptowany do dwuczęściowego odcinka serialu anime Fullmetal Alchemist z 2003 roku. Jest chciwym właścicielem ziemskim i naukowcem w Xenotime zawierającym schemat, który muszą odkryć Bracia Elric.

Biografia

Edward i Alphonse Elric przybywają do Xenotime, ale zostają wyprowadzeni i oskarżeni o kradzież tożsamości na podstawie „Braci Elric”, którzy już pracują w firmie Mugeara. Elricowie odkrywają, że ​​oszustami są Russell i Fletcher Tringham, synowie Nasha, który kiedyś był zatrudniony przez Mugeara, ale zniknął. Mugear ujawnia swoją pracę w produkcji czerwonych kamieni, alchemicznych tworów z umiejętnością naśladowania poszukiwanego Kamienia Filozoficznego. Korzystając z głównego składnika materiału, Czerwonej Wody, stara się przywrócić Xenotime do dawnej świetności, a także zarobić.

Mugear rozmawia z Lust w sprawie jego spisku dotyczącego stworzenia wielu Czerwonych Kamieni z jeszcze odkrytym planem. Udaje również wiarę w to, że bracia Tringham są Elricami, więżąc ich, gdy pojawią się prawdziwi bracia. Pełny zakres historii Mugeara zostaje ujawniony. Wprowadzając Czerwoną Wodę do źródła w Xenotime, kobiety w ciąży połykające skażoną wodę przekształciłyby swoje płody w katalizatory w celu wytworzenia Czerwonych Kamieni. W tym celu zbliżył się do Nasha i zamordował go, gdy alchemik odmówił wzięcia udziału w planie Mugeara.

Bracia Elric i Tringham konfrontują się z Mugearem, który używa Czerwonych Kamieni do atakowania ich za pomocą pistoletu. Cofając się do zbiornika Czerwonej Wody, prowadząca tam podziemna trasa zaczyna się zapadać. Nie chcąc porzucić Czerwonej Wody, Mugear umiera, gdy na niego spada wielka skała z sufitu jaskini.

Ciekawostki

  • Jego nazwa prawdopodobnie pochodzi od Mugearite, rodzaju bazaltu zawierającego oligoklazę, oliwin, apatyt i nieprzezroczyste tlenki.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.