Nashiro Yasuhisa (恭久 ナシロ, Yasuhisa Nashiro) – poboczna antagonistka w mandze Tokyo Ghoul oraz jej adaptacji anime. Pierwotnie była człowiekiem, ale została przemieniona w Sztucznego Jednookiego Ghula przez Akihiro Kanou i razem ze swoją siostrą bliźniaczką stały się jego osobistymi ochroniarzami.

W anime głosu użyczyła jej Michelle Rojas.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Nashiro i Kurona są identycznymi bliźniakami. Kiedy byli dziećmi, oboje miały jasne włosy i ciemne oczy. Jednak po eksperymentach przeprowadzonych przez Kanou i przekształceniu ich w pół-ghule oboje otrzymali kakugan. Kakugan Nashiro był w prawym oku z małą ciemną plamką pod spodem. Nashiro miała białe, średniej długości włosy z tępo ściętą grzywką (podobną do tego, co nosiła, gdy była młodszą uczennicą). Jej dominującym strojem był długi biały płaszcz z jednym rękawem na prawym ramieniu z symbolem podobnym do oka na masce. Jej maska ghula była prostą czarno-białą maską w poziome pasy z dziurą w prawym oku.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Jako dziecko Nashiro była bardzo wesoła i optymistyczna, dopóki nie zobaczyła brutalnego morderstwa jej rodziców z rąk Ghula. Uraz spowodowany ich śmiercią spowodował, że Nashiro stała się zimna, odległa i względnie nihilistyczny. Postanowiła zostać jednookim Ghulem, ponieważ uważała się za człowieka i żyła w obecnym "pokręconym świecie", by być przyczyną jej nieszczęść w życiu. Jej mizantropia jest wynikiem manipulacji Akihiro Kanou.

Jedyną rzeczą, którą Nashiro ceniła bardziej niż cokolwiek innego, była jej siostra Kurona, uczucie, które wzmacniało się od śmierci rodziców. Była gotowa odłożyć wszelką misję lub cel, gdyby jej siostra znalazła się w niebezpieczeństwie i na odwrót. Dowodzi tego natychmiastowy atak Kurony na Juuzou Suzuya po tym, jak poważnie zranił Nashiro swoimi brzytwami. Później została zabrana przez siostrę, uciekając przed bitwą.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.