FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Ponieważ miałaś racje, nic tu dla mnie nie pozostało, już nie, potem ci powiem co zamierzam zrobić.

—Negan


Negan - jest głównym antagonistą serii komiksów The Walking Dead i serialu telewizyjnego AMC.

Służył jako główny antagonista z tomu 17: Something to Fear to Volume 21: All Out War, część 2. Później staje się powracającym antagonistą, graniczącym z antybohaterem, z tomu 22: A New Beginning to Volume 26: Call to Ramiona. Staje się antybohaterem z tomu 27: Wojna zaklinaczy i dalej.

Negan jest totalitarnym przywódcą Zbwaców, wrogiej grupy ocalałych z epidemii, którzy walczą przeciwko grupie Ricka Grimesa. Chociaż w całym szeregu istnieją inni złoczyńcy, Negan był największym i najniebezpieczniejszym zagrożeniem, przed którym stanął Rick i jego grupa.

W serialu telewizyjnym jest głównym antagonistą serialu od drugiej połowy sezonu 6 do pierwszej połowy sezonu 8, a później głównym antagonistą drugiej połowy sezonu 8. Od 9 sezonu Negan staje się bardziej antybohaterem.

W jego rolę wcielił się Jeffrey Dean Morgan, który grał także Komedianta.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.