Do szablonu +18.png
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Neil Kandy - główny antagonista El Camino: Film "Breaking Bad". Był właścicielem firmy Kandy Welding Co. i wcześniej współpracował z białym gangiem supremacji Jacka, wraz ze swoim kolegą Caseyem.

Wcielił się w niego Scott MacArthur.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Wczesne życie[edytuj | edytuj kod]

Neil był właścicielem Kandy Welding Co. i pomagał w prowizorycznym laboratorium Jacka. Później Neil dołączył do Kenny'ego i Todda Alquista, dręcząc Jessego.

El Camino: Film "Breaking Bad"[edytuj | edytuj kod]

Po zabiciu Jacka i białego gangu supremacji, Neil i Casey zamaskowali się jako policjanci odwiedzający mieszkanie Tooda Alquista, aby znaleźć ukryty przez niego pieniędzy z narkotyków. Odnajdują Jessego, który przybył z tego samego powodu, i się poddał aby wziąć go jako zakładnika. Jesse namawia Neila, aby podarował mu trzecią część pieniędzy, stwierdzając, że jeśli Neil go zabije, będzie musiał zabić innych świadków. Następnie Jesse dostrzega Neila wsiadającego do jego ciężarówki z Kandy Welding Co. i zdaje sobie sprawę, że Jesse był więźniem w kompleksie Białej Suprematystów. Neil powiedział, że Jesse jednak go pamięta.

Dowiedziawszy się, że potrzebuje 1800 dolarów więcej, aby zapłacić za swoje „Zaginięcie”, Jesse tropi Neila i Casey'a, którzy urządzali przyjęcie ze swoimi współpracownikami, by świętować swoje zyski. Jesse prosi Neila o pozostałe pieniądze na „zniknięcie”, Casey wpada w gniew, dowiadując się, że Neil go okłamał i powiedział, że podzielą pieniądze między siebie. Neil zaczyna kpić z Colta Woodsmana należącego do Jessego i oferuje mu lokalizację jednej trzeciej pieniędzy, a Jesse robi to samo. Neil sugeruje, że zrobią pojedynek w stylu Dzikiego Zachodu, aby ustalić, kto dostanie pieniądze. Jesse przyjmuje pojedynek i wyciąga broń, Jesse strzela do niego kilka razy drugim pistoletem, który schował w kieszeni kurtki. Następnie Jesse używa pistoletu Neila, aby zabić Casey'a, odstraszając jego przyjaciół. Po zabiciu skorumpowanych pracowników, Jesse wysadza budynek w powietrze, aby zatrzeć ślady, wysadzając zwłoki Neila i Casey'a.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.