FANDOM


Do szablonu +18
Uwaga!
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla młodszych widzów takie jak: wulgarny język, brutalne obrazki lub podteksty seksualne. Jeżeli masz co najmniej 18 lat, lub mocniejsza treść nie robi na tobie wrażenia, możesz bez problemu przeglądać tą stronę. W przeciwnym wypadku, powinieneś ją zamknąć.


Nekromorfy są głównymi antagonistami występującymi w serii gier wideo Dead Space. Jest to gatunek ekstremalnie agresywnych stworzeń, które występują w różnych formach, od maleńkich, ledwo humanoidalnych potworności, do ogromnych abominacji, które są zdolne do infekowania martwych ciał w celu wytworzenia nowych Nekromorfów oraz są wysoce odporne na obrażenia: najlepszym sposobem na pokonanie większości Nekromorfów jest ich rozczłonkowanie, również w celu zapobieżenia odradzaniu się nowych Nekromorfów, rozsądnie jest, aby gracz zniszczył wszystkie zwłoki, na które się natknie.

Zgodnie z opisem w grze istnieją dwa rodzaje Nekromorfów:

  • te, które przemieniają martwe ciała w nowe Nekromorfy;
  • te, które atakują i mordują żywe istoty w celu pozyskania kolejnych martwych ciał;

Jednym słowem Nekromorfy zabijają inne gatunki aby przetrwać oraz rozwinąć swoją własną populację.

Pomimo swojej paskudnej natury, Nekromorfy są czczone jako istoty boskie przez Unitologów - religię, która "pomaga" Nekromorfom w rozwoju ich populacji w ramach swoich apokaliptycznych proroctw, nawet kosztem całej ludzkości.

EtymologiaEdytuj

Nekromorfy zostały nazwane od słów "nekro" - co oznacza coś martwego i "morfować" - co oznacza formę. co czyni ich dosłowną nazwę "martwymi formami": jak sama nazwa wskazuje, Nekromorfy są pod wieloma względami podobne do zombie, ale nie są nieumarłe - zamiast tego, są wyjątkową formą życia obcych, ale są równie niebezpieczne dla żywych ze względu na ich chęć rozprzestrzeniania się i pasożytniczą naturę.

PochodzenieEdytuj

Nekromorfy powstają dzięki mocy Znaków (czarnego znaku lub jego pochodnych czerwonych znaków), obcych obiektów, które emitują wysoce skoncentrowany sygnał elektromagnetyczny, który zmienia dowolną martwą tkankę w zasięgu na poziomie komórkowym, przekształcając ją w tkankę nekromorficzną i ponownie animując zwłoki organizmu gospodarza. Sygnał ten wpływa również na umysły inteligentnych form życia, zwykle manifestujących się jako demencja i skutkujących działaniami zabójczymi i samobójczymi - ustanawiającymi bogate pole pokarmowe na infekcję nekromorficzną.

Po utworzeniu niektórych Nekromorfów, zmasakrowałyby wszelkie formy życia inne niż Nekromorfy w zasięgu wzroku, dzięki czemu ich ciała można ożywić poprzez infekcję ich komórkami lub mocami Znaków.

Znaki przedstawiają się formom życia jako źródła nieograniczonej energii, kusząc te formy życia, aby budować więcej Znaków w nieudanej próbie wykorzystania swojej energii tylko dla tych Znaków, aby spowodować więcej infekcji Nekromorfami.

Typy NekromorfówEdytuj

SlasherEdytuj

296px-Slasher DS1

Slasher

Slashery (pl. Siekacze) to najczęstsze Nekromorfy, które stanowią największe zagrożenie w grupach. Nazwano je od dużych ostrzy uformowanych z kości, które wychodzą z rąk ich górnych ramion, które mogą być oryginalnymi ramionami zainfekowanych zwłok lub nowymi wyrastającymi kończynami z pleców. Slashery mają również atroficzny zestaw przedramion, które zwykle nie służą niczemu, ale czasami mogą być użyte do trzymania ofiary. Kości w stopach Slasherów są rozszerzone, w szczególności kość piętowa, która zapewnia równowagę. Pomaga im wspinać się po ścianach lub biegać, ale chodzenie jest dla nich trudniejsze. Bardziej wytrzymałe Slashery powstają z bardziej zgniłych zwłok, a żeńskie Slashery mogą pluć kwasem, które zwane są jako Spittery. Slashery mogą mieć wiele różnych form które różnią się od siebie wyglądem w zależności od tego kim była ofiara przed zarażeniem.

LeaperEdytuj

DS1 - Leaper

Leaper

Leapery (pl. Rzucacze) są bardziej zwierzęcymi Nekromorfami z bardziej umięśnionymi ramionami, a czubki ich głów wydają się oddzielone od szyi, a także mają zestaw ogromnych żuchw na głowach i zmutowane szczęki. Jednak ich najbardziej charakterystyczną cechą są długie ogony przypominające kosę, utworzone z wnętrzności i nóg zrażonych, połączone w jedną kończynę. Ogony Leaperów mogą zwinąć się do około jednej trzeciej pierwotnej długości i mogą je wykorzystać do napędzania się, pozwalając im skakać na duże odległości. Leapery mają również duże kły i pazury oraz mogą poruszać się dość szybko, często zamieszkując obszary bez grawitacji, aby skorzystać z ich szybkich ruchów.

LurkerEdytuj

788784-lurker super

Lurker

Lurkery (pl. Skradacze) są wynikiem przekształcania zwłok niemowląt w Nekromorfy. Zostały one mocno zmutowane z powodu braku jakiejkolwiek fizjologii, która mogłaby zostać wykorzystana do zabijania, i stały się niewiele więcej niż masą mięśni. Skóra Lurkerów stała się skórzasta, a z ich dolnej części brzucha wystają podobne do macek wyrostki, które pełnią funkcję głównych środków ruchu. Lurkery atakują trzema biczami przypominającymi macki z kolcami, które wystają z ich pleców, a same macki mogą wystrzelić kolczaste pociski. Dodatkowo Lurkery mogą być tworzone z ciał zwierząt co zostało ukazane na Tau Volantis gdzie Lurkery zostały stworzone z ciał psów.

InfektorEdytuj

250px-Infector DS2

Infektor

Infektory (pl. Zarażacze) to Nekromorfy odpowiedzialne za pomoc w rozprzestrzenianiu się infekcji, nieustannie polując na zwłoki do zarażenia. Zwłoki żywiciela są skręcone i połamane, rozwijając przypominające nietoperze skrzydła uformowane z płatów mięśniowych między ich kończynami. Głowa staje się czujnikiem infekcyjnym i wyrostkiem przypominającym żądło, wykonanym z połączenia kości, mięśni i tkanki kręgosłupa. Infectory używają tych cech do rozprzestrzeniania się Nekromorfów, otaczając zwłoki w skrzydłach i wbijając żądło w czaszkę, aby wstrzyknąć płyn zgromadzony w jej ciele.

PregnantEdytuj

Pregnant DS2

Pregnant

Pregnanty (pl. Brzemienni) mają olbrzymią torbiel, która zawiera mniejsze Nekromorfy i dwa duże ramiona z ostrzami stworzonymi z kości. Ramiona zwłok gospodarza są wtopione w torbiel, a w trudnych sytuacjach Pregnanty rozrywają swoje torbiele na brzuchu, aby uwolnić Nekromorfy, które znajdują się w ich torbielach (najczęściej Swarmery lub rzadziej Lurkery). Mają też mniejsze nogi, aby zachować równowagę, i mogą poruszać się z przyzwoitą prędkością pomimo swojej masy.

SwarmerEdytuj

Swarmers DS2

Grupa Swarmerów

Swarmery (pl. Rójki) to małe Nekromorfy, które wydają się niczym więcej niż ożywionymi kawałkami mięsa. Atakują w grupach i tworzą roje i przytłaczać swoje cele, rozrywając je na strzępy.

BruteEdytuj

587px-Brute

Brute

Brute'y (pol. Brutale) to duże Nekromorfy utworzone z licznych zwłok. Mają kolczastą, opancerzoną skórę na większości ciała, aby się chronić, mają dużą siłę fizyczną, a także zaskakującą szybkość. Jednak Brutale mają zauważalne żółte słabe punkty na swoich ciałach, które można wykorzystać jako sposób na przecięcie ich kończyn. Jeśli stracą nogi, mogą wystrzelić organiczne bomby z dziur w brzuchach.

GuardianEdytuj

Dead space guardian

Guardian

Guardiany (pol. Strażnicy) są nieruchomymi Nekromorfami, stworzonymi z ludzkich zwłok, wtapiających się w ogromną istotę masę Nekromorfów znaną jako The Corruption (pol. Zepsucie). W miarę rozwoju tego Nekromorfa staje się on coraz mniej podobny do człowieka i coraz bardziej aktywnie nastawiony wrogo do niezarażonych. Strażnicy tracą ręce i rozwijają duże torbiele i otwory w swoich dolnych ciałach z masy The Corrpution. W tych otworach wystają wyrostki, które pomagają przymocować je do ściany. Strażnicy mogą atakować za pomocą niesamowicie ostrych wyrostków wykonanych z ich wnętrzności, ale ich najbardziej zauważalną umiejętnością jest zdolność do wyrzucania zarodków przypominających zarodki Nekromorfów zwane Podami (pol. Zarodki). Te Nekromorfy atakują mackami i mogą wybuchnąć w niewielkiej eksplozji, choć stanowią niewielkie zagrożenie, chyba że otoczą wrogów w dużym roju.

WheezerEdytuj

Wheezer.JPG

Wheezer

Wheezery (pol. Dychacze) to unikalne Nekromorfy, które nie atakują bezpośrednio ludzi, lecz siedzą nieruchomo. Jedynym zagrożeniem, jakie stanowią, jest trujący gaz, który wydychają z płuc, które urosły do ogromnych rozmiarów, wyrastając im z pleców. Ręce i nogi Wheezerów są złączone ze sobą, uniemożliwiając im ruch, i można je łatwo zabić.

ExploderEdytuj

Dead space exploder

Exploder

Explodery (pol. Wybuchacze) to samobójcze Nekromorfy z dużymi świecącymi naroślami na rękach, które są niezwykle wybuchowe. Żywicielom zwłok tych Nekromorfów podzielono głowy na pół i mogą użyć tych dwóch połówek do gryzienia wrogów. Inne ręce i nogi Exploderów uformowały się tak, aby wspomagać ciało w byciu zrównoważonym, by mogli poradzić sobie z niezręcznym chodem. Gdy zbliżają się do wrogów. Explodery wymachują wybuchowymi krostami na swoich ramionach w kierunku wrogów lub o ziemię. Powoduje to dużą eksplozję, która z łatwością może rozerwać ludzi na strzępy i zabija również Explodera.

DividerEdytuj

1773284-divider super

Divider

Dividery (pol. Podzielacze) są wysokimi, chudymi Nekromorfami zdolnymi do podzielenia się na mniejsze Nekromorfy, gdy zostaną wystarczająco uszkodzone. Te odrosty Dividera (głowa, ręce i nogi) nie są aż tak trwałe, jak sam Divider, ale są bardzo szybkie. Poruszają się, używając macek oraz wskakują i atakują wrogów z ich pomocą.

CreeperEdytuj

Creeper and Shambler

Creeper i Shambler

Creepery (pol. Pełzacze) to nowa nazwa nadana na głowę Dividera, która ma wydłużony język i trzy macki wychodzące z szyi i są zdolne do dekapitacji martwych ciał i zagłębiania się w kikuty szyi, aby zamienić je w Shamblery (pol. Szwendacze). Shamblery to martwi żołnierze lub terroryści z Circle z bronią w ręku, którzy są w stanie ich używać jednak z fatalną celnością.

TwitcherEdytuj

Twitcher

Twitcher

Twitchery (pol. Trzęsacze) powstają ze zwłok, które posiadają moduły stazy. Moduły wtapiają się w ciało tych Nekromorfów, odwracając ich efekty i umożliwiając Twitcherom poruszanie się o wiele szybciej niż normalne Nekromorfy. Poruszają się również dość nieregularnie, a nawet widać u nich efekty rozmycia, gdy są oglądane z bliska. Twitchery są zaprojektowane podobnie do Slasherów, chociaż są bardziej umięśnione, a niektórym brakuje małych wypustek na piersiach, ale mają większe odrosty z kości wyrastające z dłoni. W czaszkach mają dużą szczelinę, która jest wypełniona robakami oraz brakuje im gałek ocznych.

PukerEdytuj

Puker DS2

Puker

Pukery (pol. Rzygacze) to Nekromorfy, które potrafią pluć żrącą żółcią z ust oraz dodatkowo mają ostre pazury. Są mocno zmutowane, jedna z nóg zrobiona jest z jelit gospodarza, a druga jest oryginalnymi nogami gospodarza połączonymi w jedną. Pukery nie mają oczu, ich szczęki są wtopione w szyje, a ich płuca są widoczne i wyraźne pełne żółci. Kawałki ich ciał również zwisają luźno ze względu na sposób, w jaki wydalają żółć.

TripodEdytuj

Tripod1

Tripod

Tripody (pol. Statywy) są trójnożnymi Nekromorfami złożonymi z wielu zwłok, które są wysoce okrutne, nawet jak na standardy Nekromorfów. Atakują głównie za pomocą brutalnej siłą, ale także używają ostro-zakończonych języków. Tripody mają duże żółte słabe punkty widoczne na rękach i językach, a można je powalić na ziemię, gdy stracą ramiona. Istnieje wyjątkowa żeńska wersja Tripoda, która stworzona jest z jednego ciała kobiety i ma język bardziej przypominający mackę.

The PackEdytuj

Pack

Członek the Pack

The Pack (pol. Gromada) to grupa Nekromorfów stworzonych z dzieci, które działają jak drapieżne stado i rzadko spotyka się osobnika w pojedynkę. Nie są tak zmutowane, jak inne Nekromorfy a teraz mają kościste pazury, wzmocnione mięśnie i bardziej otwarte usta. Jednak członkowie The Pack bardzo łatwo można zabić, co może być powodem, dla którego działają jako grupa i wydają się to koordynować poprzez dźwięki.

StalkerEdytuj

Stalker

Stalker

Stalkery (pol. Czychacze) to Nekromorfy przypominające Raptory, które używają flankowania, skradania się i taktyk grupowych, aby złapać swoją ofiarę. Mają duże pazury, a ich klatki piersiowe zostały rozszeszone się, chociaż większość ich narządów została usunięta. Jednak najbardziej zauważalną cechą Stalkerów są ich duże czaszki w kształcie kopuły, których używają do miażdżenia przeciwników, a także pomagają chronić się przed atakami. Stalkery są prawdopodobnie najinteligentniejszymi Nekromorfami, ponieważ poruszają się, chowają się, próbują zwabić swoje cele, uciekają w przypadku otrzymanych obrażeń i atakują tylko wtedy, gdy myślą, że ochrona ofiary jest osłabiona.

CystEdytuj

Zyste

Cyst

Cysty to nieruchome Nekromorfy, które wydają się wyrastać z The Corruption. Za każdym razem, gdy coś się do nich zbliża, wystrzeliwują w powietrze wybuchowe kapsuły, które wybuchają po uderzeniu w ziemię.

SpitterEdytuj

DS2 Spitter

Spittery (pol. Wypluwacze) są tworzone tylko z ciał kobiet i są bardzo podobne do Slasherów, ponieważ mają duże, ramiona zakończone ostrzami wystające z ramion, a także nienaruszone oryginalne ręce. Jednak ich usta zostały rozszerzone, pozwalając pluć bombami z kwasu, a ich żółtawe płuca zostały poszszerzone i rozerwane przez ciało. W przeciwieństwie do Slasherów Spittery są w stanie pluć żrącym kwasem w swoich wrogów tak jak Pukery.

CrawlerEdytuj

Crawler DS2

Crawler

Crawlery (pol. Czołgacze), podobnie jak Lurkery, są Nekromorfami powstałymi w wyniku użycia ciał niemowląt jako gospodarzy. Ich brzuchy są bardzo wzdęte pełne substancji wybuchowych, a tułów i głowa są skręcone do tyłu. Crawlery mają również złączone nogi, dzięki czemu mogą się czołgać.

NestEdytuj

Nest2 dead space2

Nest

Nesty (pol. Gniazda) to Nekromorfy utworzone z ciał kobiet-żywicieli, które są połączone z co najmniej jednymi dodatkowym zwłokami. Mają wyrastające ze swoich ciał bulwiaste wyrostki a na dole kłębek mięsa, który działa jak kotwica. Podczas gdy normalnie schowane w tych "gniazdach", Nesty wyłonią się, gdy cokolwiek się do nich zbliży, po czym uwolnią roje świecących Nekromorfów, które działają jak pociski, kierując się na cele i eksplodując po trafieniu. Jeśli cel zbliży się zbyt blisko, Nesty wycofają się z powrotem do swoich niezniszczalnych dolnych sekcji, dopóki cel się nie oddali.

FodderEdytuj

DS3-S.C.A.F.NavyWaster-CA

Fodder

Foddery (zwane także Wasterami) są unikalnym rodzajem Nekromorfów, które wyróżnia się tym, że jest "najbardziej" ludzkie. Foddery zazwyczaj zachowują ubranie gospodarza oraz jego ogólną sylwetkę, ale ma wyciekające oczy i usta emanujące upiornym żółtym światłem. W przeciwieństwie do wszystkich innych rodzajów Nekromorfów obserwowanych w grze, które polegają na swoich mutacjach, Foddery używają do walki różnych rodzajów broni białej. Jednak unikalną cechą Fodderów jest zdolność do wywoływania dalszych mutacji, gdy zostanie poważnie uszkodzony.

FeederEdytuj

Feeder intro

Feeder

Feedery (pol. Zżeracze) zostały utworzone z żywicieli, które zjadły mięso Nekromorfów. Ich ciała stały się groteskowo wychudzone, a ich kości i układ kostny sprawiają, że przypominają szkielety, co pozwala im zwiększyć zwinność i szybko biegać. Brakuje im również oczu, więc w celu zlokalizowania ofiary polegają na wyostrzonym słuchu. Zawsze atakują w grupach i emitują dźwięki podobne do szympansów, aby ostrzec innych o obecności intruza.

The HunterEdytuj

The Hunter (pol. Łowca) jest unikalnym Nekromorfem stworzonym przez Dr. Challusa Mercera, który został stworzony przez umieszczenie części tkanki Corruption w czaszce żywego człowieka. Jest zbudowany podobnie do Slashera, ale jest większy, silniejszy oraz może regenerować utracone kończyny, co oznacza, że metoda rozczłonkowania stosowana na innych Nekromorfach zatrzyma Huntera tylko tymczasowo. Hunter ścigał Isaaca Clarke'a na całym USG Ishimura i był w stanie tylko przed nim uciec lub czasowo go zatrzymać. Jednak w końcu udało mu się zabić Nekromorfa, gdy test wystrzelił silnik promu, gdy ten był w jego pobliżu, całkowicie go spalając.

The CorruptionEdytuj

The Corruption (pol. Zepsucie) jest pojedynczą i największą istotą nekromorficzną, chociaż nie szkodzi bezpośrednio innym stworzeniom. Jej niestabilna i organiczna konstrukcja spowalnia chodzących po niej, a także usuwa tlen z powietrza, zamieniając go w trujący gaz, który sprawia, że jakiekolwiek długoterminowe przetrwanie w obszarze gdzie występuje, jest prawie niemożliwe. Ponieważ Corruption drastycznie zmienia siedlisko, może być kluczem do istnienia zarazy i wydaje się, że pomaga Nekromorfom w przystosowaniu się do różnych środowisk, z którymi muszą sobie poradzić.

The TentacleEdytuj

Tentacles (pol. Macki) są masywnymi i stacjonarnymi Nekromorfami, które albo nie należą do żadnego innego stworzenia, lub są częścią większego Nekromorfa, takiego jak Leviathan, Hive Mind lub Tau Volantis Moon. Pojawiają się nagle i chwytają Isaaca, aby wciągnąć go do dziury, z której się wyłoniły. Mają żółtawy worek na swoich ciałach, który działa jak słaby punkt.

The LeviathanEdytuj

The Leviathan (pol. Lewiatan) jest dużą istotą nekromorficzną, która zderzyła się z USG Ishimurą, dryfując w przestrzeni kosmicznej. Przedostał się na Pokład Hydroponiczny statku, zagnieżdżając się w Magazynie Pożywienia. Leviathan ma duże usta, które mają bulwiastą kulę pośrodku i trzy duże macki. Atakuje, wymachując mackami, tworząc Pody i wyrzucając z siebie organiczne bomby. Isaac Clarke zmierzył się z tym Nekromorfem na Pokładzie Hydroponicznym, ponieważ powodował degradację powietrza na całym statku i zdołał go zniszczyć.

The SlugEdytuj

The Slug (pol. Ślimak) jest kolejną dużą istotą nekromorficzną, która przymocowała się do włazu tuż nad Talerzami Komunikacyjnymi na kadłubie USG Ishimury. Jest to duża, głównie nieruchoma masa, z pięcioma dużymi mackami. Potrzebując otworzyć właz, aby wysłać wiadomość do USM Valor, Isaac wziął ster jednego z dział obrony przed asteroidami i walczył z nim, skutecznie go zabijając i odrywając od włazu.

The Hive MindEdytuj

The Hive Mind (pol. Matka Roju) to ogromny Nekromorf, który wydaje się intelektem przewodnim stojącym za epidemią na Aegis VII i USG Ishimura. Przypomina robakowate stworzenie podzielone na kilka obszarów z dużą okrągłą paszczą, która ma dwa zestawy szczęk i wiele żółtych cyst, które działają jako jej słabe punkty. Hive Mind wykorzystuje duże macki i plując kwasowymi pociskami do atakowania ofiar i ma więcej żółtych cyst na spodniej części ciała. Została stworzona przez wojsko testujące ich eksperymentalny Czerwonym Znaku 200 lat przed wybuchem epidemii. Jednak gdy Znak okazał się zbyt niebezpieczny, eksperymenty zostały porzucone i wykorzystano go do stłumienia The Hive Mind. Po zabraniu Znaku na pokład Ishimury Hive Mind obudziła się, rozpoczynając wybuch epidemii Nekromorfów. Isaac Clarke zdołał go zwrócić na Aegis VII, ponownie tłumiąc Hive Mind, ale po tym, jak Kendra Daniels próbowała zabrać Znak z powrotem z planety, Hive Mind obudziła się ponownie. Zabiła Kendrę i zaatakowała Isaaca, ale udało mu się ją pokonać a zniszczenie planety spowodowało jej koniec.

The TormenterEdytuj

The Tormenter (pol. Gnębiciel) to potężny Nekromorf, utworzony z licznych zwłok. Ma smukłą wężowatą postawę, z szeroką szczęką i żuchwą na głowie. Tormenter ma długie ręce, połączone z ciałem żółtą tkanką, która działa jak słaby punkt, a reszta jego ciała to plątanina kolców i tkanek. Ten Nekromorf jest dość silny, jest w stanie poradzić sobie z ostrzałem ze statku powietrznego bez żadnych obrażeń. Tormenter zaatakował Isaaca po tym, jak ten wpadł do otworu wentylacyjnego, aby uciec przed siłami Tiedmanna. Udało mu się złapać Isaaca, któremu udało się wyrwać z jego uścisku, i ścigał go aż na okręt strzelniczy Tiedmanna, chwytając go, gdy próbował go odrzucić. Jednak Tormenter zerwał kanistry z paliwem i Isaac zastrzelił je, niszcząc Necromorfa podczas eksplozji statku.

UbermorphEdytuj

The Ubermorph to wyjątkowy nekromorf, który wyróżnia się tym, że nie ma żadnych cech ludzkich. Jest zbudowany podobnie do Slashera, choć o jest wiele masywniejszy oraz ma kilka małych przypominających ramiona wyrostków na tułowiu, oprócz większych, szponiastych ramion. Podobnie jak Hunter, Ubermorph jest w stanie zregenerować się, co praktycznie sprawia, że jest niezniszczalny. Po tym, jak Isaac zdezaktywował zasilanie w sektorze rządowym, pozwalając, by Nekromorfy przeprowadziły na nim szturm, wdzierając się do środka, Ubermorph również wtargnął do środka. Gdy Isaac zaczął odkrywać sekrety powstrzymania Znaku, Ubermorph zaczął go ścigać i był zmuszony nieustannie uciekać przed Nekromorfem. Ubermorph został ostatecznie zniszczony po wybuchu reaktora na Titan Station.

FlierEdytuj

Fliery (pol. Latacze) to skrzydlate Nekromorfy zdolne do lotu. Fliery składają z górnej części tułowia skręconej i obrobionej do kształtu przypominającego płaszczkę, zwieńczonego częściowo pozbawioną skóry ludzką czaszką oraz "ogona", prawdopodobnie złożonego ze splecionych nerwów oraz zwisającej części kręgosłupa. Ramiona są skręcone do przodu i złączone z policzkami, tworząc prymitywną "ramę" dla skrzydeł. Można zobaczyć ludzkie płuca przymocowane do pleców Fliera, które zostały zmutowane w komorach produkcji chemicznej, aby pomagały im latać.

GrabberEdytuj

Grabery (pol. Chwytacze) to nieruchome Nekromorfy, które atakują swoje ofiary za pomocą zmutowanych wydłużonych szyi, by chwycić ofiarę głową. Na zewnątrz ciało gospodarza wygląda normalnie, ale większość masy ciała głównego została przekształcona, aby utworzyć i przechowywać wyjątkowo długą, muskularną szyję Grabbera i ząbkowane ostrze stworzone z rdzenia kręgowego gospodarza.

The GraverobberEdytuj

The Graverobber (pol. Plądrujący Groby) to Nekromorf, który miał pojawić się w animowanym filmie krótkometrażowym Dead Space: Downfall, ale ostatecznie został najprawdopodobniej odcięty z powodu ograniczeń czasowych. Początkowo miał ścigać Alissę Vincent, dopóki nie został rozerwany na strzępy przez wirówkę Ishimury. Graverobber ma postawę podobną do niedźwiedzia i posiada trzy bezszczękowe głowy i szczypce. Ma również duże, podobne do Slashera ostrza. Najciekawsze w tym stworzeniu jest to, że jego górna połowa składa się z martwych ciał Ramireza, Samuela Ironsa i kobiety spod prysznica. Ten Nekromorf znajdywał martwe ciała i w ciągu sekund w pełni je zjadł.

MedusaEdytuj

Medusy (pol. Meduzy) działają podobnie co Nesty, ponieważ można je znaleźć w obszarach o zerowej grawitacji i wystrzeliwują pociski samonaprowadzające w ofiarę, z tą różnicą, że są ruchome i zamiast być stworzone z ludzkich zwłok, uważa się, że pochodzą z formy życia pochodzącej z planety Tau Volantis.

SwarmEdytuj

Sarm (pol. Rój) jest małymi Nekromorfami przypominającym pająka, które masowo atakują swoją ofiarę, próbując przejąć kontrolę nad ciałem lub ożywić najbliższe martwe ciało, aby zamienić je w Slashera lub Foddera.

Księżycowi BraciaEdytuj

Księżycowi Bracia są zwierzchnikami i przywódcami całego gatunku Nekromorfów.

CiekawostkiEdytuj

Stub Ta strona to zalążek artykułu. Możesz pomóc Złoczyńcy Wiki, rozbudowując ją!
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.