Są tylko dwa sposoby życia. Żyj pięknie lub żyj dla dobra kogoś.

—Nico


Nico (ニコ, Niko) – antagonista pojawiający się w mandze Tokyo Ghoul oraz jej adaptacji anime. Jest on członkiem Drzewa Aogiri.

W adaptacji anime głosu użyczył mu Christopher Bevins.

Charakterystyka[edytuj | edytuj kod]

Wygląd[edytuj | edytuj kod]

Nico ma bardzo kobiece podejście do mody i ubiera się bardzo misternie, w różne kolorowe i skomplikowane ubrania. Jest mężczyzną o krótko przyciętych brązowych włosach, zarośniętej brodzie na podbródku i fioletowych oczach. Nosi kolorowe okulary zwykle osadzone na czole i różową szminkę na ustach. Nosi także różową bluzkę z długimi rękawami, ozdobioną falbankami, niebieski szal, pomarańczowy pas, czerwone spodnie we wzory róż i buty na obcasie. Posiada także maskę klauna.

Osobowość[edytuj | edytuj kod]

Nico jest bardzo ekstrawagancką i towarzyską postacią, o zabawnej postawie, która ukrywa jego skręconą osobowość. Fascynuje go skrajność życia, zarówno piękna, jak i przerażająca przemoc. Z jego interakcji z Yamori wydaje się być sadomasochistą, który cieszy się własnym bólem, a także bycia świadkiem cierpienia innych.

Ma jednak granice sumienia, których nawet nie przekroczy. Wyraża obawy dotyczące okrucieństwa wobec dzieci, a także wobec niektórych wybryków Romy Hoito.

Wykazano również, że jest dość inteligentny i przebiegły, zbierając informacje dla Aogiri, a przy niewielkim wysiłku zdobywa zaufanie swojego przywódcy. Choć jest sprytny, jest także dość kapryśny i skłonny do tego, by zostać pochłoniętym tym, co obecny przedmiot go najbardziej interesuje, aby zignorować wszystkie inne rzeczy.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA, o ile nie zaznaczono inaczej.