FANDOMOstatni... Ja jestem Ostatnim...

—Nihilanth


Nihilanth - główny antagonista i boss w grze FPS Thriller Half-Life, pojawiającym się w całym 18 rozdziale, w którym przebywa w dużej komorze. Jest wszechpotężnym i potężnym przywódcą Xenian Armada i współtwórcą incydentu z Black Mesa. Prawdziwe motywy Nihilantha są niejasne, wszystko, co wiadomo, to jego uraza do rasy ludzkiej i więźniów (których wstecznie ujawnia się jako Kombinat).

Głosu podłożył mu Michael Shapiro.

Opis Edytuj

Nihilanth to duże stworzenie pozaziemskie o wysokości ponad 20 cm wzrostu, z trzema ramionami i masywną czaszką. Pokazano, że ma wiele blizn i amputacji na ciele, przedstawiających wynik nieznanego zdarzenia przed fabułą gry. Rany bitewne Nihilantha składają się z dużej blizny brzusznej i całkowitej utraty nóg lub innych ruchomych przydatków, jego nogi są w ten sposób zastąpione mechanicznym urządzeniem lewitującym, co pozwala mu unosić się w powietrzu. Moce i wiedza Nilhilantha są daleko poza zasięgiem zrozumienia, co daje mu silną przewagę nad całym incydentem z Black Mesy, który nie miał żadnego wpływu na początek, ale był ważny na zakończenie. Nihilanth przebywa w dużej komnacie w zewnętrznym wymiarze Xen, gdzie działa jako władca zniewolonej rasy Vortigauntów, tej, która jest zniewolona nie przez niego, ale przez wyższą moc, która trzymała go również jako niewolnika.

Biografia Edytuj

Nihilanth jest władcą rasy Vortigaunt, zamieszkałym w Xen. Główną akcją Nihilantha w trakcie gry, a powodem jego zniszczenia przez Freemana jest jego zdolność do utrzymywania szczeliny między Ziemią a Xen otwartą, pozwalając na przejście większej liczby jego stronników. Gordon z powodzeniem zamknął szczelinę na Ziemi, ale dzięki swoim ogromnym mocom międzywymiarowym Nihilanth był w stanie osobiście utrzymać szczelinę, zmuszając Gordona do podróży do Xen i zniszczenia go. Nihilanth atakuje Gordona, strzelając do niego kulami energii i teleportując go do innych komnat z większą liczbą wrogów. Gordon pokonuje Nihilantha, niszcząc jego kryształy energii, które chronią go przed uszkodzeniem, odsłaniając jego wrażliwy mózg. Gordon, po wejściu na wyższy poziom, niszczy mózg, powodując, że Nihilanth eksploduje w międzywymiarową szczelinę czasową i ostatecznie zamykając szczelinę Xen-Ziemia, którą trzymał otwartą, oficjalnie kończąc wyciek wymiarowy.

Po jego śmierci pracodawcy G-Mana przejmują kontrolę nad wymiarem Xen, a G-Man wprawia Freemana w zastój, oferując mu zatrudnienie. Śmierć Nihilantha spowodowała, że ​​burze portalowe rozprzestrzeniły się na planetę Ziemię i uwolniły Xenian na całym świecie. Portalowe burze w końcu przyciągnęły uwagę Kombinatu, którzy przystąpili do inwazji na Ziemię i zniszczyli jej wojskowe roztocze w ciągu siedmiu godzin, i zniewolili ludzkość po zawarciu umowy z byłym administratorem Black Mesa Wallace'em Breenem. Vortigaunty, uwolnione po śmierci Nihilantha, sprzymierzyły się z ludzkim oporem w walce z Kombinatem.

Osobowość i motywy Edytuj

Nihilanth wykazuje głęboko zakorzenione pragnienie zemsty i skoncentrowaną nienawiść do ludzkości. Idzie tak daleko, że wzywa ludzkich złodziei do kradzieży kryształów i licznych okazów różnych gatunków zamieszkujących Xen. Ustalono również, że on i jego rodzina walczyli ze złym i potężnym imperium kosmitów znanym jako Kombinat, co skutkuje wyginięciem jego rasy, z wyjątkiem samego siebie, powodując ucieczkę jego i jego rasy do przygranicznego świata Xen. Sugeruje się, że stworzył ekosystem dla pozostałych ocalałych stworzeń, umożliwiając im rozkwit. Można również założyć, że Nihilanth widział ludzi jako nie różniących się od Kombinatu po tym, jak wkroczyli do jego świata i zasadniczo uprowadzili wiele stworzeń, które starał się chronić, dlatego dokonał inwazji na Black Mesę jako akt zemsty i przetrwania.

Ciekawostki Edytuj

  • Nie wiadomo, skąd Nihilanth umie mówić po angielsku lub w jakimkolwiek innym ludzkim języku, może to wynikać z jego ogromnej inteligencji lub z tego, że czytał w myślach Freemana za pomocą telepatii.
  • Nihilanth pełni dokładnie tę samą rolę w grze Black Mesa, co w Half-Life, tyle że jego walka została przerobiona; nie teleportuje gracza do innego sektora Xen, może tworzyć portale i podrzucać materiały ziemne jako pociski na gracza, takie jak samochody, ciężarówki itp. i ogólnie jest znacznie bardziej agresywny w walce niż w oryginalnej odsłonie Half Life.
  • Oryginalna konstrukcja Nihilantha pokazała znacznie szersze rany bojowe, w których brakowało wszystkich jego przydatków, miał znacznie szersze rany i szwy i był podtrzymywany przez szereg zaczepionych do niego kabli, podobnie jak wiszący kawałek mięsa dla rzeźnika.
  • Rasa Nihilanth składa się z 3 różnych gatunków, pospolitych kosmitów niższej klasy znanych jako Vortigauntów, którzy są małymi pracownikami hominidów, Kontrolerów, latających kosmitów hominidów z dużymi czaszkami rządzącymi Vortigauntami oraz Nihilanth, najpotężniejszym i unieważniającym formą obcego gatunku, a jego ostatnim znanym członkiem rasy jest sam Nihilanth.
  • Sądząc po tym, że Nihilanth wymaga urządzenia do latania, a także użycia kryształów energii do utrzymania swojej obrony, Nihilanth mógł doznać jakiejś formy obrażeń psychicznych podczas bitwy, osłabiając jego zdolności telekinetyczne.
  • Istnieje teoria Matpata z kanału Game Theroy, że G-Man jest prawdopodobnie kolejnym Nihilanthem, który przebrał się za człowieka. Jednak pisarz gry, Marc Laidlaw, obalił tą teorię.
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.