FANDOMNikolaos, znany jako Wilk ze Sparty — antagonista w grze Assassin's Creed Odyssey z 2018 roku.

Jest to generał wojsk Sparty w starożytnej Grecji. Jest ojcem głównych bohaterów - Aleksiosa i Kassandry.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Nikolaos był mężem Myrrine, czyli córki Leonidasa. Wychowywał z nią Aleksiosa i Kassandrę, którzy nie byli jednak jego biologicznymi dziećmi. Jednak jako, że byli oni potomkami Leonidasa, pokładał w nich szczególne nadzieje, zwłaszcza w Aleksiosie.

Pewnego dnia, Wyrocznia Delficka przepowiedziała, że dzieci Myrrine przyniosą klęskę Sparty. Kassandra musiała umrzeć poprzez zrzucenie z góry. Kiedy dziecko zostało zrzucone ze szczytu, Aleksios pchnął kapłana i zabił go. Nikolaos był wtedy zmuszony zrobić to samo z chłopcem.

Po latach, Wilk ze Sparty przygarnął zdolnego chłopca imieniem Stentor i potem uczynił go oficerem swoich wojsk.

Assassin's Creed Odyssey Edytuj

W 431 p.n.e., Nikolaos przebywał w Megaris, gdzie miał podbić polis z rąk Aten. Armii pomagał tajemniczy misthios, który odegrał kluczową rolę w podboju Megaris. Od tej pory Sparta rządziła Megarą.

Wilk zażądał spotkać się z misthiosem osobiście. Okazało się, że najemnikiem był Aleksios, który pomógł Sparcie w celu spotkania się z Nikolaosem. Odbyli rozmowę, w trakcie której Aleksios powiedział, że tego, kto zabije Nikolaosa czeka sowita nagroda.

Ostatecznie Aleksios postanawia darować życie Nikolaosowi. Spartanin informuje go, że on i Kassandra wcale nie są jego dziećmi oraz doradza mu, żeby znalazł jego matkę, Myrrine. Ostrzega go również przed "wężami w trawie", po czym odchodzi. Potem okazuje się, że Wilk zniknął, dlatego podejrzenie spada na Aleksiosa.

Dwa lata później, Aleksios pojawia się do Beocji, gdzie spartańskimi siłami dowodzi Stentor. Jest on przekonany, że Aleksios zabił jego ojca, dlatego pała do niego nienawiścią. Musi jednak zawrzeć z nim chwilowy sojusz, aby podbić Beocję z rąk Aten.

Podczas jednej z misji, Aleksios spotyka Nikolaosa, który działa w ukryciu, pomagając Stentorowi. Koniec końców, Aleksios pomaga Sparcie podbić Beocję. Po bitwie zostaje on jednak zaatakowany przez Stentora, który chce się zemścić za "zabicie" ojca. Jeśli gracz był uprzejmy w stosunku do Nikolaosa i przekonał go do powrotu do Stentora, zjawia się on w porę i rozdziela Stentora i Aleksiosa.

Jeśli gracz w taki sposób poprowadził jego wątek, w epilogu Nikolaos i Stentor pojawiają się na uczcie w domu Aleksiosa. Mogą im towarzyszyć Myrrine i Kassandra.

Aleksios zadaje mu śmiertelny cios mieczem. W ostatnich słowach, Nikolaos mówi mu, że nie jest on jego dzieckiem, oraz że Myrrine żyje.

Jego śmierć bardzo niekorzystnie odbije się na dalszej fabule i będzie miaa wpływ na zakończenie gry. Przede wszystkim, pogorszy to relację gracza z Brazydasem i Stentorem, z którym będziesz musiał stoczyć pojedynek. Gracz może wtedy go zabić lub darować mu życie, ale ani on, ani tym bardziej Nikolaos nie pojawią się w zakończeniu gry.


Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.