FANDOMNina Einstein jest antagonistką w anime Code Geass. Była studentką Akademii Ashford i członkinią rady studenckiej. Jednak po śmierci księżniczki Euphemii li Britannia, Nina przysięgła zemstę na jej zabójcy - Zero i jego organizacji Czarnych Rycerzy, tworząc bombę atomową F.L.E.I.J.A.

Charakterystyka Edytuj

Wygląd Edytuj

W przeciwieństwie do większości postaci kobiecych z tej serii, Nina nie jest dumna ze swojego wyglądu. Ma ciemnozielone włosy niezwykle krótko obcięte oraz dwa długie warkocze opadające na dół, do ramion. Nosi także okrągłe okulary i zwykle jest ubrana w mundur Akademii Ashford.

Po upływie czasu wygląd Niny radykalnie się zmienia. Zwykle jest ubrana w czerwoną sukienkę z niebieskim obszyciem i białym płaszczem, a jej włosy, choć zazwyczaj spięte, są teraz długie i kudłate. Czasami też nie nosi swoich okularów.

Osobowość Edytuj

Typowe nastawienie Niny nigdy nie jest w pełni wyjaśnione w serii, ponieważ zamiast poczucia wyższości ma niesamowity strach i poczucie bezradności w obliczu „jedenastostrefowców”. Jednak niektóre dialogi w serii mogą sugerować, że miała traumatyczne doświadczenie z Japończykami na jakiś czas przed wydarzeniami z serii. Według Milly sugeruje się, że Nina kiedyś była w getcie i że w tym czasie padła ofiarą napadu „jedenastostrefowców”.

Zwykle polegała na Euphemii jako wsparcie emocjonalne i uważała ją za „boginię”. Po jej śmierci z rąk Zero stała się niestabilna psychicznie do tego stopnia, że ​​ogarnęła ją żądza zemsty na Zero, a jej nienawiść do „jedenastostrefowców” została tylko podsycona. Jednak później uwalnia swój gniew, kiedy zdała sobie sprawę, że wynalazek, który był wynikiem jej nienawiści, F.L.E.I.J.A., był w stanie spowodować śmierć 25 milionów ludzi podczas Drugiego Zamachu na Tokio. Nina później odzyskuje zdrowie psychiczne po dołączeniu do Leloucha i jego planu. Pod koniec serii jest na ślubnym zdjęciu Ohgiego i Villetty wraz z resztą bohaterów, wobec których najwyraźniej nie jest już ksenofobiczna.

Nina preferuje luźne ubrania w pierwszym sezonie, ale po zwiększeniu pewności siebie w drugim sezonie zaczyna również nosić więcej bardziej eleganckich strojów.

Ciekawostki Edytuj

  • Podobnie jak jej imiennik, Albert Einstein, przyczyniła się do produkcji broni masowego rażenia, a później miała wyrzuty sumienia, gdy zdała sobie sprawę, ilu ludzi zginęło z tego powodu.
  • Scena masturbacji Niny w 12 odcinku 1 sezonu, stała się niezwykle kontrowersyjna ze względu na jej dojrzałą treść i brak konieczności streszczenia odcinka, a także z powodu bólu, który wynikałby z używania stołu do samozadowolenia. Z powodu zniesławienia sceny fani, którzy nie lubią Niny, często obraźliwie nazywają ją „dziewczyną od stołów” lub „Table-chan”, a sam stół nazywany jest „Table-kun”. Nina była również przedmiotem memów internetowych, które naśmiewały się z tej sceny.

Galeria Edytuj

Linki zewnętrzne Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.