FANDOM


Disambig Nazwa tego hasła odnosi się do więcej niż jednego pojęcia.

Zobacz inne pojęcia – Nitro


Nitro Zeus – poboczny antagonista w filmie Transformers: Ostatni rycerz.

Biografia Edytuj

Nitro Zeus był jednym z Decepticonów w areszcie T.R.F. Kiedy T.R.F. zdecydowało się pracować z Megatronem i wydać kilka Decepticonów, aby mogły stać się częścią jego "załogi", Nitro Zeus był jednym z jego pierwszych wyborów. Został zwolniony, pod warunkiem, że zostanie w hrabstwie i dołączył do Decepticonów podczas polowania na Cade'a Yeagera. Przed wyjazdem podziękował oprawcom za to, że go wypuścili, mówiąc, że za nimi tęskni.

Choć Decepticonye odkryli lokalizację Cade'a, Cade zdołał ich uniknąć. W końcu wyśledzili go w opuszczonym mieście, gdzie napotkali nieoczekiwany opór ze strony Autobotów. Bez wiedzy Decepticonów, Cade uzbroił miasto w materiały wybuchowe, które uszkodziły wszystkie Decepticony. Podczas gdy wiele innych Decepticonów zostało zabitych podczas bitwy, Nitro Zeus zdołał przetrwać i uciekł. Kiedy Cade pojechał do Anglii, Nitro Zeus podążył za Megatronem i Barricadem.

Megatron wkrótce, nieuchronnie, zdradził T.R.F. i zaczął pracować z Quintessą, aby zniszczyć Ziemię i odbudować Cybertron. Po tym, jak skorumpowany Optimus Prime uwolnił się spod kontroli Quintessy, Nitro Zeus towarzyszył Megatronowi, gdy zabierał Prime'wi laskę Merlina. Nitro trzymał osłabionego Autobota na muszce i kpił z niego, że stracił szansę na zabicie Unicrona. Następnie udał się do Stone Henge ze swoim przywódcą, gdzie połączyły się z Barricadem. Trzej towarzysze patrzyli, jak dwie planety zaczęły się kolidować, ale w końcu uciekli, gdy zostali zaatakowani. Następnie podążył za Megatronem na Cybertron, gdzie spotkali się z Quintessą i Infernocusem. Trzej później dołączyli do bitwy z Autobotami i ludźmi na pierwszej linii. Po śmierci Infernoconów, dwa Decepticony musiały się wycofać, gdy Autoboty zaczęły się przedzierać. W centrum kontroli walczył zaciekle wraz z Megatronem, biorąc na siebie Optimusa, Bumblebee, Hot Roda i Hounda. Zginął w trakcie bitwy, gdy Bumblebee odstrzelił mu głowę.

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.